Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Phishing

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Phishing

Postprzez YoShi » piątek, 4 lis 2016, 23:00

Dzis pierwszy raz w zyciu miałem kontakt z czymś takim. Wszedłem na strone banku, login, hasło, standardowa procedura,ale coś długo loguje, mieli, mieli i pyk, nie zalogowało, nagle telefon stacjonarny, i w słuchawce jakieś CBŚ, numer legitymacji podaje, ze moj komp jest monitorowany przez hakerów, telefon na podsłuchu. Potem głos mówi, ze mam dzwonic na policje i ze on mnie przekieruje od razu do jakiegoś oficera. To mowie, ze najpierw zadzwonie do banku, by zgłosic taka sytuacje, to głos mowi, ze banki tez mogą byś skorumpowane, a tel mam na podsłuchu. To powiedziałem, ze mam jeszcze kilka telefonów i sie rozłączyłem. W banku powiedzieli, ze nie jestem pierwsza osobą dziś, ktora dzwoniła. Ale kit z tym.
Skąd wyczaili, ze akurat w tym momencie logowałem sie do banku? Niby kłodka przed adresem, https też, niby Norton Antyvirus, jakies spy, anty, itd w miare regularnie odpalane i w tle niby też działają, a jednak taki numer.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Phishing

Postprzez Piotrek » sobota, 5 lis 2016, 09:35

Najprawdopodobniej logowałeś się do spreparowanej strony, której zadaniem było otrzymanie od Ciebie loginu i hasła do wejścia na Twoje konto w banku i wtedy uzyskania wszystkich danych łącznie z numerem telefonu. Pytanie jest skąd miałeś link do logowania? Ja mam w zakładkach prawidłowy link do banku, a jeśli korzystam z połączenia z obcego komputera to zawsze sprawdzam dane zabezpieczające strony i certyfikaty. Oczywiście zmieniłeś dane logowania?
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Phishing

Postprzez davnbb » sobota, 5 lis 2016, 10:15

Sprawdź swój router. Być może atak poszedł tą drogą i podmieniono Ci adresy serwerów DNS. W ten sposób nawet jak wpisywałeś prawidłowy adres w przeglądarkę to router mógł robić przekierowanie na podmienioną stronę. Swoją drogą podaj nazwę banku - inne osoby posiadające w nim konta będą zwracać większą uwagę. Jak Ci się uda coś ustalić to podziel się tutaj informacjami.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Phishing

Postprzez YoShi » sobota, 5 lis 2016, 12:31

Właśnie mam zrobione tak samo. Jeden link w zakladce do ING o lat. Dzwonil do mnie wieczorem informaryk z banku i prosił o podanie nazwy antywira, kompletne skanowanie z najnowszymi aktualizacjami i podanie mu nazwy,tego czegoś co znajdzie.A znalazło mi Heur.AdvML.B . Czy ten śmieciuch ma cps z tym wspólnego, nie mam pojęcia.wiele na necie nie znalazlem sensownych informacji. Jak będzie mialo to cos wspólnego z moja sytuacja, to przed logowaniem pojawi sie info z ostrzeżeniem. Tak myślę.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Phishing

Postprzez Piotrek » sobota, 5 lis 2016, 14:33

Heur.AdvML.B - tak oznaczane są pliki w Nortonie, które nie mają odpowiednika w bazie wirusów programu antywirusowego , ale zawierają fragment kodu stosowanego w wirusach, więc są uznane za potencjalne zagrożenie i blokowane, w zasadzie nie stanowią żadnego zagrożenia.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Phishing

Postprzez tren_d » sobota, 5 lis 2016, 16:31

Bardzo bezpieczne jest konto w eurobanku gdzie dodatkowo podaje się numer tokena odczytywanego z aplikacji w telefonie.
Był filmik w sieci gdzie podobny numer gdzie była kłódka przy adresie a mimo to ktoś stracił kasę mając konto w mbanku. Opera jest uważana za bardzo bezpieczną przeglądarkę.
Może masz antywirus ale nie masz firewalla?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Phishing

Postprzez YoShi » sobota, 5 lis 2016, 18:22

Piotrek napisał(a):Heur.AdvML.B - tak oznaczane są pliki w Nortonie, które nie mają odpowiednika w bazie wirusów programu antywirusowego , ale zawierają fragment kodu stosowanego w wirusach, więc są uznane za potencjalne zagrożenie i blokowane, w zasadzie nie stanowią żadnego zagrożenia.
pozdrawiam

no to nie mam pojecia co jest grane. Zmieniłem hasło do routera, ustawienia standardowe, to co było, to jest. Loguję sie normalnie do banku, dziwna sprawa.
Mam tylko legalnego Norton Internet Security i Spybot - Search & Destroy. nie mam firewalla.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Phishing

Postprzez tren_d » sobota, 5 lis 2016, 19:33

najprawdopodobniej gdybyś miał firewalla to by się to nie wydarzyło.

Comodo jest za darmo i w tym firewall i nie tylko
http://www.programosy.pl/program,comodo ... urity.html
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Phishing

Postprzez YoShi » sobota, 5 lis 2016, 21:00

tren_d napisał(a):najprawdopodobniej gdybyś miał firewalla to by się to nie wydarzyło.

Comodo jest za darmo i w tym firewall i nie tylko
http://www.programosy.pl/program,comodo ... urity.html

dzieki, zerkne na to
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości