Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielska moda na śląski?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez ZIZ » czwartek, 26 lis 2015, 14:11

Nie zawsze jestem online; :(
Pierwsze pytanko: Czy jest Pan autorem tego tekstu?
Drugie pytanko: Dlaczego zablokowano tam komentarze?
Trzecie pytanko: Dlaczego skasowano tam wszystkie komentarze?

Napisałem tam: "You made my day"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Maciej Chrobak » czwartek, 26 lis 2015, 14:19

Nebelwerfer napisał(a):
W podobnym tonie wypowiada się Marcin Melon, katowiczanin z pochodzenia, bielszczanin z wyboru, twórca postaci „Komisorza Hanusika”, czyli cyklu najbardziej poczytnych kryminałów pisanych po śląsku.


To ja zapytam: ile jeszcze powstało kryminałów w tym "języku"? W ogóle istnieje jakiś spis arcybogatego księgozbioru napisanego śląską godką?


Dzień dobry.
Znam jeszcze przynajmniej jednego autora kryminałów pisanych po śląsku, to Marcin Szewczyk. Ale nie robiłem dogłębnej kwerendy. Tematem byli bowiem bielszczanie piszący po śląsku.

Proszę o przedstawienie się imieniem i nazwiskiem. Państwo wiedzą, z kim dyskutują, a ja nie.
Maciej Chrobak
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 26 lis 2015, 12:58

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Maciej Chrobak » czwartek, 26 lis 2015, 14:25

ZIZ napisał(a):Nie zawsze jestem online; :(
Pierwsze pytanko: Czy jest Pan autorem tego tekstu?
Drugie pytanko: Dlaczego zablokowano tam komentarze?
Trzecie pytanko: Dlaczego skasowano tam wszystkie komentarze?

Napisałem tam: "You made my day"


Dzień dobry.
Ad. 1 Tak, jestem jego autorem.
Ad. 2 i Ad. 3 Nie odpowiem na te pytania. Nie jestem wydawcą gazety. Nie mam uprawnień administratora bloku komentarzy. Nie czytałem ich. Przypuszczam tylko, że naruszały regulamin. Być może zawierały wulgaryzmy, nawoływały do nienawiści wobec innych osób lu zwyczajnie nie były związane z tematem publikacji.

Również do Pana prośba: Z szacunku dla siebie, przedstawmy się sobie z imienia i nazwiska. Pan już wie, z kim rozmawia. Ja nie wiem.
Maciej Chrobak
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 26 lis 2015, 12:58

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » czwartek, 26 lis 2015, 14:29

Maciej Chrobak napisał(a):Proszę o przedstawienie się imieniem i nazwiskiem. Państwo wiedzą, z kim dyskutują, a ja nie.


To jest forum, na którym regulamin nie wymusza podawania danych osobowych. Jeśli to problem, zwyczajnie proszę z nami nie dyskutować.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez ZIZ » czwartek, 26 lis 2015, 14:32

Panie Macieju, wyluzuj Pan;
Mogę się Panu przedstawić lub nie; to jest forum dyskusyjne a nie Twarzoksiążka czy TeTetka :lol:
Gdybym chciał dyskutować z otwartą przyłbicą miałbym tam konta i awatar wraz z sweetfocią :P
A na pytania Pan nie odpowiedział :( - Powtórzę, napisałem: You made my day - jeśli to naruszyło regulamin to jeszcze bardziej czuję się rozbawiony.
Jeżeli Pana obraziłem to może wystąpić Pan o moje dane osobowe do admina w stosownym trybie lub zawiadomić wybrane organa; przecież jest ich bez liku :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Maciej Chrobak » czwartek, 26 lis 2015, 14:39

ZIZ napisał(a):Panie Macieju, wyluzuj Pan;
Mogę się Panu przedstawić lub nie; to jest forum dyskusyjne a nie Twarzoksiążka czy TeTetka :lol:
Gdybym chciał dyskutować z otwartą przyłbicą miałbym tam konta i awatar wraz z sweetfocią :P
A na pytania Pan nie odpowiedział :( - Powtórzę, napisałem: You made my day - jeśli to naruszyło regulamin to jeszcze bardziej czuję się rozbawiony.
Jeżeli Pana obraziłem to może wystąpić Pan o moje dane osobowe do admina w stosownym trybie lub zawiadomić wybrane organa; przecież jest ich bez liku :lol:


Oczywiście, że nie musi Pan (Pani?) ujawniać swojej tożsamości. To była tylko prośba z mojej strony. Ja nie mam problemu z występowanie z podniesioną przyłbicą :wink:
I nie mam zamiaru Pana/Pani pozywać, bo nie czuję się w żaden sposób zniesławiony. Spoko!
A wracając do rzeczy, odpowiedziałem na Pańskie/Pani pytanie: Nie wiem. Pisząc o możliwych naruszeniach regulaminu zastrzegłem, że to moje przypuszczenia, bo ich nie czytałem.
Maciej Chrobak
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 26 lis 2015, 12:58

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez ZIZ » czwartek, 26 lis 2015, 14:45

W ramach wyluzowania, proponuję zaglądnąć na ostatnie dwa dowcipy:

viewtopic.php?f=6&t=79703&p=193218#p193218

Jak będę w lepszym nastroju niż dziś to może prześlę panu moje personalia na priv bo tutaj nie mam ochoty i potrzeby ich tu publikować - nie tylko Pan tutaj zagląda;
Albo spytaj Pan KO lub KGO w prywatnej rozmowie, może zaspokoją pańską ciekawość :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Maciej Chrobak » czwartek, 26 lis 2015, 14:50

ZIZ napisał(a):W ramach wyluzowania, proponuję zaglądnąć na ostatnie dwa dowcipy:

viewtopic.php?f=6&t=79703&p=193218#p193218

Jak będę w lepszym nastroju niż dziś to może prześlę panu moje personalia na priv bo tutaj nie mam ochoty i potrzeby ich tu publikować - nie tylko Pan tutaj zagląda;
Albo spytaj Pan KO lub KGO w prywatnej rozmowie, może zaspokoją pańską ciekawość :D


Nie ma problemu :) Proszę podesłać na priv. Zawsze lubię wiedzieć z kim rozmawiam. A w anonimowych bijatykach i napinkach na forach internetowych z zasady nie biorę udziału.
Maciej Chrobak
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 26 lis 2015, 12:58

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Maciej Chrobak » czwartek, 26 lis 2015, 15:01

Anke napisał(a):
Maciej Chrobak napisał(a):Proszę o przedstawienie się imieniem i nazwiskiem. Państwo wiedzą, z kim dyskutują, a ja nie.


To jest forum, na którym regulamin nie wymusza podawania danych osobowych. Jeśli to problem, zwyczajnie proszę z nami nie dyskutować.


Nie twierdzę, że regulamin zmusza Państwa do ujawniania tożsamości. To była tylko prośba z mojej strony. Uważam, że jeśli jedna strona dyskusji się przedstawiła, dobry obyczaj nakazuje, żeby adwersarz postąpił podobnie.

A w dyskusji biorę udział, bo zostałem wywołany do tablicy. Wątek dotyczy mojego artykułu i jest w nim wymienione moje nazwisko.
Maciej Chrobak
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 26 lis 2015, 12:58

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez ZIZ » czwartek, 26 lis 2015, 15:15

Maciej Chrobak napisał(a): Wątek dotyczy mojego artykułu i jest w nim wymienione moje nazwisko.


W artykule są wymienieni:
Artur Pałyga, Marcin Melon, Juliusz Wątroba a ponadto Sherlock Holmes, Komisarz Hanusik i Masztalski więc nadal gubię się w domysłach z kim Pan się identyfikuje :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Maciej Chrobak » czwartek, 26 lis 2015, 15:20

ZIZ napisał(a):
Maciej Chrobak napisał(a): Wątek dotyczy mojego artykułu i jest w nim wymienione moje nazwisko.


W artykule są wymienieni:
Artur Pałyga, Marcin Melon, Juliusz Wątroba a ponadto Sherlock Holmes, Komisarz Hanusik i Masztalski więc nadal gubię się w domysłach z kim Pan się identyfikuje :mrgreen:


Błąd. Pan zna moje nazwisko i wie, gdzie zostało wymienione :twisted:
Maciej Chrobak
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 26 lis 2015, 12:58

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » czwartek, 26 lis 2015, 15:24

Maciej Chrobak napisał(a):
Anke napisał(a):
Maciej Chrobak napisał(a):Proszę o przedstawienie się imieniem i nazwiskiem. Państwo wiedzą, z kim dyskutują, a ja nie.


To jest forum, na którym regulamin nie wymusza podawania danych osobowych. Jeśli to problem, zwyczajnie proszę z nami nie dyskutować.


Nie twierdzę, że regulamin zmusza Państwa do ujawniania tożsamości. To była tylko prośba z mojej strony. Uważam, że jeśli jedna strona dyskusji się przedstawiła, dobry obyczaj nakazuje, żeby adwersarz postąpił podobnie.

A w dyskusji biorę udział, bo zostałem wywołany do tablicy. Wątek dotyczy mojego artykułu i jest w nim wymienione moje nazwisko.


Dobry obyczaj wymaga takich zachowań w kontaktach osobistych, twarzą w twarz. Na forach internetowych panuje zwyczajowa netykieta i brak podania nazwiska nie oznacza braku szacunku dla interlokutora i nie jest przejawem złego wychowania.

Wątek dotyczy mojego artykułu i jest w nim wymienione moje nazwisko.


Skoro nie potrafisz wyjaśnić dlaczego artykuł ma zablokowane komentarze, to o czym będziemy dyskutować? O tym, że promowanie książki po śląsku w Bielsku to lekki niewypał marketingowy świadczący o kompletnej nieznajomości lokalnych awersji względem wszystkie co śląskie? Znowu będzie hejt na trzydzieści stron.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Maciej Chrobak » czwartek, 26 lis 2015, 15:34

Dobry obyczaj wymaga takich zachowań w kontaktach osobistych, twarzą w twarz. Na forach internetowych panuje zwyczajowa netykieta i brak podania nazwiska nie oznacza braku szacunku dla interlokutora i nie jest przejawem złego wychowania.

A ja uważam, że dobry obyczaj wymaga takich zachowań w każdej sytuacji.

Wątek dotyczy mojego artykułu i jest w nim wymienione moje nazwisko.


Skoro nie potrafisz wyjaśnić dlaczego artykuł ma zablokowane komentarze, to o czym będziemy dyskutować? O tym, że promowanie książki po śląsku w Bielsku to lekki niewypał marketingowy świadczący o kompletnej nieznajomości lokalnych awersji względem wszystkie co śląskie? Znowu będzie hejt na trzydzieści stron.[/quote]

Celem artykułu nie było promowanie książek po śląsku w Bielsku, tylko opisanie pewnego ciekawego fenomenu, polegającego na tym, że niektórzy znani bielscy pisarze sięgają w swojej twórczości po język śląski.
Maciej Chrobak
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 26 lis 2015, 12:58

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » czwartek, 26 lis 2015, 15:38

A ja uważam, że dobry obyczaj wymaga takich zachowań w każdej sytuacji.


Dobry obyczaj wymaga przede wszystkim aby w towarzystwie nie wytykać paluchami co kto źle robi, jakim jest chamem i komu brak ogłady. Jak widać każdy ma własne konteksty dobrych obyczajów, trzymajmy się dla dobra dyskusji tych ogólnie przyjętych w internetach.


Maciej Chrobak napisał(a):
Celem artykułu nie było promowanie książek po śląsku w Bielsku, tylko opisanie pewnego ciekawego fenomenu, polegającego na tym, że niektórzy znani bielscy pisarze sięgają w swojej twórczości po język śląski.


Jasne:)
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez ZIZ » czwartek, 26 lis 2015, 15:41

Maciej Chrobak napisał(a):Dobry obyczaj wymaga takich zachowań w kontaktach osobistych, twarzą w twarz. Na forach internetowych panuje zwyczajowa netykieta i brak podania nazwiska nie oznacza braku szacunku dla interlokutora i nie jest przejawem złego wychowania.

A ja uważam, że dobry obyczaj wymaga takich zachowań w każdej sytuacji.

Wątek dotyczy mojego artykułu i jest w nim wymienione moje nazwisko.


...


Jeśli chodzi o kontakty osobiste - twarzą w twarz - to bez wątpienia się przedstawię gdy tylko znowu zaprosicie pana Gorzelika do Bielska-Białej.
Pod artykułem jest wyłącznie MCI; imienia i nazwiska nie widzę!
I to by było na tyle - przynajmniej tutaj :twisted:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron