Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Znowu "krywultyzacja"

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez ZIZ » wtorek, 4 paź 2016, 18:41

Zaciekawiła mnie ta informacja:
http://wiadomosci.bielsko.info/11920-z- ... ska-bialej
a w szczególności przegląd zdjęć zamieszczonych wraz z tekstem: czy w kwestii debat publicznych też nastąpiła "krywultyzacja"? Sporo osób z Ratusza, wąskie jakby wyselekcjonowane grono - miejsce spotkania nietypowe - Aquarium;
W Ratuszu już się nie przyjmuje notabli i samorządowców wojewódzkich?
Dla gawiedzi będzie za to uroczyste otwarcie stadionu i 10 tysięcy szalików!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez tren_d » wtorek, 4 paź 2016, 20:23

Bielsko to miasto dla lemingów
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Poetka z Kóz » sobota, 8 paź 2016, 15:44

https://zapodaj.net/c18cd461d9457.jpg.html

Zdjęcie pożyczone ze strony fb bielsko.info

Piękna sprawa. Teraz będzie seria 30 zwycięstw u siebie nie ma bata. Trzymamy kciuki :)
Jak ja bym chciała mieć w swojej wsi takiego szefa. Pięknie to wygląda. I ten ksiądz. Cudowne. Jestem zachwycona.
Poetka z Kóz
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 7 sie 2016, 20:40

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Piotrek » sobota, 8 paź 2016, 17:41

Projekt nowych Bulwarów Straceńskich. Jak na razie zauważyłem jeden pozytywny fakt. Coś o wielokrotnie upominaliśmy się, a od kilku lat podobno było niemożliwe do zrealizowania. Chodzi o bezpośrednie połączenie ul. Jeździeckiej z ul. Żywiecką wzdłuż wiaduktu z pominięciem niebezpiecznego objazdu / zwłaszcza w zimie/ koło Harnasia. Już kiedyś korzystaliśmy z tymczasowego mostu, który później został usunięty, aż do teraz. Trochę boli, że to absurd przecięcia obszaru rekreacyjnego codziennie przejeżdżającymi dziesiątkami samochodów, a nie głosy mieszkańców, wymusił przekierowanie ruchu na skraj obszaru. Co do kontynuacji zaszłości po ekspresowej: główne ulice dojazdowe do odciętych ekspresówką kilkudziesięciu posesji od dzielnicy Mikuszowice Krakowskie to ul. Jeździecka i ul.Wczasowa , obie w skandalicznym stanie. Nie wspominam o pomniejszych uliczkach, które przypominają leśne ścieżki. Panie Juszczyk, czy pamięta Pan gdy pytaliśmy się czemu nie jest możliwe wybudowanie chociażby kładki dla pieszych w ciągu ulicy Prostej? nie mówiąc już o wiadukcie? Powiedział Pan, żeby się nie martwić, bo dwa dojazdy, które nam zostawiliście będą wyremontowane a ulice równe jak stół, tak jest kilka metrów w dół i górę wiaduktu na Wczasowej, które zrobił inwestor i tyle.. Lata mijają a ul. Wczasowa coraz bardziej wygląda jak pośpiesznie połatana po trzeciej wojnie, a ulica Jeździecka to wyboista wstążka asfaltu tak sobie położona przez pola, bez żadnej infrastruktury drogowej, na wiosnę nowe łaty, a zimą zalewana wodą z pól i z półmetrową warstwą lodu. Nie mówiąc już, że odśnieżanie też dużo pozostawia do życzenia i najczęściej dopiero kilka skarg do SIT-y, ZD powoduje, że firma sobie przypomina, że zawarła umowę na odśnieżanie. To takie świąteczne reminiscencje przy okazji otwarcia nowej, pięknej inwestycji miejskiej na którą czekali wszyscy mieszkańcy. Nie, nie chodzi o projekt „Bielsko-Biała, miasto przyjazne mieszkańcom”.

pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez ZIZ » sobota, 8 paź 2016, 19:57

Poetka z Kóz napisał(a):https://zapodaj.net/c18cd461d9457.jpg.html

Zdjęcie pożyczone ze strony fb bielsko.info

Piękna sprawa. Teraz będzie seria 30 zwycięstw u siebie nie ma bata. Trzymamy kciuki :)
Jak ja bym chciała mieć w swojej wsi takiego szefa. Pięknie to wygląda. I ten ksiądz. Cudowne. Jestem zachwycona.


Nic nie pomoże,nawet pokropka opłacona cudzymi i na kredyt gminy. Potrzebny egzorcysta z dużym doświadczeniem: klątwa "wonsa" paraliżuje piłkarzyków i trenera - dali ciała w meczu z czerwoną latarnią 1. ligi; I pewnie latarnię pozostawi Stal Mielec komuś innemu bo wygrali pierwszy mecz w tym sezonie.
Klątwa "wonsa" może ustąpić wyłącznie po wbiciu młotkiem do głowy takich pojęć jak chociażby: mediacja, koncyliacja, zrównoważony rozwój!
Nie wystarczy wycierać sobie gębę tymi pojęciami przy każdej okazji dorwania się do mikrofonu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pyramide » niedziela, 9 paź 2016, 14:52

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez ZIZ » niedziela, 9 paź 2016, 20:31

>@Pyramide/ Wyobraź sobie, że większość prywatnych budynków od pl. Chrobrego do dworca kolejowego przy obecnych ulicach 3. Maja, Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego powstała w niespełna ćwierć wieku bumu budowlanego przy niemałym udziale Kornów. A przez ostatnie ćwierć wieku to odrestaurowane kamienice w tym kwartale miasta można policzyć na palcach jednej ręki. ( Chciałaś odnośnika do "krywultyzacji " - więc masz :mrgreen: )
Napisałem Kornów w liczbie mnogiej; mniej znany Juliusz Korn ( brat Karla) wybudował swoją rodową kamienicę przy obecnej ul.11 Listopada ( ul. Główna) przy dawnym budynku Ratusza w Białej a została ona za prl-u tak skutecznie wykastrowana, że wygląda na międzywojenną modernę a nie budynek ponad 100-letni!Fasada dawnego Ratusza w Białej też wygląda koszmarnie, nieźle prezentuje się za to neorenesansowa kamienica wybudowana dla Racheli Mehl (sąsiadująca od strony zachodniej z domem Juliusa Korna).
Mimo iż mój rodzinny dom powstał wiele lat po śmierci Karla Korna to na planach i dokumentach projektowych widnieje pieczęć/stempel "Karl Korn"! To nie fałszerstwo czy pomyłka, pod taką nazwą kontynuował działalność architekta i budowniczego jego syn Felix Korn.

PS
I nie linkuj mi więcej "gazetki bez napletka", fuj, a sio :!:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez krzysiek zz » sobota, 15 paź 2016, 21:21

Prace na bulwarach są już chyba na ukończeniu, większość sprzętu zainstalowano, więc mam kilka zdań oceny.
1. Jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci to na pewno bulwary zyskały na atrakcyjności, 3 place zabaw z fajnymi zestawami do zabawy, nie sztampowe, które montuje się przy szkołach czy na osiedlach.
Rynna do jazdy na deskach, rolkach także bardzo fajna. Czy przetrwają wieczorne wizyty "starszej" młodzieży to się okaże, tu na pewno przydałoby się więcej patroli. Bywając tam kilkukrotnie wieczorem, przy okazji biegania nie widziałem nikogo ze służb.

2. Nie rozumiem po co tak silnie oświetlone są bulwary nocą, lamp cała masa, ludzi nie ma. Kto się chce schować siedzi na ławkach po drugiej stronie potoku. Trochę pieniędzy można zaoszczędzić tym bardziej, że rowerzyści lampki mają a piesi sobie poradzą przy włączonej co drugiej lampie.

3. Ścieżka rowerowa piękna odmalowana ale potwierdza to, że władze miasta nie rozumieją zupełnie czym są ścieżki rowerowe i infrastruktura rowerowa. Ścieżka rowerowa to nie odpowiednik trasy dla rolkarzy czy placu zabaw, jakiegoś izolowanego miejsca do uprawiania aktywności. Otwarcie kilometrowego pięknego asfaltowego odcinka za którym jest martwa pustka, co prawda oznaczona na mapach ale kompletnie nieprzygotowana do jazdy na rowerze. Kto jeździł w okolicach stacji PKP Leszczyny wie co czym mowa. Bielsko, ze swymi stacjami rowerów miejskich, krótkim porozrzucanymi odcinkami ścieżek nie jest wciąż miastem przyjaznym rowerzystom. Wydatki idące w tysiącach złotych nie są wpisane w jakikolwiek widoczny plan.
Czy on kiedykolwiek powstanie a co więcej zostanie zrealizowany?
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez tren_d » czwartek, 20 paź 2016, 14:32

jest tyle zielonych, cichych miejsc w Bielsku że żadna mi to przyjemność spacerować po Bulwarach a obok huk samochodów.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez vilgefortz » piątek, 18 lis 2016, 22:45

Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez YoShi » sobota, 22 kwi 2017, 05:39

Jednak w końcu ktoś wpadł na pomysł kontroli w temacie kibli. To co zwykłemu szaremu człowiekowi śmierdziało przekrętem dosłownie i w przenośni, dla niektórych betonowych forumowiczów było normalne. Dobrze, ze oni są w mniejszości.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Pyramide » środa, 22 lis 2017, 18:18

co to za "sondaże" a fe
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... xLokBieImg

specjaliści forumowi od inwestycji i poczynań kasztelana co wy na to ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 26 lis 2017, 13:14

Połowa z tych, co chcą na Betonowego Jacka głosować, ma wykształcenie średnie. Czyli albo mieszkają z opiekunami albo sa nienazbyt ambitni.
Druga sprawa, z kim Betonowy ma przegrać? Poza Okrzesikiem to przecież sami przezroczyści kandydaci. Jakimi sukcesami może pochwalić się Klimaszewski czy Drabik? Ile osób na ulicy byłoby w stanie ich rozpoznać?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez mad_moose » piątek, 22 gru 2017, 09:22

Jakimi sukcesami i rozpoznawalnością mógł poszczycić się nasz wąsaty prezydent zanim został wybrany? Ba, jakimi sukcesami może się teraz pochwalić? I mam tu na myśli działania, na które on sam ma realny wpływ.
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Re: Znowu "krywultyzacja"

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 28 gru 2017, 20:04

W mniemaniu swoim i wyborców oraz urzędników - serią inwestycji infrastrukturalnych zapewne. Stok, hala, stadion, drogi jakieś, remonty, rewitalizacja parku i Bulwarów Straceńskich, itd. Żeby nie było - dla mnie to raczej wtopy, ale za coś ci ludzie go wybrali na kolejną kadencję, obstawiam że za to (bo za co innego?). Skoro nawet na Lipniku na niego głosują, to widocznie musi mieć w sobie "to coś" :)

Notabene, widziałem Jacka tak z 1,5 miesiąca temu, słabo z nim. Jeśli do chodzenia po prostej drodze potrzebuje pomocy innych osób, to tym bardziej do rządzenia miastem we wszystkich aspektach się średnio nadaje.

Niestety, jeśli będzie kandydował albo wyznaczy kontynuatora swoich epickich dzieł, to nie bardzo wiem, z kim taki Jacek v 4.0 mógłby przegrać. Mieszkam tu już trochę i poza piszącym na Berdyczów Okrzesikiem to nie kojarzę żadnych działań na rzecz mieszkańców ze strony innych polityków lokalnych. Jakikolwiek cięższy temat (np. opór mieszkańców wobec poszerzenia Cieszyńskiej) - nikogo nie ma w domu, żaden nie ma zdania. O braku jakiegokolwiek pomysłu na tożsamość tego miasta i długofalową strategię nawet nie wspominam. To są co najwyżej postulaty rodem z Kroniki Beskidzkiej - zdjąć kota z drzewa, namalować pasy, wymienić żarówki, zrobić przysiad.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron