Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez SPB-B » czwartek, 9 cze 2016, 18:50

11 czerwca ulicami Bielska-Białej przejdzie trzeci Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne!”. Podczas tego święta rodzin uczestnicy zamanifestują swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla ludzkiego życia. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w Katedrze pw. Św. Mikołaja. Następnie o godz. 15.00 z placu przed Katedrą uczestnicy wyruszą kolejno ulicami: Cieszyńską na Rynek, ulicami Rynku zgodnie z kierunkiem ruchu, ul. Podcienie, ul. Wzgórze, przez pl. Bolesława Chrobrego, ul. Zygmunta Krasińskiego, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Juliusza Słowackiego. W dwóch punktach miasta: na placu Chrobrego oraz przy Książnicy Beskidzkiej będą dwa krótkie przystanki. Po jego zakończeniu odbędzie się festyn rodzinny w parku Słowackiego. Wystąpią dzieci i młodzież z zespołu Włóczykije, a uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. prof. J. Tischnera z Ligoty zaprezentują spektakl „Życie jest miłością”. Podczas festynu na uczestników będą czekały liczne konkursy, zabawy rodzinne i gry zespołowe. Będzie grill i domowe wypieki. Festyn rodzinny poprowadzi Piotr Mirecki z zespołu Dzień Dobry wraz ze swoją rodziną. Festyn potrwa od godz. 16 do 20. Przed rokiem marsz zgromadził około 2 tys. uczestników. Niewykluczone, że tym razem będzie nas więcej.

Obrazek
Avatar użytkownika
SPB-B
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 29 maja 2013, 08:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez SPB-B » czwartek, 9 cze 2016, 18:53

Zapraszamy do polubienia strony na facebooku :

https://www.facebook.com/bielskimarsz/
Avatar użytkownika
SPB-B
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 29 maja 2013, 08:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez Piotrek » czwartek, 9 cze 2016, 20:53

Nie zabijaj.
Obrazek

pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez Pyramide » piątek, 10 cze 2016, 07:08

oj Piotrek chyba doczekasz się reakcji ZIZa ,neci i innych
oby te fotki nie pochodziły z gazety,lisweek i innych "zakazanych"
a na kolorowych fotkach tłumy większe niż na kodowych spędach i też /używając słów G...../ geriatrycznie
a gdzie apel poległych pod Smoleńskiem ? ktoś chyba przeoczył
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez JiB2 » piątek, 10 cze 2016, 08:05

Piotrze, Tobie przeszkadza taka inicjatywa? Widzisz tylko obłudę i relatywizm? Znasz ludzi, którzy uczestniczą w tej inicjatywie, że oceniasz ich i ich akcję w tak jednoznacznym komentarzu? Wiesz, jak Cię znam to wiem, że zawsze się oburzałeś jak pewne środowiska oceniały i szufladkowały innych generalizując. A Ty co robisz?
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez Piotrek » piątek, 10 cze 2016, 09:04

Jedno nie przeczy drugiemu, pojęcie zabijania jest jednoznaczne, nie można sobie wybierać. Tylko to chciałem pokazać, a zamiary, i oceny które mi przypisujesz Jurku nie są prawdziwe. Każde działanie polegające na zapobieganiu zabijaniu jest godne pochwały. Więc rozumiem też, że Ty ze swojej strony uważasz za zbrodnię?, że gdy te dzieci ze zdjęć dorosną, a nasi politycy każą im zabijać dzieci z innego kraju, bo trzeba bronić interesów tych polityków, którzy siedzą w bezpiecznych schronach? Mam nadzieję, że kiedyś staną naprzeciw siebie dwie armie uzbrojone i zmuszone do konfrontacji przez władzę, i powiedzą:”nie będziemy się zabijać”. Utopia? Ludźmi można tak manipulować, że jeden rodzaj zabijania uważają za coś strasznego a inny dopuszczają bo tak im wmówiono, i z tym się nie zgadzam.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez necia55 » piątek, 10 cze 2016, 09:30

Pyramide napisał(a):oj Piotrek chyba doczekasz się reakcji ZIZa ,neci i innych
oby te fotki nie pochodziły z gazety,lisweek i innych "zakazanych"
a na kolorowych fotkach tłumy większe niż na kodowych spędach i też /używając słów G...../ geriatrycznie
a gdzie apel poległych pod Smoleńskiem ? ktoś chyba przeoczył

Pyrciu droga, mój komentarz jest taki : niech przestaną maszerować, a dadzą wreszcie normalnie żyć !
Jak dadzą normalnie żyć, to nie trzeba będzie maszerować !
Na dzień dzisiejszy wszystko stoi na głowie, żyć się już odechciewa, każdy sobie rzepkę skrobie - i to w taki sposób, że skrobie nawet rzepkę sąsiada :) , swoją już zjadłszy :mrgreen: .
Jak chcą maszerować - proszę bardzo, nikt nie zabrania. Co więcej - to dobre dla zdrowia - kondycji nabiorą, tłuszczyk spalą, pooddychają głębiej - same plusy :P
A intencje? Intencje są i tak diabła warte - lepiej pobiegać bez intencji - gdzieś na łonie natury, a nie w zasmrodzonym centrum.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez JiB2 » piątek, 10 cze 2016, 09:48

Piotrze. Oczywiście masz rację. Ale ja w twoim pierwszym komentarzu widzę, że zdjęciami nawiązujesz jednoznacznie do pewnej grupy ludzi i oceniasz. Chyba, że źle odczytuję. A chciałem Ci powiedzieć, że takie generalizowanie tej konkretnej akcji jest trochę nie zrozumiałe z mojego punktu widzenia i chyba przyłożyłeś złą skalę do całej sytuacji. Chyba nie znasz ludzi, którzy uczestniczą w tej akcji. Zamiast się świętojebliwie ofuczeć, poczytaj w czym wielu z nich uczestniczy. Wielu z nich na różne sposoby wspiera życie, a takimi zdjęciami jakie wkleiłeś, potraktowałeś ich i ich inicjatywę chyba nie do końca elegancko.
Przykład
Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca”, działającego przy naszej parafii Świętej Trójcy. Początki jego działalności wiążą się z parafialną grupą „Wiara i Światło”. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” skupia 160 osób: niepełnosprawne dzieci, ich rodziców oraz liczne grono wolontariuszy i przyjaciół.
https://www.youtube.com/watch?v=llCj9vW4-bw

Wiesz, wielu z uczestników takiego marszu działa po cichu od lat i moim zdaniem mają prawo zamanifestować swoje przekonanie do swoich wartości w takim marszu. Zresztą jest wielu ludzi dobrego serca, którzy robią wspaniałe rzeczy dla życia i niesmacznym dla mnie jest po prostu negatywne komentowanie każdej takiej inicjatywy. Każdej.
O a Ci Państwo http://prentki-blog.pl/dzien-dziecka-na-prentko/
nie są związani z tym marszem a też wspierają życie. Ja bym nawet nie pomyślał, żeby komentować tak globalnie jak Ty to zrobiłes odnośnie marszu, ich akcję. Dlatego napisałem, że ważna jest skala. Gdzie politycy, gdzie wojny, po co ideologie i gęby dorabiać. Wystarczy coś zrobić.
Dodam, że pomimo tego, że politycy się pod takie akcje podpinają albo są podpinani bo są potrzebni, to ja mam to w nosie jeżeli pomagają osiągnąć szczytny cel. Zresztą porównaj sobie takiego Piętę i Falfusa. A taka Handzlikowa aferzystka-oszustka z Europarlamentu też wspierała serce dla serca. I co? Każdy daje swoje świadectwo o sobie. Ja ich mam na dystans, ale jak widzę, że można ich wykorzystać do pomocy to nie mam wątpliwości.
Ostatnio edytowano piątek, 10 cze 2016, 09:56 przez JiB2, łącznie edytowano 1 raz
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez Pyramide » piątek, 10 cze 2016, 09:49

neciu droga wypada mi sie zgodzić z Tobą tzn zgadzam się
ale
co to ma znaczyć,kto ? rozwiń to bo sie pogubiłam w Twoich ocenach
"Jak dadzą normalnie żyć, to nie trzeba będzie maszerować !"
ewentualnie
https://pbs.twimg.com/media/Ckk8TnkUgAAz8-g.jpg:large
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez Piotrek » piątek, 10 cze 2016, 10:13

JiB2 napisał(a): Ale ja w twoim pierwszym komentarzu widzę, że zdjęciami nawiązujesz jednoznacznie do pewnej grupy ludzi i oceniasz. Chyba, że źle odczytuję.

To zdjęcia nawiązują, nie ja, natomiast nie ma to nic wspólnego z oceną uczestniczących w marszu, czy trzymającymi karabiny. Skojarzyła mi się moralna dwuznaczność sytuacji, jednak nie mająca nic wspólnego z konkretnymi osobami na zdjęciach, ani ocenami tego co robią lub, że w ogóle są na tych zdjęciach. A jeśli tak to odebrałeś nic na to nie poradzę.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez JiB2 » piątek, 10 cze 2016, 10:27

Tak zdjęcia nawiązują nie Ty, ale Ty je wybrałeś i Ty je wkleiłeś w swoim komentarzu do tego konkretnego marszu.
Tak zgadzam się jest tutaj wiele moralnych dwuznaczności, choćby wybiórczo udział takiego Pana Piety. Dlatego podałem Ci porównanie do Falfusa. Ale nie jest dla mnie moralnie dwuznaczne, że udział w tym marszu wezmą rodziny osób chorych na zespół downa lub inne schorzenia genetyczne i uwarunkowane prenatalnie, które są np. przeciw aborcji poprzez którą te dzieci mogłyby być spędzone w innym systemie prawnym. Tzn. ja potrafię zrozumieć postawę takich osób i nie jest to dla mnie dwuznaczne moralnie.
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez Piotrek » piątek, 10 cze 2016, 10:36

Jurku, jeśli to nie wynikało z moich poprzednich wpisów, to powtórzę: "każdy ma prawo do życia".
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez JiB2 » piątek, 10 cze 2016, 10:38

Dokładnie i nie jest to dwuznaczne moralnie.
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez Piotrek » piątek, 10 cze 2016, 10:47

JiB2 napisał(a):Dokładnie i nie jest to dwuznaczne moralnie.

To napewno nie,
w zestawieniu tych dwóch zbiorów zdjęć można zauważyć inne dwuznaczności, i te chciałem wykazać.
Piotrek napisał(a):natomiast nie ma to nic wspólnego z oceną uczestniczących w marszu, czy trzymającymi karabiny. Skojarzyła mi się moralna dwuznaczność sytuacji, jednak nie mająca nic wspólnego z konkretnymi osobami na zdjęciach, ani ocenami tego co robią lub, że w ogóle są na tych zdjęciach. A jeśli tak to odebrałeś nic na to nie poradzę.


pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielski Marsz dla Życia i Rodziny

Postprzez JiB2 » piątek, 10 cze 2016, 18:49

Zdjęcia. Cytuję:(...)"inne dwuznaczności, i te chciałem wykazać."

Tępy jestem. gdzie?
Nie znam kontekstu tych zdjęć archiwalnych z twojego posta ani ich historii ani tego czego dotyczyły. Nie mam takiej wiedzy, ale Ty ją masz więc opisz.

Zdjęcia z marszu ubiegłorocznego. O co chodzi o Radną Grażynę Nalepę?
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości