Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielska moda na śląski?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Piotrek » piątek, 27 lis 2015, 18:48

Anke napisał(a): I jestem okropnie ciekawa
czy to jest bolesne? :roll:

Anke napisał(a): czy jako moderator dostajesz odgórne wytyczne,
nie, a czy uważasz, że istnieje taka potrzeba? :roll:

pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Grego » sobota, 28 lis 2015, 06:57

A mnie zastanawia ten oto fragment:
- W śląskiej mowie zawsze była ogromna moc - uważa Marcin Melon. - Chociaż przez wiele lat z politycznych powodów ta moc była na siłę upychana w ciasnym gorsecie folkloru.

Wprawdzie to teza Melona a nie autora, ale może czcigodny Chrobak nam wyjaśni o co chodzi. Którego to śląskiego literata za pisanie po śląsku represjonowano i w jakie to mroczne siły za tym stoją? Wielcem ciekaw tego męczennika i dlaczego RAŚ który "ślunskie krziwdy" stale afirmuje jakoś tej sprawy dotąd nie podnosił. Nie śmiem przypuszczać, żeby Melon całą sprawę wyssał z palca.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » sobota, 28 lis 2015, 10:55

Piotrek napisał(a): czy to jest bolesne? :roll:


Przypuszczam, że nie tak bardzo jak naginanie ogólnodostępnych faktów jako obrażających czyjś życiorys?

Piotrek napisał(a): nie, a czy uważasz, że istnieje taka potrzeba? :roll:
pozdrawiam



Jak się robi akcję promocyjną na portalu i zapomni się wyłączyć komentarze? Jasne.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Piotrek » sobota, 28 lis 2015, 13:36

Anke napisał(a):Jak się robi akcję promocyjną na portalu i zapomni się wyłączyć komentarze? Jasne.


Nie wydaje mi się żebyśmy uczestniczyli w jakiejkolwiek i kiedykolwiek akcji promocyjnej tutaj na Forum. Musisz rozgraniczyć zdarzenia na portalu i na forum. Jeśli masz uwagi co do działania portalu możesz złożyć skargę. Ale tutaj także powinniśmy przestrzegać ustalonych reguł.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 28 lis 2015, 20:40

Piotrek napisał(a):Jeśli masz uwagi co do działania portalu możesz złożyć skargę. Ale tutaj także powinniśmy przestrzegać ustalonych reguł.


Co do pierwszego zdania - bardzo popularne tutaj powiedzenie. Ta skarga ma być niech zgadnę do prokuratury ? :)
Co do drugiego zdania - tych reguł mają przestrzegać wszyscy czy tylko wybrani? Bo ja mam wrażenie że nie wszyscy.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Nebelwerfer » sobota, 28 lis 2015, 21:37

Skoro radni nie reagują, to znaczy, że forum jest dobrze administrowane :)
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Anke » niedziela, 29 lis 2015, 08:18

Piotrek, zastanów się co robisz. Gdyby Chrobak poszedł do sądu za obrazę majestatu to twoje działanie tylko potwierdza jego roszczenia. Nie było żadnej obrazy, tylko proste przedstawienie faktów jak przebiega kariera polityczna tego pana. Publiczna. Bo z prywatnego życia, nie było tam absolutnie nic.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Pyramide » niedziela, 29 lis 2015, 09:53

Liczę że p. Ch nie wycofa się ze swoich "obietnic" skierowania wpisu" mana na forum na drogi prawne.Przypominam ze man nadal nie przeprosił tego pana i dobrze zrobił,bo za co.
Jednocześnie proponuję, tym tokiem myślenia,zaskarżyć Google za to co publikuje o panu Ch.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bielska moda na śląski?

Postprzez Piotrek » niedziela, 29 lis 2015, 10:12

Drogie forumowe marudy, dziękuję za Wasze dobre rady i Waszą życzliwość. Ale jak się domyślam na pewno macie dużo bardziej ekscytujące tematy do marudzenia. Więc żeby Wam to ułatwić zamykam ten wątek. :mrgreen:
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości