Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kolejna fabryka wyburzona

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez tepodong » wtorek, 8 gru 2015, 22:18

Rozwalają kolejną Bielską fabrykę na Ul. Sempołowskiej w okolicach szlabanu kolejowego- kolejny fragment Bielskiej historii w gruzy. Ciekawe co wybudują w tym miejscu?
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez Lapa_Christi » środa, 9 gru 2015, 10:37

parking
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez man » środa, 9 gru 2015, 23:21

Ruiny Polsportu ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez vilgefortz » czwartek, 10 gru 2015, 22:49

Biedronka!
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez tepodong » sobota, 12 gru 2015, 22:39

Właśnie nie wiem co w tej fabyce kiedyś było, ale chyba robili tam tekstylia. Polsport był naprzeciwko ulicy, potem sprzedawali tam płytki a teraz stoi to puste. Ale ten dawny budynek polsportu to bezwartościowa ruina natomiast to co zburzyli to był zabytek. Miał charakterystyczny wygląd dachu taki trójkątny, graniczył ze szkoła tzw. menagerem. Jeśli faktycznie zrobia tam parking to będzie to zbrodnia. Według mnie budynek był zabytkowy i powinien być objęty opieką konserwatorską.
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez man » sobota, 12 gru 2015, 23:47

Nawet nie wiesz co tam było, a twierdzisz, że zabytek ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez tepodong » niedziela, 13 gru 2015, 14:33

A co ma piernik do wiatraka. Bez znaczenia co tam było, czy była tam manufaktura włókiennicza czy produkcja czołgów. Budynek był zabytkowy i tyle, miał swoją historię i duszę...dlatego uważam, że powinien go spotkać inny los. Można go było po wyremontowaniu zaadaptować na wiele sposobów. A parkingi to w cywilizowanych krajach buduje się dzisiaj pod ziemią.
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez man » niedziela, 13 gru 2015, 16:49

A kto Ci broni kupować te pofabryczne ruiny i remontować ? Masz tego na pęczki jeszcze w Bielsku więc do dzieła. Pokaż nam jak to się robi. A po za tym naprawdę myślisz, że wyburzenie tych hal było wykonane bez zezwoleń i zgód ?

Poza tym jako rodowity Bielszczanin myślałem, że masz jakiekolwiek pojęcie o historii tego budynku. Tym bardziej, że twierdzisz, że to zabytki. A tu zero :)

Przejeżdżałem tam dzisiaj. Oświecę Cię ignorancie. To była Merilana.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez tepodong » niedziela, 13 gru 2015, 22:40

man twoje posty to zwykłe bicie piany. Po co mi w temacie piszesz skoro wypowiadasz się zupełnie nie na temat. Całkowicie zbędna wypowiedź. Skoro wiesz, że to była Merilana to trzeba było tak od razu napisać w pierwszym poście i po sprawie, po co takie cyrki i idiotyczne wcinki. Poziom zero. Pewnie w pracy i w domu nikt cie nie słucha, więc zostało ci tylko forum...
p.s jestem zbyt młody i zbyt biedny żeby Bielskie fabryki skupować, choć bardzo bym chciał.

i ten twój epitet "ignorancie" - to jedynie próba dowartościowania siebie -nieudolna rzecz jasna!
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez man » poniedziałek, 14 gru 2015, 10:48

tepodong napisał(a):man twoje posty to zwykłe bicie piany. Po co mi w temacie piszesz skoro wypowiadasz się zupełnie nie na temat. Całkowicie zbędna wypowiedź. Skoro wiesz, że to była Merilana to trzeba było tak od razu napisać w pierwszym poście i po sprawie, po co takie cyrki i idiotyczne wcinki. Poziom zero. Pewnie w pracy i w domu nikt cie nie słucha, więc zostało ci tylko forum...
p.s jestem zbyt młody i zbyt biedny żeby Bielskie fabryki skupować, choć bardzo bym chciał.

i ten twój epitet "ignorancie" - to jedynie próba dowartościowania siebie -nieudolna rzecz jasna!


Bijesz piane od kilku dniu o rzekomo arcyważnych zabytkowych halach fabrycznych i nawet nie wiesz co w tym miejscu się mieściło więc albo jesteś idiotą, albo ignorantem. Dodatkowo próbujesz tu robić z tych wyburzeń jakąś aferę, a doskonale wiesz, że żeby takich wyburzeń dokonać trzeba mieć wszelkie zezwolenia i zgody - no chyba, że znów jesteś idiotą lub ignorantem.

Reasumując kultura osobista wymaga, że gdy ktoś wypowie się na temat, który poruszyłeś, merytorycznie oraz udzieli Ci cennych informacji, to wypadałoby podziękować i poprosić o więcej. Czego Ci w przyszłości życzę :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 gru 2015, 17:59 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 gru 2015, 11:07

man napisał(a):
a doskonale wiesz, że żeby takich wyburzeń dokonać trzeba mieć wszelkie zezwolenia i zgody - no chyba, że znów jesteś idiotą lub ignorantem.


Ekipy od muralu Bieńka lub od zabytkowej willi i drzew w Cygańskim Lesie też miały wszystkie pozwolenia? Może wystarczy działać szybko i w nocy ?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 gru 2015, 14:17 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez tepodong » poniedziałek, 14 gru 2015, 14:15

Man nie Pajacuj. Wartość budynku oceniłem po wyglądzie, a nie o tym co tam było, Nie życze sobie żeby taki burak jak ty mi tu pościł w moich pytaniach nabijając sobie jedynie punktów lojalnościowych.
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 14 gru 2015, 14:27

Nie byłem ostatnio w tym rejonie więc nie bardzo wiem o co wam chodzi. Merilana przy Sempołowskiej... kojarzę zabytkowy budynek przy Batorego:
http://www.historia.beskidia.pl/4009_bi ... jecie.html
Chodzi Wam o obiekt przy Dworkowej?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez man » poniedziałek, 14 gru 2015, 17:53

ZIZ napisał(a):Nie byłem ostatnio w tym rejonie więc nie bardzo wiem o co wam chodzi. Merilana przy Sempołowskiej... kojarzę zabytkowy budynek przy Batorego:
http://www.historia.beskidia.pl/4009_bi ... jecie.html
Chodzi Wam o obiekt przy Dworkowej?



Tak. Róg między Dworkową , a Sempołowskiej.
Charakterystyczna trójkątna konstrukcja dachu. Na Młyńskiej jest identyczna.

Obrazek

Tych trójkątów już nie ma
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejna fabryka wyburzona

Postprzez man » poniedziałek, 14 gru 2015, 18:11

Owszem bywało ale jednak dziś to już nie te czasy. Po za tym o ile wiem, to działka miejska, zarządzana przez Teatr Grodzki wiec nie ma opcji na deweloperskie numery.

P.S. Wszystko jasne ............ powstaje tam Teatr z prawdziwego zdarzenia - http://www.teatr.teatrgrodzki.pl

Pan Kazimierz napisał(a):
man napisał(a):
a doskonale wiesz, że żeby takich wyburzeń dokonać trzeba mieć wszelkie zezwolenia i zgody - no chyba, że znów jesteś idiotą lub ignorantem.


Ekipy od muralu Bieńka lub od zabytkowej willi i drzew w Cygańskim Lesie też miały wszystkie pozwolenia? Może wystarczy działać szybko i w nocy ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości