Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

2016 Budżet Obywatelski

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

2016 Budżet Obywatelski

Postprzez vilgefortz » piątek, 4 gru 2015, 01:22

ciekawe w jaki sposób Aeroklub będący klubem bielskich bananiarzy załatwił sobie z BO nową wciągarkę za ponad 200k "winda do nieba"? kto z tego cuda z mieszkańców skorzysta? Tylko kursanci szybowcowi, którzy płaca krocie za kursy i cała kasa wpada do kumpli z klubu? Fajny prezencik dostali za kasę mieszkańców BB, żenada!
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez ZIZ » piątek, 4 gru 2015, 09:37

Napisz projekt, złóż, zadbaj o poparcie, wygraj :lol:
Jak się nic nie robi to potem można tylko zazdrościć innym;
Mają wyciągarkę? na zdrowie, niech się bawią!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 4 gru 2015, 15:56

A tu przypadkiem nie było tak, że maszynka do przyjmowania głosów na projekty była totalnie ślepa i można było miliard głosów oddać z 1 komputera?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez Anke » piątek, 4 gru 2015, 16:22

Nebelwerfer napisał(a):A tu przypadkiem nie było tak, że maszynka do przyjmowania głosów na projekty była totalnie ślepa i można było miliard głosów oddać z 1 komputera?



Taa, nie było weryfikacji PESELI, można było sobie wygenerować i głosować pierdylion razy. Po drugie, jaki to mam sens, skoro taki Juszczyk może w dowolnym momencie okrzyknąć miejsce inwestycji jako sacrum?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 4 gru 2015, 17:00

Anke napisał(a): Po drugie, jaki to mam sens, skoro taki Juszczyk może w dowolnym momencie okrzyknąć miejsce inwestycji jako sacrum?


Taki to ma sens: http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... -na-miasto

Ktoś wie czy w poprzednich edycjach numer PESEL oddającego głos był weryfikowany?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 4 gru 2015, 17:21

Nie przypominam sobie takiego info, ale tak na logikę: gdyby wtedy był, to teraz by o tym nie zapomnieli.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 4 gru 2015, 20:17

Nebelwerfer napisał(a):Nie przypominam sobie takiego info, ale tak na logikę: gdyby wtedy był, to teraz by o tym nie zapomnieli.


Logika nie ma tu nic do rzeczy - patrz kto organizuje tą imprezę.
Albo od samego początku jest ta wada i kolejna edycja jest kpiną albo wcześniej PESEL był weryfikowany a teraz z jakiegoś powodu nie jest. Tak czy siak parodia bo mamy XXI wiek.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez ZIZ » sobota, 5 gru 2015, 19:12

Jak chcą coś ciąć to tną!
Dwa moje projekty wycięto na etapie "weryfikacji";
Trzeci projekt przeszedł ale okrojony. Przynajmniej tyle a i pogadałem sobie miło , odwołanie też złożyłem, też go oddalono; był Zawierucha ale niestety zawieruchy nie było :lol:
("...wszystkim się zdawało,
Że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało..." )
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 5 gru 2015, 20:12

ZIZ skoro radni nie protestowali to znaczy że wszystko jest zgodne z prawem i prawdą :)

A tak na poważnie: Nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez ZIZ » sobota, 5 gru 2015, 21:47

Pan Kazimierz napisał(a):ZIZ skoro radni nie protestowali to znaczy że wszystko jest zgodne z prawem i prawdą :)

A tak na poważnie: Nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy.


W komisji przeprowadzającej weryfikację zgłoszonych projektów było ledwo kilku radnych. Ich głos nie miałby i tak znaczenia.
Decydowali urzędnicy Kasztelana i Nadprzewodniczący Klimakteryczny :evil: :twisted:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez ski » niedziela, 6 gru 2015, 22:37

Czy ja wiem, na mój gust nie może być weryfikacji na etapie składania wniosków, tylko dopiero w momencie zliczania.
Problem w tym, że PESEL należy do danych osobowych i dzięki temu portalowi można by było np. zweryfikować
jakąś lewą bazę danych PESELI z nazwiskami i adresami, czy są prawidłowe. Nie może tak być.

Co do tego czy i jak były weryfikowane w momencie zliczania to się nie chcę wypowiadać bo nie wiem.

A swoją drogą, mi się podoba taki system, jak bym musiał iść do urzędu wypełniać jakieś papiery to bym to olał, a tak to zagłosowałem na ścieżki rowerowe i będą :lol:
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez dracoone » poniedziałek, 7 gru 2015, 12:36

No niestety moim skromnym zdaniem farsa ...
Dla osiedla Karpackiego wygrała wymiana stolarki okiennej z SP. nr 37.
Czy taka wymiana nie powinna się odbywać za pieniądze z budżetu na edukację czy coś podobnego ?
Juz niedługo będziemy budować drogi po kawałku z budżetu obywatelskiego.
----
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze , teraz z wzajemnością ...
dracoone
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 13 sty 2010, 11:32

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 7 gru 2015, 12:42

ski napisał(a):A swoją drogą, mi się podoba taki system, jak bym musiał iść do urzędu wypełniać jakieś papiery to bym to olał, a tak to zagłosowałem na ścieżki rowerowe i będą :lol:

No super, tylko jak zweryfikować, czy zagłosowałeś tylko raz i byłeś do tego uprawniony?
Jakby było trzeba załączać np. skan dowodu, to większość by ten projekt zlała. Z drugiej strony, jak zabezpieczenia były słabe, to ludzie to nieuczciwie wykorzystali i teraz kobiety z UM sprawdzają każdy PESEL z osobna.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 7 gru 2015, 14:55

dracoone napisał(a):Dla osiedla Karpackiego wygrała wymiana stolarki okiennej z SP. nr 37.
Czy taka wymiana nie powinna się odbywać za pieniądze z budżetu na edukację czy coś podobnego ?
Juz niedługo będziemy budować drogi po kawałku z budżetu obywatelskiego.


A pierwszy to raz pokrywa się konieczne wydatki w ramach BO? Jakieś wyposażenia domów kultury, szkół, hospicjum itd przecież to powinno pokrywać miasto "ze swoich" a nie z części "ludu". Jak dla mnie to tylko taka zasłona dymna.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: 2016 Budżet Obywatelski

Postprzez ski » poniedziałek, 7 gru 2015, 16:39

Nebelwerfer napisał(a):No super, tylko jak zweryfikować, czy zagłosowałeś tylko raz i byłeś do tego uprawniony?

Pobrać dane z głosowania w jakimś xml,csv i porównać je z dostępną w urzędzie bazą meldunkową.
W pełni automatycznie komputer to zweryfikuje w parę minut.

Ale znając życie robią to ręcznie :(
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości