Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Problemy z pocztą?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Problemy z pocztą?

Postprzez csr » poniedziałek, 11 sty 2016, 14:12

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze ma problemy z pocztą w Bielsku. Nie chodzi mi o samego listonosze, którego akurat mam naprawdę świetnego, ale o urzędy. Czekam na listy od połowy grudnia (wiele, z Anglii, książki). Zazwyczaj dochodziły w 3-4 dni. Obecnie z 10 przesyłek, które zostały wysłane 11 grudnia dotarło aż 3 (i to jeszcze w grudniu). To samo tyczy się krajowych listów. Czekam na list polecony PRIORYTETOWY, wysłany w zeszły poniedziałek, do dziś go nie ma. Zwykłe listy, np część rachunków także nie dotarło. Co się dzieje? Byłem na poczcie, nic nie wiedzą, przesyłek nie ma. Pytałem sąsiadów, mają podobną sytuację.
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Re: Problemy z pocztą?

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 11 sty 2016, 15:36

Jeśli wszędzie mają taki burdel jak w tej centrali na Legionów to dziwi mnie że oni jeszcze istnieją. Ta firma (jak wiele innych) nie poradziła sobie po "prywatyzacji". Nadal mają poczucie monopolisty a świat idzie do przodu (oni nie). Ich restrukturyzacja polega jedynie na zmianach kosmetycznych, wizerunkowych. Stracili korespondencję sądową i to z jakimś tam Inpostem. Listów już prawie nikt nie pisze. Rachunki i rozliczenia wysyłane są już na ogół elektronicznie. Emerytury, przekazy i przelewy robimy przez bankowość on-line. Czasem myślę że istnieją tylko dzięki Allegro, choć i tutaj coraz częściej nawet małe przesyłki i listy dostarczają np. DHL, UPS i tym podobni bo szybciej to dochodzi i są pewniejsi niż Poczta Polska.
Wydawałoby się że takiego startu z pozycji monopolisty, z tyloma placówkami i takim bagażem doświadczenia nie można zaprzepaścić, a jednak.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Problemy z pocztą?

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 11 sty 2016, 17:28

@csr: Mi mówiono nieoficjalnie, że sortownia nie wyrobiła w okresie przedwigilijno-noworocznym. W firmie mnóstwo kartek z kraju dostaliśmy po Sylwestrze, część paczek i listów szła ok. 1-1,5 tygodnia zamiast zwyczajowych 2-3 dni. Jak ktoś przesyłał Ci towar poleconym, to powinniście mieć możliwość śledzenia, sprawdź sobie i rób reklamację.

SAMAEL66 napisał(a):Stracili korespondencję sądową i to z jakimś tam Inpostem.

Akurat nie ich wina, bo Inpost zjechał z ceny kosztem jakości. Ja rozumiem, że kasa jest ważna, ale Inpostu jako firmy bez infrastruktury placówek nie powinno się w ogóle dopuścić do takiego przetargu. No, ale Cena Czyni Cuda i ludzie walą z awizami z sądu po mięsnych, kioskach i fryzjerach.

Czasem myślę że istnieją tylko dzięki Allegro, choć i tutaj coraz częściej nawet małe przesyłki i listy dostarczają np. DHL, UPS i tym podobni bo szybciej to dochodzi i są pewniejsi niż Poczta Polska.

Tyle, że z PP nie musisz podpisać umowy, żeby 2 razy w roku coś wysłać. Co do terminowości i jakości usług kurierskich, ja bym nie gloryfikował, zwłaszcza że to często zależy od pojedynczej osoby, a nie firmy jako takiej. Ktoś, kto mi często wysyła materiały bardzo sobie chwali firmę X, która u mnie zawodzi na całej linii (niszczenie i gubienie przesyłek, kilkudniowe opóźnienia, mierna kultura pracowników), a narzeka na firmę, która akurat u nas ma fajnego człowieka.

Wydawałoby się że takiego startu z pozycji monopolisty, z tyloma placówkami i takim bagażem doświadczenia nie można zaprzepaścić, a jednak.

Jakieś pół roku temu musiałem coś nadać na poczcie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jest możliwość trackingowania przesyłek poleconych-dostajesz info smsem lub mailem o zmianach statusu. W przypadku wysyłania pism możesz to już zrobić elektronicznie, bez całego tego stania w kolejkach i dwukrotnego wypełniania tych samych danych - nie próbowałem, ale chyba polega to na tym, że płacisz w necie i wysyłasz plik/wklejasz tekst, a oni go we własnym zakresie drukują, pakują i dostarczają. Nie jest więc tak najgorzej.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Problemy z pocztą?

Postprzez ona500 » niedziela, 17 sty 2016, 23:06

Poczty "osiedlowe" działają spoko. Problem jest z centralą na Legionów. za każdym razem awizo, mimo że siedzę na tyłku. już nie wspominając o tym, że nie da się tam dodzwonić... :roll:
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron