Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wypadek komendanta

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Wypadek komendanta

Postprzez ZIZ » czwartek, 24 mar 2016, 12:39

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... zka-twarza
Ponieważ mój komentarz jest blokowany, wklejam tutaj:

Cd. bajki dla naiwnych:
1/przy prędkości 10 km/h wg komendanta (a 20km/h wg biegłego) a obrażenia, cyt:
"... stwierdzono u niej złamanie podudzia prawego, złamania kości łonowych oraz urazy brzucha i głowy..."
2/wtargnęła na jezdnię (1,5 m z chodnika) ale na zdjęciu widzimy, że leży prawie na podwójnej ciągłej, na środku ulicy! - Pewnie przy uderzeniu z prędkością 10 km/h tak ją odrzuciło i to nie w kierunku jazdy pojazdu ale pod kątem prostym w stronę osi jezdni!
3/Poszkodowana leży w odwrotnym kierunku niż się ponoć poruszała; pewnie nic dziwnego dla biegłego - skoro odrzuciło ją w lewo pod kątem prostym w stosunku do wywartej przez pojazd siły uderzenia to zapewne dostała jeszcze rotacji (tzw. beczka smoleńska) i ją obróciło.
4/ Żyjący policjant niewiele pamięta bo nieżyjący aspirant wiedział wszystko ale zabrał ze sobą!
5/ Wiarygodność świadka wielce wątpliwa - o czym jest już w komentarzach poniżej!
6/Trzy fotki zrobione najprawdopodobniej z filmu z monitoringu. Film był więc przeglądany, oceniany ale...
..jak fakty nie pasują do przyjętej wersji wydarzeń to tym gorzej dla faktów !!! Więc filmu "nie zabezpieczono" dla potrzeb dochodzenia!

Reasume:
Rację ma Minister Ziobro wysyłając prokuratorów wojskowych do roboty w jednostce liniowej. Czekam, aż zabierze się za tych cywilnych co nie nie zabezpieczają filmów z monitoringu po wypadku!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wypadek komendanta

Postprzez ZIZ » czwartek, 24 mar 2016, 13:09

PS
Pytanie do Bartłomieja Kawalca!
Pytanie do Autora!
Czy policjanci i biegli sporządzili dokumentację fotograficzną powypadkową? Czy są zdjęcia makro (!!!) przodu pojazdu komendanta mogące potwierdzić przebieg zdarzeń - kierunku, z którego (w którym) poruszała się piesza i elementów pojazdu, z którymi miała bezpośredni kontakt w momencie wypadku- wgniecenia, zarysowania, ślady otarcia choćby?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wypadek komendanta

Postprzez man » poniedziałek, 28 mar 2016, 10:01

ZIZ napisał(a):Rację ma Minister Ziobro wysyłając prokuratorów wojskowych do roboty w jednostce liniowej. Czekam, aż zabierze się za tych cywilnych co nie nie zabezpieczają filmów z monitoringu po wypadku!


Coś słabszy masz okres ZIZ. Prokurator z Cieszyna, który dał ciała przy sprawie komendanta, właśnie dostał PIS-owski awans i został Szefem Prokuratury w Bielsku-Białej, więc twoje nadzieje związane z min. Ziobro są delikatnie mówiąc płonne.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wypadek komendanta

Postprzez gaweł » poniedziałek, 28 mar 2016, 11:08

Prokuratur, który prowadził śledztwo ws. tego wypadku dalej siedzi w Cieszynie, próbuj dalej :lol:

man napisał(a):
ZIZ napisał(a):Rację ma Minister Ziobro wysyłając prokuratorów wojskowych do roboty w jednostce liniowej. Czekam, aż zabierze się za tych cywilnych co nie nie zabezpieczają filmów z monitoringu po wypadku!


Coś słabszy masz okres ZIZ. Prokurator z Cieszyna, który dał ciała przy sprawie komendanta, właśnie dostał PIS-owski awans i został Szefem Prokuratury w Bielsku-Białej, więc twoje nadzieje związane z min. Ziobro są delikatnie mówiąc płonne.
gaweł
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 28 mar 2016, 11:06

Re: Wypadek komendanta

Postprzez man » poniedziałek, 28 mar 2016, 13:30

Boguś siedzi w Cieszynie
Mariusz awansował do Bielska
Mirek dalej na L4
a sprawa umorzona :)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wypadek komendanta

Postprzez gaweł » poniedziałek, 28 mar 2016, 16:38

man napisał(a):Boguś siedzi w Cieszynie
Mariusz awansował do Bielska
Mirek dalej na L4
a sprawa umorzona :)


Pełna zgoda. Mam jednak dziwne przeczucie, że to nie koniec tematu. Ktoś nagraniem z pewnością dysponuje i w najmniej spodziewanym momencie nim "zagra". Kilka ciekawych wątków w tej sprawie porusza ZIZ, pyta dosyć trafnie.

Dziennikarz tego portalu rozbudził ciekawość przytoczeniem największych szczegółów dochodzenia i zostawił sporo niedopowiedzeń. Mam nadzieję, że to nie koniec tego wątku.
gaweł
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 28 mar 2016, 11:06

Re: Wypadek komendanta

Postprzez tepodong » poniedziałek, 28 mar 2016, 20:47

ale o co chodzi? po co się tą sprawą zajmować. Z informacji "gazetowych" nie wynika wina komendanta, trudno też uznać, aby w tak błahej sprawie ktoś coś kombinował. Wręcz przeciwnie, skoro sam komendant nie zabezpieczył sobie filmu to wręcz można uznać że działał na swoją szkodę, więc ja dalej nie rozumiem po co się tym zajmować. Inna sprawa to taka, że jego zachowanie w stosunku do poszkodowanej było wzorowe, więc tym bardziej się dziwie. Ziz znajmij się może bardziej no nie wiem dymiącymi kominami, spalaniem śmieci czy nieuchronną rzezią Puszczy Białowieskiej, bo ten temat to lipa...
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Re: Wypadek komendanta

Postprzez gaweł » poniedziałek, 28 mar 2016, 22:41

Wina nie wynika, ale poza zeznaniami kobiety nic nie świadczy o jej winie i kierunku przechodzenia. Świetne pytania w tym kontekście ułożył i zadał ZIZ. Do tego błędy - niezabezpieczony monitoring, świadek znajomym komendanta, nie wie jakim autem jechał, nie przesłuchano od razu po zdarzeniu strażników, którzy szybko byli na miejscu...

tepodong napisał(a):ale o co chodzi? po co się tą sprawą zajmować. Z informacji "gazetowych" nie wynika wina komendanta, trudno też uznać, aby w tak błahej sprawie ktoś coś kombinował. Wręcz przeciwnie, skoro sam komendant nie zabezpieczył sobie filmu to wręcz można uznać że działał na swoją szkodę, więc ja dalej nie rozumiem po co się tym zajmować. Inna sprawa to taka, że jego zachowanie w stosunku do poszkodowanej było wzorowe, więc tym bardziej się dziwie. Ziz znajmij się może bardziej no nie wiem dymiącymi kominami, spalaniem śmieci czy nieuchronną rzezią Puszczy Białowieskiej, bo ten temat to lipa...
gaweł
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 28 mar 2016, 11:06

Re: Wypadek komendanta

Postprzez ZIZ » piątek, 15 kwi 2016, 05:54

>tepodong/
Dymiącymi kominami zajmuje się obecnie sporo osób. Ja też, skutecznie - bez klikania na forum bo to proste działania w stosunku do indywidualnych smrodziarzy.
Rzezią Puszczy Białowieskiej zajmują się "zieloni" w myśl zasady - zostawić puszczę samą sobie i da sobie rady. A to kretyństwo!
(Ćwierć wieku temu słyszeliśmy mądre głowy: zostawić sądy w spokoju i same się oczyszczą; dzisiaj mamy efekt!).
Pomysły lewactwa są zawsze znakomite! Jak jest las cięty kornikiem to niestety trzeba ingerować! I to leśnicy z wykształceniem kierunkowym powinni decydować o skutecznym działaniu. A nie "ekolodzy" z Bożej łaski. Nie ma takiego zawodu ani stopnia naukowego jak "ekolog". To tylko znachorzy i szamani przyrody. Jak ktoś chce skorzystać z ich "dobrych" rad to oczywiście może ale wyłącznie w sprawie własnego ogródka lub działki czy pola; jego sprawa. Od rezerwatów im wara, kijem pogonić z puszczy!
Kiedy tworzy się rezerwat ścisły ze względu na unikalne walory a następnie zabrania wstawiania tam uli dla pszczół to wpierw należy urzędasów wysłać do wariatkowa!
PS
Identycznie się do mnie zwracasz, jak Pierwszy z-ca Kasztelana albo Przewodniczący RM czyli: nie wtrącaj się, gdzie nie trzeba, zajmij się tym, co my ci podsuniemy. A to dobre! Nie ze mną Brunner takie numery, he,he...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wypadek komendanta

Postprzez Swiatogor » piątek, 15 kwi 2016, 06:24

ZIZ napisał(a):Rzezią Puszczy Białowieskiej zajmują się "zieloni" w myśl zasady - zostawić puszczę samą sobie i da sobie rady. A to kretyństwo!
(Ćwierć wieku temu słyszeliśmy mądre głowy: zostawić sądy w spokoju i same się oczyszczą; dzisiaj mamy efekt!).
Pomysły lewactwa są zawsze znakomite! Jak jest las cięty kornikiem to niestety trzeba ingerować! I to leśnicy z wykształceniem kierunkowym powinni decydować o skutecznym działaniu.


No ZIZ... Lubię Twoje wpisy, lecz tym razem trochę imho odleciałeś. Główne aspekty sprawy widzę, co najmniej, dwa. Pierwszy jest taki, że po Białoruskiej stronie puszcza jest generalnie pozbawiona ingerencji człowieka. W związku z powyższym trzeba będzie chyba na granicy rozwiesić jakieś lepy, co by te białoruskie korniki do nas nie przelatywały, bo inaczej to Szyszkownik z kumplami wytną w końcu wszystko. No, chyba, że po tamtej stronie puszcza uleczy się sama. A imho się uleczy. Tyle, że jeśli może zrobić to tam, to zrobi to samo i u nas bez ingerencji Szyszkownika.

I drugi aspekt. Ja bardzo proszę by zastanowić się nad powszechnymi opiniami nt. "ekooszołomów". To rozpowszechnione przekonanie, że to tylko świry i szantażyści, którzy protestują by wyciągnąć kasę itp... Bardzo proszę o zastanowienie się na ile jest to oparte na prawdzie, a na ile jest to tylko skutecznie wbity do głów czarny PR. Nie muszę chyba mówić, co się dzieje, gdy "ekooszołomy" stają w szranki z międzynarodowymi molochami, np. różnymi Exxon-Mobile, BP, czy innymi Shellami.... Zastanówcie się jak potężna kasa idzie wtedy na lobbing, jakie grube miliony idą do usłużnych dziennikarzy w opiniotwórczych mediach i jakie racje ta kasa wspiera i jaki obrazek kreuje... I czy aby przypadkiem nie ten właśnie obrazek zakorzenił się skutecznie w wielu głowach. Bo jakoś nie przypominam sobie wysypu postępowań karnych w tych sprawach.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wypadek komendanta

Postprzez Pyramide » piątek, 15 kwi 2016, 06:52

ZIZ daremne te żale odn. sprawy komendanta.
Racje masz ale sposób dochodzenia do prawdy z twojej strony trochę banalny
To że jesteś znany i stały bywalec sadów nie znaczy ze wszystko co tam składasz i mówisz jest mówiąc delikatnie mądre.
Interpretacja prawa i przepisów w twoim wykonaniu nie jest zawsze właściwa.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wypadek komendanta

Postprzez ZIZ » piątek, 15 kwi 2016, 07:23

Od czasów kiedy w B-Bej zainstalowali się bohaterowie operacji Żelazo, poprzez czasy, w których dziwne osoby kandydowały na stanowisko Prezydenta Miasta, przez czasy, w których główni uczestnicy afery kościelnej komisji majątkowej zbili fortuny i żerują do dzisiaj,... (czy to nie dziwi, ze właśnie w naszym mieście obecny poseł od Kukuz15 dziesięć lat temu stworzył Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu sądów, prokuratur i ZUS ??? ), zainstalowały się filie Wołomina i Pruszkowa skutecznie piorące tu kasę, grube wały (i drobne też) robi się w biały dzień na lewo i prawo, to rzeczywiście nie warto zajmować się banalnym wypadkiem samochodowym, szkoda czasu i energii.
Prawie dziesięć lat temu prokurator Engelking działając jako zastępca Ministra Ziobry coś próbował tu ruszyć ale nie zdążył;
teraz też może braknąć czterech czy nawet ośmiu lat rządów prawicy bo kody wrzeszczą wniebogłosy...
A może jednak oszołomy jak niesioł i alimeniarz wyprowadzą ludzi na ulice?
Będzie powtórka z historii: Zamach Majowy (tylko skąd wziąć Komendanta!!!); pójdą się paść winni i niewinni prosto do Berezy Kartuskiej! Do tego macie parcie po utracie władzy, no nie?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wypadek komendanta

Postprzez Pyramide » piątek, 15 kwi 2016, 09:11

Dużo popisałeś pomieszałeś ale zapomniałeś jeszcze dodać że np jakiś tam "kapelan" przez pół wieku właśnie w Bielsku miał kochanki/kochanke i był wielce szanowany.
Fajne to nasze miasto wszyscy byli potrzebni i ZIZ też jest
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wypadek komendanta

Postprzez ZIZ » piątek, 15 kwi 2016, 10:08

>@Pyramide/ To Ty mieszasz bo kapelanów ci u nas dostatek a to co robią za zgodą panienek nie podpada pod KK, KC ani pod KW nawet, he,he!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wypadek komendanta

Postprzez tepodong » piątek, 15 kwi 2016, 13:26

Ziz zgadzam się z tobą tylko w jednym, że pożytku z organizacji tzw. ekologicznych to prawie w ogóle nie ma (temat rzeka więc sobie dam spokój z tłumaczeniem). Natomiast zbrodnią jest moim zdaniem walka piła mechaniczną, bo jeśli już chcemy w Puszczę ingerować to użyjmy jakiś pułapek feromonowych, czy nawet oprysków, ale zachowajmy pierwotny stan Puszczy. Wydaje mi się, że tu chodzi tylko o pozyskanie drewna i zarobek, a nie o ratowanie Puszczy. Rąbanie Puszczy dla ratowania jej przed kornikiem, podobne jest trochę do stawiania ekranów akustycznych przy drogach - cel obu przedsięwzięć jest tu nad wyraz zbieżny.

Pozostając natomiast w temacie komendanta uważam, że wypadek komendanta jeden z dziesiątków dziennie w naszym mieście nie jest wart aż takiej uwagi tu na forum, aby mu tyle czasu poświęcać. Wydaje mi się, że ty wyrażając ponad zwyczajowo przyjęte zainteresowanie sprawą, miałeś lub nadal masz z Bielską Strażą Miejską na pieńku i stąd to twoje zainteresowanie.
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości