Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Vestar » czwartek, 20 sie 2015, 10:07

Witam,

Niedawno otrzymałem propozycję pracy z opcją wyboru czterech miast. Poznania, Katowic, Krakowa i Bielsko-Biała. Z uwagi na fakt, że nie lubię wielkomiejskiego stylu życia, najbardziej odpowiada mi Bielsko. Jednak czytając fora widzę dość mało pozytywne opinie na temat miasta. Chciałbym Was spytać jako mieszkańców co sądzicie o Bielsku, czy jest to fajne miasto do życia, które moglibyście z czystym sumieniem polecić? Jakie są jego wady i zalety?
Vestar
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 20 sie 2015, 09:58

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez SolariS » czwartek, 20 sie 2015, 10:27

Zdecydowanie NIE. Kilka powodów:
*komunikacja leży i kwiczy aż żal - 100zł bilet normalny, gdzie w Warszawie jest za 110. Brak linii nocnych, jeżdżenie stadami, tabor, który ma niby być wymieniony.
*wstyd dla miasta przez akcje w ciągu ostatnich dni - Polmos, jaśnie panujący
*niewiele zieleni w centrum
*mieszkania na wynajem drogie (porównywałem z Warszawą i tam jest TANIEJ)
*niewiele ciekawych imprez, a jak są to przeszkadzają
Ogólnie - wybierz Kraków jeśli już. Stąd ludzie bardziej uciekają i sam zastanawiam się nad wyjazdem po studiach do Warszawy. Miasto młodym ludziom nic nie oferuje. Niestety.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Anke » czwartek, 20 sie 2015, 12:06

A ja lubię mieszkać w Bielsku. W Krakowie mieszkałam 3 lata, jakiś czas we Wrocławiu, więc mam jakieś porównanie. Należy sobie zadać pytanie na jakie warunki stawiasz: rozrywkę (to nie polecam, tu się nic nie dzieje, a jak się dzieje to malkontenci potrafią udupić imprezę narzekaniem i petycjami) czy widoki i względny spokój. Bo miasto jest przepięknie położone i ja uważam, że w miarę bezpieczne. No i powietrze - jedź do Krakowa i wróć do Bielska, to poczujesz różnicę.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez SolariS » czwartek, 20 sie 2015, 12:17

W sumie byłem w Warszawie weekend i po powrocie do Bielska głowa mnie bolała dwa dni.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Anke » czwartek, 20 sie 2015, 12:36

SolariS napisał(a):W sumie byłem w Warszawie weekend i po powrocie do Bielska głowa mnie bolała dwa dni.



Jeśli to ma być argument, to jest trochę głupawy.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez SolariS » czwartek, 20 sie 2015, 12:49

Nie jest to argument tylko stwierdzenie odnośnie powietrza. Ja nie polecam mieszkania w Bielsku. Jakieś widoki tego nie rekompensują niestety. Nie pamiętam kiedy mówiono o mieście, że stało się coś fajnego z czego miasto może być dumne.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 20 sie 2015, 13:04

SolariS napisał(a):Nie pamiętam kiedy mówiono o mieście, że stało się coś fajnego z czego miasto może być dumne.


Oj słuchaj prezydenta to poczujesz dumę. Ja czuję non stop: mamy super ośrodek narciarski, mamy super MZK, mamy super halę, mamy super naj rolkostradę, hitową wieżę na Szyndzielni i kończy się budować stadion. Wszystko jest super a wy narzekacie.
Aha jeszcze super sklepów mamy dużo ale jak chcesz coś kupić to kupujesz przez neta lub jedziesz do Katowic/Krakowa.

Jest super :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 20 sie 2015, 13:04

SolariS napisał(a):W sumie byłem w Warszawie weekend i po powrocie do Bielska głowa mnie bolała dwa dni.


Kac morderca?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Anke » czwartek, 20 sie 2015, 13:34

SolariS napisał(a):Nie jest to argument tylko stwierdzenie odnośnie powietrza.


Doprawdy? Robiłeś badania w tym kierunku czy tez może głowa boli cię tylko i zawsze w Bielsku?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez SolariS » czwartek, 20 sie 2015, 14:16

A Tobie się nudzi czy zamierzasz łapać za słowa i się czepiać?
Wracając do tematu: W mieście oficjalnie mieszka ponad 173 tysiące ludzi. Nieoficjalnie? Ciekawe ile wynosi ta nieoficjalna liczba. Z czego być dumnym? Z śmiesznego Podbeskidzia i stadionu?
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Vestar » czwartek, 20 sie 2015, 15:07

Do tej pory wiedzę czerpałem głównie z wikipedii, tam jest napisane m.in

Bielsko-Biała Jest jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo miast Polski (m.in. 5,4% bezrobocia[3])
Tereny leśne około 2500 ha, stanowiąc (...) 20% ogólnej powierzchni miasta

Co stoi niejako w opozycji do waszych komentarzy, za które bardzo dziękuje.

Wiem, na pewno, że okolica jest bardzo fajna, ale wychodzi mimo wszystko, że samo miasto jest mocno zaniedbane i nie do końca mądrze zarządzane...

Chyba będę skłaniał się ku Krakowowi, choć słyszałem, że jest to miasto dość niebezpieczne, a do tego ten smog.
Vestar
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 20 sie 2015, 09:58

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez tren_d » czwartek, 20 sie 2015, 15:41

w tym mieście o dobrą pracę, mam na myśli taką za minimum 2500 netto niezmiernie trudno, nawet mając lata doświadczenia.
Ja bym odradzał. Poza tym nieufni ludzie chodzący z markotnymi minami, nie uśmiechający się do siebie. I wiele innych minusów.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez SolariS » czwartek, 20 sie 2015, 15:56

Oczywiście, że jest niemądrze zarządzane. Jeżeli prezydent twierdzi, że np MZK jest jednym z najlepszych w Polsce to widać, że nie ma bladego pojęcia o tym co mówi. Brak klimatyzacji w autobusach, brak biletów 30-dniowych tylko miesięczne, czyli jak kupisz w połowie miesiąca to masz tylko na pół miesiąca, tabor, który składa się z wysokiej podłogi, a niska jest głównie z dotacji z UE, autobusy jeżdżą stadami, że na raz jedzie 5 linii, a później przez 20 minut (co najmniej) nic.
Ludziom na Karpackim zamiast parku walnęli kolejne CH, które jest kompletnie niepotrzebne. I wiele wiele innych.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Anke » czwartek, 20 sie 2015, 16:43

Vestar napisał(a):Wiem, na pewno, że okolica jest bardzo fajna, ale wychodzi mimo wszystko, że samo miasto jest mocno zaniedbane i nie do końca mądrze zarządzane...

Chyba będę skłaniał się ku Krakowowi, choć słyszałem, że jest to miasto dość niebezpieczne, a do tego ten smog.


Wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania. Zrozumiałam, że masz pracę (bo z jej powodu zmieniasz miasto), więc nie musisz się przejmować rynkiem pracy. Jeśli masz samochód, MZK nie będzie Cię irytować. To, że ludzie są nieufni i nie szczerzą się na ulicy jest kwestią odbioru otoczenia. Dla mnie ludzie w BB są tacy jak wszędzie, jako jakaś tam zbiorowość. Jeśli masz dzieci, to też inaczej będziesz rozpatrywał kwestie zamieszkania (szkoły, przedszkola, czas dojazdu do domu, zajęcia pozaszkolne itd). Bielsko ma swoje plusy i swoje minusy, fakt, mieszkańcy narzekają na władze miasta ale np. w Krakowie to dopiero jadą po Majchrowskim.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez SolariS » czwartek, 20 sie 2015, 17:07

To jakie są plusy w takim razie? Skoro już o nich mowa?
Samochód zawsze może się zepsuć i trzeba skorzystać z MZK i może go spotkać niemiła niespodzianka przykładowo.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron