Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez Szerszeń » poniedziałek, 18 sty 2016, 19:44

Na BIP-ie Urzędu Miasta zawisły między innymi dwa projekty uchwał w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 11 i w sprawie likwidacji Gimnazjum Specjalnego nr 20. Obie szkoły wchodzą w skład Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z siedzibą przy ul. Lompy 9 w Bielsku-Białej.
Nie byłoby w tym nic specjalnego gdyby nie pomysł Ratusza, aby uczniów z likwidowanych szkół umieścić w Szkole Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 3.
Niezwykle ciekawe są uzasadnienia do obu uchwał, w których napisano między innymi: "... Wychowankowie Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka mogliby kontynuować naukę w szkołach
obwodowych tj. w Szkole Podstawowej nr 4 i w Gimnazjum nr 3, odpowiednio wzmocnionych wsparciem
pedagogiczno-psychologicznym.

Pozostali uczniowie - w szkołach obwodowych, właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania....”
Ciekawe, co na taki pomysł mają do powiedzenia Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 i w Gimnazjum nr 3, jeśli ktokolwiek zapytał ich o zdanie??
Znając obyczaje MZO i KEiK dowiedzą się albo z mediów, albo po zapadnięciu decyzji, gdy jakikolwiek ich protest będzie przysłowiową "musztardą po obiedzie".
Poniżej linki do dokumentów źródłowych.
http://bip.um.bielsko.pl/?id=14#Y2xpY2t ... YyLDEsMCk=
http://web2.um.bielsko.pl/projekt…/uchwaly_2016/druk_264.pdf
http://web2.um.bielsko.pl/projekt…/uchwaly_2016/druk_265.pdf
Wygląda, że szykuje się kolejny Bielsko-Bialski skandal oświatowy.
[i]Ps.
"Sposobem na uwolnienie ludzi z jarzma jest stopniowe poznawanie przez nich prawdy i wyzwolenie się z okowów ignorancji"
Avatar użytkownika
Szerszeń
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez ZIZ » wtorek, 19 sty 2016, 10:52

Wiosna idzie - @Szerszeń się wybudza :lol: , dawno Cię tu nie było!
Widzę, że nikt nie chce ugryźć tematu. Ciekawe, kiedy będzie Komisja Edukacji RM bo w styczniu sesji RM nie ma...

PS
Nie tylko dwie szkoły ale kilkanaście nowych uchwał w BIP-ie czeka...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 19 sty 2016, 17:57

Szerszeń napisał(a):Ciekawe, co na taki pomysł mają do powiedzenia Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 i w Gimnazjum nr 3, jeśli ktokolwiek zapytał ich o zdanie??

Ja bym zapytał odwrotnie: a co na to rodzice tych niepełnosprawnych dzieciaków. Przecież "zwykły" nauczyciel ma bardzo mgliste pojęcie, co z takim fantem zrobić, dla większości tych małolatów to jest koniec terapii i zniweczenie jej rezultatów. "Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne" w zwykłej szkole to z reguły frazes, to nie jest zadanie, które można z powodzeniem realizować na jakiejś jednej godzinie wychowawczej w tygodniu, tylko cały proces.

Nie wiem dokładnie, jak to wygląda w prawie, ale chyba gmina nie może ot, tak sobie, udać że nie ma niepełnosprawnych uczniów i po prostu pozamykać szkoły specjalne, jadąc na ściemie typu "pan z matematyki w zwykłej szkole obiecał wyrozumiałość".
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez ZIZ » środa, 20 sty 2016, 10:18

Kasztelan śpieszy się bo teraz można szkoły zamykać decyzją - uchwałą RM a ma dosyć szabel aby to przegłosować.
Po niechybnej zmianie ustawy likwidacja szkoły będzie wymagała zgody kuratora i nie będzie to decyzja zależna wyłącznie od gminy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez MuryOfficial » środa, 20 sty 2016, 13:47

Prezydent K. jest podobnym szkodnikiem jak Majchrowski w Krakowie :/ niestety. Z tym że Krk i tak nie zniszczy do końca bo zawsze będą turyści, o Bielsko się można niepokoić...
Gotowe projekty domów jednorodzinnych
Avatar użytkownika
MuryOfficial
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 5 sty 2016, 12:48

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez Pyramide » środa, 20 sty 2016, 13:58

Wymień czym to szkodzi K w Bielsku ?
Ciekawsze będzie też czym M szkodzi w Krakowie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez MuryOfficial » środa, 20 sty 2016, 14:22

Wałki przy hali pod Dębowcem i jej ciągłe straty, zadłużanie miasta na 300mln i żenua w postaci ślubnej limuzyny służbowej - są powody do niezadowolenia!
Gotowe projekty domów jednorodzinnych
Avatar użytkownika
MuryOfficial
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 5 sty 2016, 12:48

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez Pyramide » środa, 20 sty 2016, 14:33

Co ty chłopie wiesz na ten temat.
Jak wałki to, zgodnie z moda na forum, zgłoś gdzie potrzeba a nie pisz sloganów posmarowanych smalcem.
Konkrety.
Niezadowolenie nie ma nic wspólnego ze szkodnikiem.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez MuryOfficial » środa, 20 sty 2016, 15:05

Czy to jest forum ratuszowe?? Easy man, pensja i tak będzie dopiero pod koniec miesiąca... :P
Gotowe projekty domów jednorodzinnych
Avatar użytkownika
MuryOfficial
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 5 sty 2016, 12:48

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez Pyramide » środa, 20 sty 2016, 15:11

"dobrze" prawisz,brak argumentów to też argument.amen.
podaj jeszcze znaczenie "Easy man"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez MuryOfficial » środa, 20 sty 2016, 15:35

żebyś się wyluzował! A nie walczył z poglądami, chyba, że taką masz funkcję?!
Gotowe projekty domów jednorodzinnych
Avatar użytkownika
MuryOfficial
użytkownik
 
Posty: 48
Na forum od: 5 sty 2016, 12:48

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez anim.0 » środa, 20 sty 2016, 16:56

Pyramide napisał(a):Wymień czym to szkodzi K w Bielsku ?
Ciekawsze będzie też czym M szkodzi w Krakowie.


Pamiętam, dawno to było..oj dawno. "Głosujcie na mnie a żaden zagraniczny kapitał tutaj nie wejdzie, hipermarkieety to za miastem będą mogli sobie budować" szkoda gadać, dawno to było kto by tam patrzył wstecz. Za drogi go lubię, o - ma chłop u mnie plusa za drogi !
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez aniol » środa, 20 sty 2016, 20:19

Które?
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez ona500 » środa, 20 sty 2016, 23:28

a obwodnicy to nie mamy?
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Re: Pełzającej likwidacji szkół w Bielsku-Białej cd.

Postprzez Szerszeń » wtorek, 26 sty 2016, 19:09

Na stronie głównej trwa ostra, oj bardzo ostra, dyskusja w poruszonej tutaj sprawie likwidacji szkół specjalnych.
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... pecjalnych
"Sposobem na uwolnienie ludzi z jarzma jest stopniowe poznawanie przez nich prawdy i wyzwolenie się z okowów ignorancji"
Avatar użytkownika
Szerszeń
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron