Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Anke » piątek, 16 paź 2015, 11:00

Pan Kazimierz napisał(a):
Anke napisał(a):Osobiście, pomijając trick z ukrytym, niewolniczym rokiem w pracy, wolałabym dzieciaka posłać wcześniej do szkoły, bo zerówka w przedszkolach czy jak to teraz się nazywa, to kompletna strata czasu i i potencjału dziecka do nauki, w tym okresie życia - największego.


No to niech dadzą rodzicom wybór a nie na zasadzie "państwo wie co jest najlepsze dla Twojego dziecka".



No tak, obowiązek nauki od wieku 7 lat to przecież kwestia naszego wolnego wyboru.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Anke » piątek, 16 paź 2015, 11:04

Nebelwerfer napisał(a):czy reformować w kierunku bardziej liberalnych zasad?


Postaw np. taką wizję przed ludźmi: koniec z sanatoriami i efektywne ulepszenie systemu wystawiania L4, by ukrócić wakacje wiecznie chorego Polaka, w tym ciężko chore kobiety na ciążę, koniec z przywilejami pracowniczymi, np. rocznymi urlopami płatnymi u nauczycieli, emerytura mundurowych etc, etc. Byłby bunt mas o jakiemu Ortedze się nawet nie śniło.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 16 paź 2015, 11:17

No tak, dlatego mam trochę bekę, a trochę jestem przerażony, widząc, że ludzie wierzą w te PiS'owe idylle.

Spoko, wcześniej pójdę na emeryturkę, mniej odpalę Państwu siana, a dostanę więcej, z każdej strony Duda&Szydło będą podlewali ojczyznę hajsem. Kiedyś robiłem w konia mojego brata - on mi dawał banknot 10 zł, a ja jemu dawałem 4 monety o jakimś śmiesznym nominale, on uważał że ma dzięki temu więcej kasy. Propaganda i Socjalizm tak właśnie ustawia swoich wyborców: do wszystkiego Ci dopłacimy, ale będziesz krócej pracował i mniej nam na te wydatki odpalał.

Czy to naprawdę jest tak trudne do rozkminienia, że obecne emerytury są policzone na X miesięcy i jeżeli ktoś chce wypłacać je wcześniej, to musi albo dosypać furmankę pieniędzy do i tak niewydolnego systemu, albo radykalnie ściąć wysokość świadczeń, które i tak są na żenującym poziomie, jeśli się nie jest funckjonariuszem państwowym?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Anke » piątek, 16 paź 2015, 11:23

Nebelwerfer napisał(a):No tak, dlatego mam trochę bekę, a trochę jestem przerażony, widząc, że ludzie wierzą w te PiS'owe idylle.


Jedni lubią stringi, drudzy jak im nogi śmierdzą. W Polsce mało kto liczy, wałkuje ciągi przyczna-skutek. Ważne że Prezes się modli i ma brata męczennika.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez banan.eu » piątek, 16 paź 2015, 11:59

Nebelwerfer napisał(a):
banan.eu napisał(a):[

Jasne, tylko teraz się zastanówmy. Jeżeli ta instytucja na siebie nie zarabia, wiecznie się do niej dokłada, itd. - to lepiej będzie zwiększać jej koszty funckjonowania (np. poprzez rozrost świadczeń socjalnych, rozbudowywanie publicznej opieki zdrowotnej, itd.), czy reformować w kierunku bardziej liberalnych zasad?


i tu jest pies pogrzebany :mrgreen: każdy kto pcha sie do koryta zwanego potocznie Sejm ma w 4 literach emerytury gdyż nie myślą co bedzie dalej niz 4 lata kadencji sejmu a jak juz zobaczy ze jednak ZUS to zwłoki to sam sie zabezpieczy a co z ludźmi to już będzie problem rządu który akurat nie ogarnie trupa i trup okaże sie nagi czytaj brak kasy na wypłaty świadczeń

wiesz ważniejsze sa rzeczy na tzw topie czyli związki partnerskie i tęczą w warszawie podsłuchy wrak nikt nie zwraca uwagi ile ludzi wyjechało i jeszcze wyjdzie

lata zaniedbań i brak reform a jak widać nic sie nie zmienia..no dobra koniec offtopu :mrgreen:

a co do tematu to średnia wieku widzów spotkania z prezesem to bedzie +60 + jakieś ich potomstwo które jeszcze nie wyjechało :mrgreen: "jeszcze"
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 16 paź 2015, 12:12

Anke napisał(a):No tak, obowiązek nauki od wieku 7 lat to przecież kwestia naszego wolnego wyboru.


Mówimy o wypuszczeniu ludzi rok wczesniej do pracy czyli w pewien sprytny sposób wydłużeniu lat pracy a nie o obowiązku szkolnym.
A obowiązek szkolny w PL obwiązuje od 6 roku zycia.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 16 paź 2015, 12:33

banan.eu napisał(a):i tu jest pies pogrzebany :mrgreen: każdy kto pcha sie do koryta zwanego potocznie Sejm ma w 4 literach emerytury gdyż nie myślą co bedzie dalej niz 4 lata kadencji sejmu a jak juz zobaczy ze jednak ZUS to zwłoki to sam sie zabezpieczy

Błagam, nie idźmy w demagogię i te urban legends. Nie trzeba być w Sejmie, żeby wiedzieć, że ZUS nie wyrabia. Co do zabezpieczeń, to też nie jest tak, że będąc posłem kręcisz takie lody i zarabiasz taką fortunę, że "sam się zabezpieczasz". Często jest odwrotnie, do polityki idą ludzie zamożni, dla których nie jest problemem równolegle odkładać pieniądze w jakichś programach iwnestycyjnych, inwestować w nieruchomości, ziemię, itd.

a co z ludźmi to już będzie problem rządu który akurat nie ogarnie trupa i trup okaże sie nagi czytaj brak kasy na wypłaty świadczeń

Ciiicho, nie psuj niespodzianki. Na razie PAD uświadamia, jak wiele jest do posprzatania po PO. PiS weźmie rządy i za 3 lata powie, że nieźle idzie, ale skala "zniszczeń" przerosła wyobrażenia, więc wybierzcie nas jeszcze raz. Żelazny elektorat to kupi, a ten nieżelazny pewnie też - nawet teraz, jakbyś chciał obiektywnie to roztrząsać, to zauważysz, że PO obwinia się o wszystko, pod artykułem w sieci na dowolny temat znajdziesz 50 komentów, że to wina Platformy i każde "PO" w tekście będzie wyróżnione. POdatki, POlicja, POstulaty...

wiesz ważniejsze sa rzeczy na tzw topie czyli związki partnerskie i tęczą w warszawie podsłuchy wrak nikt nie zwraca uwagi ile ludzi wyjechało i jeszcze wyjdzie

No i to tylko potwierdza, że typowemu wyborcy PiS głowa służy jedynie do noszenia beretu z wiadomej tkaniny. To, co oni obiecują, to są absolutne dyrdymały ekonomiczne, ale od biedy możnaby to łyknąć, gdyby nie to, że Drużyna Wraku w ogóle się ekonomią nie zajmuje (pomijam obietnice). Jak w takim układzie można wierzyć, że oni rzeczywiście wyczarują tysiące pielęgniarek, 5 stów na dziecko, odkupią zagraniczne banki, itd.? Pierwsza potyczka Kancelarii Prezydenta z Excelem zakończyła się nokautem na rzecz tego drugiego - w takim układzie wierzyć, że rzeczywiście PiS wykopie paręset miliardów znikąd, aby zrealizować swoje obietnice jest, ekhem, średnio rozsądna.

a co do tematu to średnia wieku widzów spotkania z prezesem to bedzie +60 + jakieś ich potomstwo które jeszcze nie wyjechało :mrgreen: "jeszcze"

Młodziaki też będą. Obowiązkiem każdego młodego "prawilniaka" jest popierać socjalistyczny PiS.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Przemek73 » piątek, 16 paź 2015, 12:39

Nebelwerfer napisał(a):No tak, dlatego mam trochę bekę, a trochę jestem przerażony, widząc, że ludzie wierzą w te PiS'owe idylle.

A guano wierzą. Ludzie będą głosować na PiS bo są rozczarowani i zmęczeni rządami PO. Do tego prezes powiedział jasno, co myśli o imporcie imigrantów, a dla wielu, tak, dla mnie też, jest to kluczowy czynnik.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 16 paź 2015, 12:44

Kumam, są źli na PO, więc zagłosują na gorszych, byle nie na PO. No a PiS jest spoko, bo nie wpuści imigrantów, reszta jest nieważna. To ma sens.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Przemek73 » piątek, 16 paź 2015, 12:57

Nebelwerfer napisał(a): No a PiS jest spoko, bo nie wpuści imigrantów, reszta jest nieważna. To ma sens.

Dla mnie tak, reszta jest nieważna. Dla wielu osób, z którymi rozmawiałem też.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 16 paź 2015, 13:01

Czyli nawet PRL-bis ze swoimi szczelnymi granicami, kartkami i absolutną inflacją byłby git, kumam. Grunt, że murzyny nie przyjdo i nas nie zjedzo.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 16 paź 2015, 15:35

Pan Kazimierz napisał(a):No to niech dadzą rodzicom wybór a nie na zasadzie "państwo wie co jest najlepsze dla Twojego dziecka".

Spoko, o ile rodzice wezmą odpowiedzialność, a wiemy że nie wezmą. Bo niestety, gdyby wyszło tak, że np. 30% dzieci zaczyna naukę w innym wieku niż rówieśnicy, to obawiam się, że później państwo musiałoby znowu wydawać kupę kasy na jakieś zbędne programy typu nauczanie wyrównawcze, programy integrujące dzieci wszesnoszkolne z późnoszkolnymi, itd.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez man » sobota, 17 paź 2015, 10:33

Nebelwerfer napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):No to niech dadzą rodzicom wybór a nie na zasadzie "państwo wie co jest najlepsze dla Twojego dziecka".

o ile rodzice wezmą odpowiedzialność, a wiemy że nie wezmą


To, że Twoi rodzice są nieodpowiedzialni bądź Ty jesteś nieodpowiedzialnym rodzicem i w przypadku wolnego wyboru nie wysłałbyś dzieci do szkoły nie oznacza, że reszta rodziców tez jest takimi idiotami jak Wy. Mów więc za siebie i swoją rodzinę.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez Nebelwerfer » sobota, 17 paź 2015, 11:31

Rodzice w tej chwili mogą spokojnie odraczać rozpoczęcie szkoły przez dziecko, chociaż wymaga to papierów z poradni. Jeśli analiza daje podstawy, to rodzic sobie odracza. Co więcej, jeszcze w grudniu rodzic dziecka "szkolnego" może je z tej szkoły wycofać, jeśli nie jest zadowolony. To chyba całkiem spore pole autonomii rodzicielskiej i granica jest postawiona w idealnym miejscu - Twoje dziecko rozwija się wolniej, inaczej - możesz odroczyć. Wg specjalistów rozwija się prawidłowo, ale masz obawy - masz półroczny trial. Małe ryzyko, że system Ci skrzywdzi dzieciaka i równie małe, że sam sobie je skrzywdzisz, odraczając w nieskonczoność.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kto idzie na wystąpienie Premiera Kaczyńskiego w Bielsku

Postprzez man » sobota, 17 paź 2015, 11:54

to w ogóle nie powinno być regulowane przez państwo tylko przez rodziców - tak samo czy szkoła z religią, czy bez religii, wuefem, angielskim, itd. - rodzice powinni decydować
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron