Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielska moda na śląski?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Maciej Chrobak » piątek, 27 lis 2015, 10:13

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Żądam natychmiastowego ich usunięcia i przeprosin.

W przeciwnym razie skorzystam z przysługujących mi kroków prawnych.

Maciej Chrobak
Ostatnio edytowano piątek, 27 lis 2015, 11:13 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: regulamin pkt 6 d,e, pkt8.
Maciej Chrobak
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 26 lis 2015, 12:58

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Pyramide » piątek, 27 lis 2015, 10:51

Zamiast straszyć podaj,co jest nieprawdziwego w tekście mana.
Zobaczymy kto ma rację a forum oceni każdego z Was osobno.W tekście moim zdaniem nie ma treści obraźliwych,zamierzających do poniżenia, ew.są nieprecyzyjne.
Kroki prawne tu na forum to ewenement i trochę ........
man spokojnie. A panie Ch M więcej luzu.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » piątek, 27 lis 2015, 10:58

Maciej Chrobak napisał(a):W przeciwnym razie skorzystam z przysługujących mi kroków prawnych.



Jeśli to, co man napisał jest prawdą, dosyć łatwo będzie to udowodnić w sądzie. Ocena tego, jeśli to fakty, jest jednoznaczna. Najwyżej zrobimy ściepę forumową na adwokata. Nic tak nie jednoczy bielszczan jak RAŚ :mrgreen:
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Piotrek » piątek, 27 lis 2015, 11:12

Odnosząc się do wypowiedzi Mana. Myślę, że forum nie jest miejscem do analizowania osobistej historii kogokolwiek, zwłaszcza jeśli ten ktoś tego sobie nie życzy. Dlatego kasuję wpis będący przedmiotem sporu. Co do ewentualnej dalszej dyskusji proszę użytkowników: Mana i pana Macieja Chrobaka o kontynuowanie jej w każdej dowolnej formie, jednak nie na tym publicznym Forum.
Dziękuję i pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Never » piątek, 27 lis 2015, 11:35

Też mi się wydaje, że w wypowiedzi man'a nie ma nic, co kwalifikowałoby się pod postępowanie sądowe. Ot, zwykła krytyka i tyle. Z drugiej strony oczywistym faktem jest, że nie powinno się roztrząsać czyjegoś życiorysu na forum - pod imieniem i nazwiskiem rzeczonej osoby. Autor artykułu (ujmijmy to tak ;)) powinien był jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak forum zareaguje na jego obecność w gronie redakcyjnym, dodatkowo w połączeniu z formą i treścią pisanych artykułów. Niestety było to wszystko do przewidzenia.

P.S. Mnie zawsze zaskakuje za to jeden kuriozalny fakt. Ślązacy tak bardzo dążą do uznania ich za nowy naród oraz do uznania godki za język, a z drugiej strony odmawiają innym prawa do własnej tożsamości, lejąc hektolitry jadu, że coś "nie istnieje" itd.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez man » piątek, 27 lis 2015, 11:39

Piotrek napisał(a):Odnosząc się do wypowiedzi Mana. Myślę, że forum nie jest miejscem do analizowania osobistej historii kogokolwiek, zwłaszcza jeśli ten ktoś tego sobie nie życzy. Dlatego kasuję wpis będący przedmiotem sporu. Co do ewentualnej dalszej dyskusji proszę użytkowników: Mana i pana Macieja Chrobaka o kontynuowanie jej w każdej dowolnej formie, jednak nie na tym publicznym Forum.
Dziękuję i pozdrawiam


Jeśli Maciej Chrobak nie ma cywilnej odwagi podpisać się pod swoim RAS-istowskim tekstem propagandowym pt "Bielska moda na śląski", to uważam, że obowiązkiem tych, którzy mają wiedzę o działalności tego człowieka jest tę wiedzę upublicznić. Ten tekst to nie jest obiektywny felieton, tylko polityczny manifest Macieja Chrobaka z RAŚ.

Piotrze 99% czytelników bielsko.biala.pl też sobie nie życzy RAŚ-istowskiej agitacji więc nie dziw się, że akcja wzbudza reakcję. Blokowanie i kasowanie komentarzy pod tekstem, straszenie pozwami, teraz usuwanie postów z forum - marnie to świadczy o obyczajach i myślę, że zniechęca wielu ludzi ....... Rozumiem też, że RAŚ ma na portalu bielsko.biala.pl jakieś specjalne prawa, a Bielszczanie żadnych bo nie mogą nawet polemizować z tezami, które były w tekście zawarte.

słabo to Piotrze wygląda ............
Ostatnio edytowano piątek, 27 lis 2015, 12:09 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Pyramide » piątek, 27 lis 2015, 11:40

Czyli krążące w przestrzeni publicznej wnioski o odłączenie Bielska i nie tylko od woj. śląskiego są zasadne.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » piątek, 27 lis 2015, 11:43

Never napisał(a):Z drugiej strony oczywistym faktem jest, że nie powinno się roztrząsać czyjegoś życiorysu na forum - pod imieniem i nazwiskiem rzeczonej osoby.


Chwileczkę. Maciej Chrobak postanowił występować "z podniesioną przyłbicą" i domagał się prezentacji danych osobowych. Można było założyć, że nie jest debilem i rozumie konsekwencje takiego kroku, również takie, że będziemy tu o nim dyskutować, o tym co w życiu napisał, w jakich organizacjach występował, w jakich publicznych miejscach pracuje i kto go z ich rzekomo wyrzucił. To nie jest osobisty życiorys, tylko droga zawodowa polityka, która jest drogą jawną, zwłaszcza że Maciej Chrobak jest osobą publiczną jako kandydat na posła. Ot, tyle zostało z tej przyłbicy, straszenie rozmówców sadami i pretensjonalne domaganie się przeprosin za nic.


man napisał(a):Rozumiem też, że RAŚ ma na portalu bielsko.biala.pl jakieś specjalne prawa


Prawa klienta. Zapłacili za tekst promocyjny wiec mają narzędzia, w tym cenzurowanie. Zlitujcie się i przestańcie być tacy zdziwieni, że to forum ma właściciela.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Piotrek » piątek, 27 lis 2015, 12:24

Man, masz dużo racji, ale dla mnie pan Chrobak jest takim samym użytkownikiem Forum jak Ty i inni. Więc jeśli sobie nie życzy analizy jego osoby, to uszanujmy to. Z drugiej strony wychodzi na to , że zbyt optymistycznie potraktował fakt "ocieplania się relacji bielsko-śląskich" i jego wypowiedź nie spotka się aprobatą większości bielszczan. Bardzo zgrabnie ujął to Kolega Never.
I dodatkowo jeszcze, doskonale wiesz Man, że na Forum możemy sobie podyskutować dużo swobodniej niż na Portalu, ale do czasu dopóki ktoś nas nie poprosi żebyśmy przestali zajmować się jego osobą w stopniu, który go obraża, i tak właśnie się teraz stało.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Never » piątek, 27 lis 2015, 12:55

Powtórzę tylko: ocieplać stosunki bielsko-śląskie (ja bym to ujął beskidzko-śląskie) można tylko poprzez dialog z poszanowaniem tożsamości drugiej strony i jej prawa do samookreślenia. Na pewno nie przez pohukiwanie że "Bielsko to odwieczny Śląsk" i że "wypad za Bug", w czym celują śląskie trolle, a co mnie po prostu obraża jako "człowieka stąd" z kilkusetletnim rodowodem korzeni. I przy następnej okazji chyba wytoczę o to komuś proces ;)
Owszem jesteśmy w województwie "śląskim", ze Ślązakami mamy (jako ogół) o wiele więcej wspólnego niż dajmy na to z Kaszubami (a ze Ślązakami Cieszyńskimi to już całkiem sporo), ale naszego dzielenie miasta na Śląsk i Małopolskę po prostu nie ma obecnie pokrycia w faktach i nie ma sensu. Wschodnia granica Śląska Cieszyńskiego przesunęła się na zachodnią granicę naszego miasta.
Tyle w temacie.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » piątek, 27 lis 2015, 14:56

Piotrek napisał(a):że na Forum możemy sobie podyskutować dużo swobodniej niż na Portalu, ale do czasu dopóki ktoś nas nie poprosi żebyśmy przestali zajmować się jego osobą w stopniu, który go obraża, i tak właśnie się teraz stało.


Nie wydaje mi się. Była cenzura przy artykule, i to samo stało się tutaj. Nie rozumiem dlaczego wycinasz informacje o publicznych funkcjach Chrobaka jako "obraźliwe". Napisz po prostu że taka jest polityka szefa portalu i będzie przynajmniej logicznie i jasno.
Wiemy, że pieniądze nie śmierdzą, i jak RAŚ płaci to i wymaga.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Grego » piątek, 27 lis 2015, 17:14

Pozwolę sobie zauważyć, że osoba zajmująca się polityką z definicji jest tematem debaty i analiz. Pchając się na listy wyborcze trzeba się z tym liczyć. Zmieniając partie polityczne jak rękawiczki tym bardziej.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Piotrek » piątek, 27 lis 2015, 18:05

Anke napisał(a):
Piotrek napisał(a):że na Forum możemy sobie podyskutować dużo swobodniej niż na Portalu, ale do czasu dopóki ktoś nas nie poprosi żebyśmy przestali zajmować się jego osobą w stopniu, który go obraża, i tak właśnie się teraz stało.


Nie wydaje mi się. Była cenzura przy artykule, i to samo stało się tutaj. Nie rozumiem dlaczego wycinasz informacje o publicznych funkcjach Chrobaka jako "obraźliwe". Napisz po prostu że taka jest polityka szefa portalu i będzie przynajmniej logicznie i jasno.
Wiemy, że pieniądze nie śmierdzą, i jak RAŚ płaci to i wymaga.


Wiesz Anke jak Cię lubię, ale teraz przyznaj, że przynudzasz i marudzisz. :lol:
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez man » piątek, 27 lis 2015, 18:12

Problem w tym, że lokalny polityk Maciej Chrobak reprezentujący Ruch Autonomii Śląska, pisząc artykuł na temat ściśle związany z jego działalnością polityczną, powinien go publikować pod swoim nazwiskiem, a nie ukrywać się pod pseudonimem MCI. Już pomijam kwestie wiarygodności tego tekstu, ale gdyby publikował to jako polityk RAŚ, to OK.

Jednak on publikuje to anonimowo jako redaktor portalu. Wstydzi się przyznać, że to on jest autorem. To tak jakby Jacek Krywult pisał tu anonimowo pochwalne teksty pod swoim adresem.

Duży żal, że redakcja bielsko.biala.pl pozwala na takie robienie ludzi w .... więc tu apel żeby jednak w przyszłości politycy publikowali na łamach portalu pod własnymi nazwiskami.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » piątek, 27 lis 2015, 18:16

Piotrek napisał(a):Wiesz Anke jak Cię lubię, ale teraz przyznaj, że przynudzasz i marudzisz. :lol:


Piotrek, też Cię lubię, ale jak inni z detalami omawiają szczegóły swoich życiorysów nie jesteś taki gorliwy. Vide Adasie, jakieś niemry które rzekomo pracują w urzędzie, itd.
A marudzę bo mogę i bo lubię. I jestem okropnie ciekawa czy jako moderator dostajesz odgórne wytyczne, gdy omawia się sprawy artykułów marketingowych. Tak, wiem, ciężka głowa co koronę nosi.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron