Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Helios vs Cinema City

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Helios vs Cinema City

Postprzez csr » wtorek, 15 gru 2015, 13:47

Witam, z racji zbliżającej się premiery Gwiezdnych Wojen, chciałbym wiedzieć gdzie się wybrać. Zazwyczaj chodzę do Heliosa, bo bliżej i są to raczej filmy bez mega efektów (nie przepadam za kinem akcji). Ale oglądanie Gwiezdnych Wojen w 3D na tak małym ekranie jak jest w Heliosie mija się z celem. Czy w Cinema City te iMAX są większe (przyznam szczerze, że nigdy nie byłem w tym kinie w Bielsku, natomiast w Katowicach mają ekrany naprawdę wielkie)?
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez ZIZ » wtorek, 15 gru 2015, 15:58

Na początek proponuję obejrzeć dzisiaj za friko :!: "Kosmiczne jaja" Mela Brooksa o 19-tej w Aquarium ; kino studyjne ekran taki sobie czyli mały 8) to stara parodia gwiezdnych wojen...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez tren_d » środa, 16 gru 2015, 18:05

mi dźwięk bardziej podoba się w Helios
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez banan.eu » środa, 16 gru 2015, 18:54

helios trzyma sie tylko ze względu na lokalizacje...będąc stałym bywalcem stwierdzam iż kierownik kina i reszta pracowników biurowych powinna czasem siąść na sali gdzie fotele wyglądają jak po przejęciu chmary dzikich kotów ale jak sie nie ma konkurencji w centrum to po co
Cinema też ma swoje niuanse,byłem w kilku salach i odległość od ekranu jest chyba ze duza ale ogólne choć fotele sa ok
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez davnbb » środa, 16 gru 2015, 19:30

Ja do Heliosa przestałem chodzić jak trafiłem po raz kolejny na śmierdzące (i brudne) fotele. W momencie jak ich manager (wykropkowałem jego imię i nazwisko) próbował mi wmówić, że to wynika z "naturalnego zużycia" to stwierdziłem, że nie ma co tam chodzić bo to żaden komfort. Poniżej dodam moją korespondencję z kinem:

moja opinia przesłana przez formularz na stronie
Od: .....@pro.wp.pl
Strona: http://www.helios.pl/HeliosSA/
Witam.
Miałem wątpliwą przyjemność oglądać film w kinie w Bielsku-Białej. Czy w waszych kinach jest prana tapicerka foteli? W sali 4 rząd 12 na pewno nie. Fotele najzwyczajniej w świecie śmierdzą. Nie pierwszy raz widać było, że fotele są brudne ale tym razem skutecznie wyleczyłem się z chodzenia do Heliosa. Myślę, że zakup odkurzacza piorącego i wykorzystanie go w każdej sali raz na kwartał nie jest wielkim kosztem.
Pozdrawiam

Odpowiedź kina
Dnia Niedziela, 19 Kwietnia 2015 09:14 Helios Bielsko-Biała <bielsko@helios.pl> napisał(a)
Witam, fotele w kinie w Bielsku-Białej są systematycznie prane natomiast Pańskie odczucia mogą dotyczyć naturalnego zużycia. Od poniedziałku ruszamy ze stopniową wymianą foteli na wszystkich salach licząc na zdecydowaną poprawę komfortu odbioru projekcji.
Przepraszam za niedogodności i Pozdrawiam
G....... S.......


Czy wymienili te fotele - nie wiem bo od tego czasu chodzę tylko do Cinemacity - może ktoś podpowie czy się coś zmieniło.
No i koniec dyskusji z mojej strony
Witam.
Panie G........, naturalne zużycie może polegać na wygnieceniu tapicerki czy też jej przetarciu a nie na smrodzie wydobywającym się z foteli. Proponuje oglądnąć jakiś film z miejsca nr 1 w rzędzie 12 sali 4 i wtedy będzie Pan wiedział o czym tutaj napisałem.
Pozdrawiam
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez tepodong » sobota, 19 gru 2015, 20:05

Rialto i Apollo
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez Sheena » poniedziałek, 21 gru 2015, 03:48

Ani jedno ani drugie. Multikino w Czechowicach. 16 zł za seans 3D w sobotę. Wygodne fotele, miła obsługa. Albo kupujesz okulary za 3zł albo przynosisz swoje-jedyny minus to obowiązkowy zakup okularów przy zakupie biletów online. Gwiezdne Wojny super, polecam.
Sheena
użytkownik
 
Posty: 204
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez banan.eu » czwartek, 24 gru 2015, 15:53

tepodong napisał(a):Rialto i Apollo

:mrgreen: a te kina to przepraszam gdzie?

Sheena
ten cennik z ich strony aktualny? 14 zł Od poniedziałku do czwartku cały dzień oraz w piątki i dni przedświąteczne przed godziną 17:00
cennik mega konkurencyjny :mrgreen:
i wie ktoś który przystanek 50 jest najbliżej kina w czdz ?
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez davnbb » czwartek, 24 gru 2015, 22:29

Chyba najlepiej wysiadaj koło ronda za stadionem
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 25 gru 2015, 07:25

banan.eu napisał(a):
tepodong napisał(a):Rialto i Apollo



w Apollo możesz się co najwyżej ubrać i to bardzo tanio :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez iwett81 » wtorek, 5 sty 2016, 23:22

.
iwett81
użytkownik
 
Posty: 164
Na forum od: 25 lut 2007, 22:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez tren_d » niedziela, 10 sty 2016, 18:28

http://www.filmweb.pl/film/Transformers ... ..,1158277

Tu jest ciekawa dyskusja o jakości dźwięku w kinach.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez banan.eu » niedziela, 10 sty 2016, 19:59

trend ja wiem ze BB to zapomniane przez Boga i turystów miasto ale mamy 2016 rok a nie 2009 :mrgreen: troche sie pozmieniało :mrgreen:
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez B_B » wtorek, 12 sty 2016, 09:24

A ja marzę o poznaniu i zobaczeniu na własne oczy "architekta", który zaprojektował wyjście z sal kinowych w Cinema City... Majstersztyk!
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Re: Helios vs Cinema City

Postprzez ona500 » piątek, 22 sty 2016, 00:20

Oj tak, gubię się za każdym razem :D powiem wam, że mimo minusów kina w Sferze, o których pisaliście wyżej, chodzi tam zdecydowanie więcej ludzi, choć pewnie to ze względu na lokalizację. W Cz-Dz w kinie Świt też jest fajnie, kameralnie tak i mała kafejka zamiast baru. Nawet nie wiem czy popcorn sprzedają.

z innej beczki: popatrzcie czasem wychodząc z kina jaki bajzel zostawiają ludzie, i to nie dzieci bo to wiadomo zrozumiałe, ale ludzie dorośli......
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości