Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

ubezpieczenie mieszkania

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

ubezpieczenie mieszkania

Postprzez woznica67 » sobota, 19 mar 2016, 19:11

Witam, zakładam ten wątek ponieważ chce ubezpieczyć mieszkanie, niby prosta sprawa, a jednak, chodzi mi głównie o ciąg kominowy i piec centralnego ogrzewania. W razie usterki koszty są potężne. Może ktoś coś podpowie lub ma już jakieś doświadczenie w tej kwesti? Pozdrawiam
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ubezpieczenie mieszkania

Postprzez davnbb » niedziela, 20 mar 2016, 02:43

Generalnie to za to odpowiada spółdzielnia mieszkaniowa. Mieszkanie masz ogrzewane przez piec czy przez ciepłownie? Jeśli posiadasz jakiś piec w domu (czy to woda czy CO) to polecam zakup czujnika tlenku węgla.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: ubezpieczenie mieszkania

Postprzez slawtaz » niedziela, 20 mar 2016, 17:47

Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego. Bo kto ubezpieczy coś co ma określoną żywotność. Od tego na początku jest gwarancja + ew. przedłużenia, a później to się eksploatuje aż do konieczności wymiany. Co najwyżej możesz się ubezpieczyć od skutków awarii pieca, nieszczelności komina itd. To o co pytasz to wydaje mi się, że chodzi ci o taką jakby wieczną (za opłatą) gwarancję co daje producent, i raczej jest nieosiągalne.
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: ubezpieczenie mieszkania

Postprzez woznica67 » poniedziałek, 21 mar 2016, 17:52

Chodzi mi o coś w rodzaju auto-casco, mówił mi o tym kominiarz, więc chyba coś takiego jest. Komin się rozszczelnił i trzeba płacić. Mieszkanie jest własnościowe w starym budownictwie, wiec komin należy już do właściciela lokalu, a piece kaflowe sa zburzone i zrobione jest centralne z piecem węglowym w piwnicy. Dlatego pytam.
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ubezpieczenie mieszkania

Postprzez Damian.Lutowski » sobota, 26 mar 2016, 13:31

Zajrzyj tutaj:
https://rankomat.pl/ubezpieczenie-miesz ... kalkulator

Kilka ofert, ale atrakcyjne porównanie ceny do jakości. Zapewne musisz zdecydować się na ubezpieczenie wraz z rzeczami ruchomymi.
Hotel Beskid Bielsko-Biała - nocleg w komfortowym miejscu!
Aranżacja wnętrz - Bielsko-Biała - Project by MA.PA
Damian.Lutowski
użytkownik
 
Posty: 208
Na forum od: 13 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości