Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Znowu "krywultyzacja"

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Del_Rey » czwartek, 8 paź 2015, 02:09

Pan Kazimierz napisał(a):I tak sobie myślę jak to możliwe że ktoś dostaje serię dowodów że coś jest spieprzone a pomimo to dalej twierdzi że wszystko jest ok. Jak to określić? Fanatyzm? Uwielbienie? Głupota? Ślepota? Utrata kontaktu z rzeczywistością?

https://www.youtube.com/watch?v=vhH1qdZmtmk
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 8 paź 2015, 08:12

Pyramide napisał(a):Najpierw trzeba znać umowę i wiedzieć jak strony się umówiły.A niby kto miałby złożyć wyjaśnienia i komu ,na jakiej podstawie?

Dla Ciebie to widzę niemalże zbrodnia doskonała - podpisać jakąś tajną umowę, schowac do sejfu i być nienaruszalnym z tego powodu. Gdyby chodziło o jakieś prywatne PPHU "Wąs" - jasne. Tymczasem chodzi o jednostkę samorządową i pieniądze publiczne. Więc albo UM powinien opublikować treść aneksów do umowy, albo w końcu wydać jakieś pełne, fachowe oświadczenie. Kto jest winien opóźnień, jak to się odbije na finansach publicznych (kto zapłaci kary). Na razie status jest taki, że nikt z teoretycznie kumatych nawet nie próbuje zaprzeczać, że:
- jest grubo po terminie, a robota w lesie;
- projekt architektoniczny był niekompletny/najeżony błędami;
- parkingi mają być, ale nie wiadomo gdzie, bo-drobiazg-przez 4 lata nikt się nad tym nie zastanawiał;
- nikt nie potrafi podać precyzyjnej daty zakończenia prac, bo w każdej chwili z szafy mogą wypaść kolejne trupy, które trzeba będzie na szybko zabalsamować - "szklane ściany w kiblu? Przecież powiększaliśmy szatnie!".

Obstawiam w ciemno, że jakiej treści by nie były te tajne aneksy, to sytuacja faktyczna jest od nich daleka. Ew. po prostu aneksy i przewidziane tam sankcje nie są realizowane, prace sobie, papier sobie, "dajemy pracę".

Od takich spraw sa odpowiednie organy ścigania.Masz podejrzenie to masz prawo to zgłosić.

Nieprawda. Ja mogę np. zgłosić podejrzenie o popełnienie przestępstwa, jakiegoś konkretnego z katalogu. Nie mogę zgłosić podejrzenia, że "coś chyba jest nie tak" i że może chodzi o łapówki, a może o niekompetencje, niekompletne i wadliwe wykonanie projektu architektonicznego, nieprzewidziane umową przerwy w finansowaniu, naruszenie wymogów zamówień publicznych, korupcję, szantaż, itd. Prokuratura czy NIK raczej nie odpowiada na pytania "czy w firmie Mariana na pewno wszystko gra" tylko bada temat pod jakąś konkretną tezę.

Uważasz że kasztelan ma odpowiadać na forum na w większości fanaberie?

Nie, jego urząd ma prowadzić transparentną komunikację z mieszkańcami. Skoro tak się nie dzieje, to przynajmniej w sytuacjach kryzysowych powinien pójść jakiś komunikat do prasy "w związku z wątpliwościami, wyjaśniamy iż...". Jakiś smutny rzecznik prasowy, który sam sobie zaprzecza w co drugim zdaniu, obwieszcza światu, że z tym stadionem i parkingami to ciężko coś konkretnego powiedzieć, itd. - no, to jest parodia. Równie dobrze Urząd mógłby wydać oświadczenie: niestety, nic nie wiadomo, bo pan Jacek się obraził i nie chce umowy nikomu pokazać.

Są radni maja prawo pytać, pisać i oczekiwać na pisemne wyjaśnienie.Napisz do jakiegoś radnego i też oczekuj odpowiedzi
Jak myślisz nie robią tego bo ?

Nie zastanawiam się, dlaczego politycy czegoś nie robią. Kompletnie mnie zresztą to zgrzewa. Liczy się efekt.
Ty z uporem maniaka forsujesz tezę "pacjent nie jest chory, bo gdyby był, to brałby lekarstwa". To ja użyję podobnej logiki - skoro wszystko idzie zgodnie z planem, tylko durni mieszkańcy i namolni dziennikarze mają fanaberie zapytać, gdzie będą parkingi, ile to jeszcze potrwa, czemu nie udało się osiągnąć założonych terminów i kwot - czemu nikt nie potrafi zwięźle i konkretnie odpowiedzieć?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pyramide » czwartek, 8 paź 2015, 08:37

Nebel... sugerujesz ze kasztelan czy urząd powinien założyć profil na forum i codziennie odpowiadać na wypociny kilku oszołomów /nie dotyczy ciebie /
Możesz spokojnie zgłosić podejrzenie przekroczenia uprawnień czy ukrywanie dokumentów,które powinny być wg. ciebie jasne. A takie zgłoszenie uzasadnić co wg. mnie potrafisz w rozsądny sposób.
Uważam że ZIZ ma wprawę i pewnie wiedzę poprzez znajomych mu radnych jak jest ze stadionem i ew. problemami.
Napisz nawet swoimi słowami bez uzywania wiedzy prawniczej do np. CBA,CBŚ .Zareagują na pewno oraz dostaniesz odpowiedź.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 8 paź 2015, 08:45

Pyramide napisał(a):sugerujesz ze kasztelan czy urząd powinien założyć profil na forum i codziennie odpowiadać na wypociny kilku oszołomów /nie dotyczy ciebie /


Masz skłonnośc do autodestrukcji? Żeby tak pisać na samą siebie. Miej szacunek proszę chociaż do siebie. Do innych nie musisz.

A Kasztelan jak to Kasztelan ma poparcie społeczeństwa (wybory) więc wychodzi na to że dobrze robi. Przecież niemożliwe żeby stado much na gównie się myliło.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pyramide » czwartek, 8 paź 2015, 08:49

Pan Kazimierz napisał(a):
Pyramide napisał(a):sugerujesz ze kasztelan czy urząd powinien założyć profil na forum i codziennie odpowiadać na wypociny kilku oszołomów /nie dotyczy ciebie /


Masz skłonnośc do autodestrukcji? Żeby tak pisać na samą siebie. Miej szacunek proszę chociaż do siebie. Do innych nie musisz.

Jadłeś na śniadanie popiół sąsiada ew wdychałeś jakieś spalone pety że znowu bredzisz?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 8 paź 2015, 08:57

Pyramide napisał(a):Jadłeś na śniadanie popiół sąsiada ew wdychałeś jakieś spalone pety że znowu bredzisz?


Nieeeeee :)
Wypiłem kawę - chcesz fusy z ekspresu??? Mam jeszcze wczorajsze. Będziesz miała dybania na wiele godzin :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 8 paź 2015, 09:29

Pyramide napisał(a):Nebel... sugerujesz ze kasztelan czy urząd powinien założyć profil na forum i codziennie odpowiadać na wypociny kilku oszołomów /nie dotyczy ciebie /

Nigdzie nie napisałem, że na forum. W ogóle nie sugeruję tworzenia jakichś nowych bytów. Jest BIP, gdzie leży dokumentacja przetargowa i wzór umowy. Jaki kłopot wrzucić tam resztę? Albo dobra, niech to dalej będzie Księga Sekretów - nie mógłby rzecznik wydać gdziekolwiek/jakkolwiek komunikatu, jak się sprawy mają?

Możesz spokojnie zgłosić podejrzenie przekroczenia uprawnień czy ukrywanie dokumentów,które powinny być wg. ciebie jasne. A takie zgłoszenie uzasadnić co wg. mnie potrafisz w rozsądny sposób.

Powiedzmy, że mogę. Pytanie do Ciebie: zakładając, że złożę wniosek, ktoś go rozpatrzy pozytywnie i dostanę po kilku miesiącach odpowiedź - czy uważasz, że taka forma zdobywania wiedzy nt. statusu inwestycji jest ok? Płacimy rzecznikowi pensję za to, żeby musieć prosić CBA o odpowiedź? To trochę tak, jakbyś wpadła do szkoły na wywiadówkę, a wychowawczyni by rzuciła tekstem "mili Państwo, zapewniam że z ocenami jest różnie. Chcecie znać szczegóły? Wynajmijcie detektywa Rutkowskiego, możecie też napisać do Helsińskiej Organizacji Praw Człowieka."
Uważam że ZIZ ma wprawę i pewnie wiedzę poprzez znajomych mu radnych jak jest ze stadionem i ew. problemami.

Fajnie, że ma (jesli ma). Szkoda, że inni nie mają.

Napisz nawet swoimi słowami bez uzywania wiedzy prawniczej do np. CBA,CBŚ .Zareagują na pewno oraz dostaniesz odpowiedź.

Spodziewam się "na mocy par.17363, ust. 22, informujemy, że w toku prac przygotowawczych nie stwierdzono znamion czynu zabronionego. Hej, cześć, pa - zawsze Twoje, CBA".
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pyramide » czwartek, 8 paź 2015, 10:16

Nebel... więcej wiary.Trwają odbiory stadionu.Po zakończeniu i dopuszczeniu do użytku pewnie się zdziwisz co zrobi urząd z tym ew. niedoróbkami i terminami.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pyramide » czwartek, 8 paź 2015, 10:23

Pan Kazimierz napisał(a):
Pyramide napisał(a):Jadłeś na śniadanie popiół sąsiada ew wdychałeś jakieś spalone pety że znowu bredzisz?


Nieeeeee :)
Wypiłem kawę - chcesz fusy z ekspresu??? Mam jeszcze wczorajsze. Będziesz miała dybania na wiele godzin :)


Dziękuję, używam fusy do pilingu ale nie z tej kawy co ty pijesz z Biedronki. Dybanie nad nimi też słabo wychodzi bo widzę w nich ramola przy..... Adasia.
Przejdź do tematu krywultyzacji. /dwie lampy się nie świecą na ścieżce k/lotniska/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 8 paź 2015, 10:46

Pyramide napisał(a):Dziękuję, używam fusy do pilingu ale nie z tej kawy co ty pijesz z Biedronki.


Takie babcine wąsy się goli a nie pilinguje. Ewentualnie możesz skubać pincetą. No chyba że masz wysyp pod nosem to polecam golenie. Po za tym w twoim wieku to się nacina za uszami i naciąga skórę a nie pilinguje. Wiemy dobrze że wolisz kawę z lisiej kupy ale cóż mogę poratować cię tylko "roślinnymi" fusami. Zresztą nie moja facjata nie moja sprawa.
Zdrowia.

Pyramide napisał(a): /dwie lampy się nie świecą na ścieżce k/lotniska/


Widzisz lala jakiś czas temu kierowcy narzekali że te niskie lampy ich oślepiają więc ktoś w końcu zrobił z tym porządek i wymienił żarówki na słabsze. Efekt - ciemno tam jak w ...... Nawet nie pomyślałem że to kolejny bubel w naszym mieście. Bo przecież np. nie można było dać lamp "wkomponowanych" w asfalt lub umieszczonych tuż nad nim i skierowanych w stronę lotniska, nie świecących po rowie i ulicy. No naprawdę nie dało się.
Ostatnio edytowano czwartek, 8 paź 2015, 12:12 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 2 razy
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pyramide » czwartek, 8 paź 2015, 11:07

Brak argumentów to tez argument dla buraka i """""specjalisty""""" od wszystkiego czyli od niczego Adaś.
Pij tą kawę ale nie jedz popiołu bo dalej bredzisz.
Proponuje wróć do tematu Dębowca bo przysycha na forum.Krzesełka wczoraj już się puste kręciły i osy latały bo tam czyste powietrze. Nie jak u ciebie.Zalecam spacer z wnukami /jak się je ma/ albo z "gebelsem" Czasem kasztelana też można tam spotkać.Po drodze zlustruj hale pod Dębowcem i skreśl kilka głupawych uwag.
I głęboko oddychaj ale czystym powietrzem.To pomaga,relaksuje i leczy.Napij się dobrej kawy w Brackiej na koszt Pyramide /dostaniesz za free/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 8 paź 2015, 11:47

Pyramide napisał(a):Brak argumentów


Ślepa? Głupia? czy naćpana? Brak argumentów ? hahahahhahahahhahahhahahahhahahha

"Dobre" rady zostaw dla wnuków :)
Ostatnio edytowano czwartek, 8 paź 2015, 11:55 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 8 paź 2015, 11:53

I jak jeszcze bo wąsatej pani brakuje argumentów
http://www.bielskobiala.wyborcza.pl/bie ... xLokBieImg

Klaszczemy razem z nią. I raz i dwa !!!
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pyramide » czwartek, 8 paź 2015, 12:13

Ty też miałeś być mądry a okazałeś sią burakiem klaszczącym łapskami wybrudzonymi popiołem i fusami
Pan Kazimierz napisał(a):I jak jeszcze bo wąsatej pani brakuje argumentów
http://www.bielskobiala.wyborcza.pl/bie ... xLokBieImg

Klaszczemy razem z nią. I raz i dwa !!!

Kończę Adaś bo forumowicze patrzą i myślą co to ma wspólnego z krywultyzacją. Ale ty śmiało pisz i rób dalej z siebie idiotę.Pa
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 8 paź 2015, 12:19

Pyramide napisał(a):Kończę Adaś bo forumowicze patrzą i myślą co to ma wspólnego z krywultyzacją. Ale ty śmiało pisz i rób dalej z siebie idiotę.Pa


Masz rację trzeba się koło obiadu zakręcić. No tak już po 13.
Pa.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości