Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-latków?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » poniedziałek, 3 sie 2015, 10:11

Najbardziej drażni w tym wszystkim nieuczciwe traktowanie przedsiębiorców. Przecież nie cały miesiąc temu był nagłośniona sprawa, że jakiś sklepikarz w Straconce stracił koncesję za to, że sprzedał piwo na kreskę. Tu urzędnicy okazali się bezwzględni i błyskawicznie ukarali gościa utratą koncesji. http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ie-poradze

Jeśli jednak tuż pod nosem UM organizuje się imprezy masowe, podczas których baluje kilkaset pijanych nieletnich, to problemu nie widać. Pytanie więc brzmi dlaczego urzędnicy z Ratusza przymykają oko na jednych, a ne maja litości dla innych.

Jaki układ ma właściciel Klimatu czy Pomarańczy, że bezkarnie może takie imprezy organizować i reklamować ?

Obrazek
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » poniedziałek, 3 sie 2015, 10:25

man napisał(a): bezkarnie może takie imprezy organizować i reklamować ?


Mnie się wydaje, że nie ma zakazu reklamy imprez i wydaje mi się, że progi wiekowe w lokalu określa organizator imprezy. Na jakiej podstawie się oburzasz?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » poniedziałek, 3 sie 2015, 19:22

Anke napisał(a):
man napisał(a): bezkarnie może takie imprezy organizować i reklamować ?


Mnie się wydaje, że nie ma zakazu reklamy imprez i wydaje mi się, że progi wiekowe w lokalu określa organizator imprezy. Na jakiej podstawie się oburzasz?


hasła reklamowe z w/w plakatu:
- wstęp od 16 lat
- dla każdego 20 zł na bar

Tu masz ewidentne naginanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości więc oburza przede wszystkim nie to, że ktoś tam sobie wydrukował taki czy inny plakat, tylko to, że bezkarnie właściciel łamie przepisy ustawy i sprzedaje dzieciakom alkohol.

Po co w takim razie jest ta cała Gminna Komisja Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych http://www.bielsko-biala.pl/strona-3384 ... lemow.html która odpowiada za koncesje i monitorowanie klubów skoro nic w takich przypadkach nie robią ? Dla mnie sprawa jest jasna albo są leniwi i im się nie chce, albo opłaceni i celowo nie kontorolują największych klubów
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » poniedziałek, 3 sie 2015, 20:01

man napisał(a):- wstęp od 16 lat
- dla każdego 20 zł na bar


Ty znowu odstawiłeś leki?
Napisz mi proszę, gdzie jest ZAKAZ wstępu do lokali osobom niepełnoletnim. Ustawę czy coś. Mnie się nie chce szukać, bo podejrzewam, że taki zakaz nie istnieje.
Za 20 zł w barze możesz sobie kupić soczek, kokakolę, wodę mineralną. Czipsy lub orzeszki. Albo paczkę fajek.
No bo idź na imprezę, tańcuj na parkiecie i potem pij wodę z kibla, żeby man nie myślał, że piwo nielegalnie nabyłeś.
Wszystko jest zgodnie z prawem, tobie tylko żal dupę ściska, że nie z prawem kościelnym.

man napisał(a): naginanie ustawy


Jak widzisz że ktoś popełnia przestępstwo, to tu masz solucję:

Jeżeli uważasz, że Ty lub osoba w Twoim otoczeniu ma problem z alkoholem, zgłoś się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej.

Zrób pierwszy krok - on jest najważniejszy.

Wniosek należy skierować na adres:
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Urząd Miejski w Bielsku-Białej
plac Ratuszowy 6
43-300 Bielsko-Biała
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » poniedziałek, 3 sie 2015, 20:26

Anke napisał(a):Napisz mi proszę, gdzie jest ZAKAZ wstępu do lokali osobom niepełnoletnim. Ustawę czy coś. Mnie się nie chce szukać, bo podejrzewam, że taki zakaz nie istnieje. Za 20 zł w barze możesz sobie kupić soczek, kokakolę, wodę mineralną. Czipsy lub orzeszki. Albo paczkę fajek. No bo idź na imprezę, tańcuj na parkiecie i potem pij wodę z kibla, żeby man nie myślał, że piwo nielegalnie nabyłeś. Wszystko jest zgodnie z prawem, tobie tylko żal dupę ściska, że nie z prawem kościelnym.


sprzedaż alkoholu 16-latkom jest niezgodna z prawem, wybierz się na imprezę to zobaczysz jak to wygląda
pytanie brzmi: dlaczego UM na to pozwala ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » poniedziałek, 3 sie 2015, 20:35

man napisał(a):
sprzedaż alkoholu 16-latkom jest niezgodna z prawem, wybierz się na imprezę to zobaczysz jak to wygląda
pytanie brzmi: dlaczego UM na to pozwala ?


WIDZIAŁEŚ jak sprzedają ten alkohol czy tylko prewencyjnie masz paranoję? Bo jak WIDZIAŁEŚ i nie zgłosiłeś to chyba ty masz problem.

man napisał(a): dlaczego UM na to pozwala ?


Zgaduję: bo mają w dupie pilnowanie cudzych dzieci? I słusznie. A zakazu robienia imprezy nie mają podstaw czynić. Bo:

a) progi wiekowe określa organizator imprezki a nie ustawodawca
b) nie są jasnowidzami by przewidywać sprzedaż alko, a kar ryczałtowych ustawodawca nie przewidział.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 sie 2015, 20:42 przez Anke, łącznie edytowano 1 raz
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » poniedziałek, 3 sie 2015, 20:39

Anke napisał(a):
man napisał(a):
Anke napisał(a):Napisz mi proszę, gdzie jest ZAKAZ wstępu do lokali osobom niepełnoletnim. Ustawę czy coś. Mnie się nie chce szukać, bo podejrzewam, że taki zakaz nie istnieje. Za 20 zł w barze możesz sobie kupić soczek, kokakolę, wodę mineralną. Czipsy lub orzeszki. Albo paczkę fajek. No bo idź na imprezę, tańcuj na parkiecie i potem pij wodę z kibla, żeby man nie myślał, że piwo nielegalnie nabyłeś. Wszystko jest zgodnie z prawem, tobie tylko żal dupę ściska, że nie z prawem kościelnym.


sprzedaż alkoholu 16-latkom jest niezgodna z prawem, wybierz się na imprezę to zobaczysz jak to wygląda
pytanie brzmi: dlaczego UM na to pozwala ?



WIDZIAŁEŚ jak sprzedają ten alkohol czy tylko prewencyjnie masz paranoję? Bo jak WIDZIAŁEŚ i nie zgłosiłeś to chyba ty masz problem.



to jest jakaś filozofia leminga z PO, że przestępcą nie jest ten który łamie prawo, tylko ten kto nagrywał, itp.- cięko z czyms takim mi dyskutować
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » poniedziałek, 3 sie 2015, 20:44

man napisał(a):to jest jakaś filozofia leminga z PO


Chętnie posłucham wykładu Docencie Furman, co to je ta filozofia.

man napisał(a):że przestępcą nie jest ten który łamie prawo, tylko ten kto nagrywał, itp.


Co i kto nagrywał?

Pytam się jeszcze raz, widziałeś jak bachor pił alkohol i nie poszedłeś do prokuratury? To po co tu wątki zakładasz? Myślisz, że ja polecę zamiast ciebie?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » poniedziałek, 3 sie 2015, 21:00

Przecież nie ja jestem od uganiania się za małolatami tylko te lenie z Komisji, która zabrała koncesję gościowi ze Straconki. Po to płace im w podatkach pensje, żeby przynajmniej przeciwdziałali takim patologiom jak te imprezy w Klimacie i Pomarańczy, które są jawna drwina z prawa.

Co do moich intencji to zauważam zjawisko i chce poznać Wasze opinie. Być może ktoś zna kogoś z Komisji i wyjaśni dlaczego gościa ze Straconki skasowali, a boss z Klimatu jest bezkarny ......... tyle
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » poniedziałek, 3 sie 2015, 21:11

man napisał(a):Przecież nie ja jestem od uganiania się za małolatami tylko te lenie z Komisji, która zabrała koncesję gościowi ze Straconki. Po to płace im w podatkach pensje, żeby przynajmniej przeciwdziałali takim patologiom jak te imprezy w Klimacie i Pomarańczy, które są jawna drwina z prawa.

Co do moich intencji to zauważam zjawisko i chce poznać Wasze opinie. Być może ktoś zna kogoś z Komisji i wyjaśni dlaczego gościa ze Straconki skasowali, a boss z Klimatu jest bezkarny ......... tyle


Czy masz dowód na to, że ktoś spożywał alkohol? Dowód a nie przemyślenia i pełne oburzenia paranojki?
Co do zjawiska, to nie wiem na jakim świecie żyjesz, ale za moich czasów regularnie chlaliśmy piwo będąc nieletnimi. Masowo i w dużych ilościach.
Lenie z Komisji to są lenie z Komisji, która w ogóle nie powinna istnieć. Ot, jeszcze kilka stołków do pierdzenia. Boss z Klimatu jest bezkarny, bo nie ma dowodów, że sprzedaje alko nieletnim a na gościa ze Straconki ktoś doniósł ewentualnie widział jak spsrzedaje. Chcesz żeby stracił koncesję ten Klimat lub Pomarańcza, zrób coś sam. Czekanie aż wyręczy cię urzędnik jest niepoważne.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez man » poniedziałek, 3 sie 2015, 22:02

Anke napisał(a):
man napisał(a):Przecież nie ja jestem od uganiania się za małolatami tylko te lenie z Komisji, która zabrała koncesję gościowi ze Straconki. Po to płace im w podatkach pensje, żeby przynajmniej przeciwdziałali takim patologiom jak te imprezy w Klimacie i Pomarańczy, które są jawna drwina z prawa.

Co do moich intencji to zauważam zjawisko i chce poznać Wasze opinie. Być może ktoś zna kogoś z Komisji i wyjaśni dlaczego gościa ze Straconki skasowali, a boss z Klimatu jest bezkarny ......... tyle


Czy masz dowód na to, że ktoś spożywał alkohol? Dowód a nie przemyślenia i pełne oburzenia paranojki?
Co do zjawiska, to nie wiem na jakim świecie żyjesz, ale za moich czasów regularnie chlaliśmy piwo będąc nieletnimi. Masowo i w dużych ilościach.
Lenie z Komisji to są lenie z Komisji, która w ogóle nie powinna istnieć. Ot, jeszcze kilka stołków do pierdzenia. Boss z Klimatu jest bezkarny, bo nie ma dowodów, że sprzedaje alko nieletnim a na gościa ze Straconki ktoś doniósł ewentualnie widział jak spsrzedaje. Chcesz żeby stracił koncesję ten Klimat lub Pomarańcza, zrób coś sam. Czekanie aż wyręczy cię urzędnik jest niepoważne.


chcę żeby właściciele z tych klubów zastosowali się do zasad, które mają zapisane w koncesji
skoro inni potrafią (opisała Ci to Sheena) to dla nich nie ma wyjątków - no chyba że faktycznie płacą łapówki urzędasom z Komisji, to wtedy są bazkarni i moga sprzedawać nawet 13-latkom
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez janeczek » wtorek, 4 sie 2015, 00:16

Haha, lol. I po co takie głupa rżnięcie z tym wypytywaniem mana o dowód? A ktoś ma wątpliwości jakie hordy nawalonych małolatów są w tych klubach? Jeśli tak to niech się przedzie, a nie innych nagabuje na dowody. Fakt jest faktem. Pytanie czy coś z tym robić, czy wychodzić z założenia (cokolwiek głupiego), że to nie są dzieci UM więc niech robią co chcą...

P.S. Jak jakiś pijaczyna na osiedlu będzie dzieci częstował alkoholem to rozumiem, że policja też ma się nie interesować, bo przecież to nie jej dzieci? Hehe, niezłe ;)
janeczek
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 5 sty 2012, 02:37

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Pyramide » wtorek, 4 sie 2015, 05:55

Przyjmij do wiadomości że MKRPAlkoh,Ochrona Środowiska,MOPS,Sanepid,PIP,PIH,Nadzór budowlany i wiele innych to instytucje do pracy za biurkami a na pewno nie po godz pracy czy w nocy.A na pewno juz nie w soboty czy niedziele i dni wolne od pracy.
Taki Klimat /niech działa i korzysta/ czy inne są poza ich zasięgiem.
To są właśnie absurdy tych zbędnych tworów,które oprócz zamętu koło siebie nic nie robią i to w majestacie prawa.
Musiałby znowu zawalić się jakiś dach,katastrofa budowlana żeby wyszli w teren /oby nie/
Zatrucie na koloni,obozie /oby nie/
Plama oleju w rzece /oby nie/
Te instytucje pracują w terenie tylko w specyficznych wymuszonych przypadkach zwł w godz dopołudniowych.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Anke » wtorek, 4 sie 2015, 07:26

janeczek napisał(a):Haha, lol. I po co takie głupa rżnięcie z tym wypytywaniem mana o dowód?


Jasne, czemu nie. Może podamy ciebie jako osobę rozpijającą młodzież. Ktoś nam zabroni? Przecież na pewno rozpijasz dzieci. Fakt jest faktem, c'nie?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Nowa moda w Bielsku-Białej. Imprezy i alkohol dla 16-lat

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 4 sie 2015, 08:12

man napisał(a):Przecież nie ja jestem od uganiania się za małolatami tylko te lenie z Komisji, która zabrała koncesję gościowi ze Straconki.

Są od tego? Serio? Bo mi się takie komisje kojarzą z jakimś wypuszczaniem plakatów typu "wódko pozwól żyć" i innego rodzaju działaniami pozorowanymi, uzasadniającymi istnienie tego podmiotu.

Po to płace im w podatkach pensje, żeby przynajmniej przeciwdziałali takim patologiom jak te imprezy w Klimacie i Pomarańczy, które są jawna drwina z prawa.

Kpiną z prawa jest zakładanie, że skoro na imprezie z dostępnym alkoholem są dzieciaki, to żłopią ten alkohol i klub trzeba zamknąć. Jest coś takiego jak domniemanie niewinności. Idąc Twoim tropem myślenia, należałoby z góry wycofać alko ze wszystkich stacji benzynowych - no bo przecież dzieci tam mogą wejść.

Poza tym, jak sobie wyobrażasz te przeciwdziałanie? Goście musieliby co noc siedzieć do białego rana w każdej bielskiej knajpie i kontrolować wiek osób kupujących oraz pijących alkohol. Ile osób by musiała mieć taka służba, żeby przyłapać jednego małolata, pijącego browar za plecami kolegów?

Co do moich intencji to zauważam zjawisko i chce poznać Wasze opinie. Być może ktoś zna kogoś z Komisji i wyjaśni dlaczego gościa ze Straconki skasowali, a boss z Klimatu jest bezkarny ......... tyle

Wszystko jest kwestią dowodów i intencji urzędnika. Jeśli byłeś kiedyś świadkiem kontroli Sanepidu, to wiesz o czym mówię.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron