Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ???

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ???

Postprzez keti » wtorek, 20 gru 2016, 14:44

Witam,

W związku z otrzymaniem kary ( tzw. opłaty dodatkowej ) związanej z nieopłaconym postojem samochodu w Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej szukam osób które również otrzymały takie wezwania najczęściej sięgające kilku-kilkunastu miesięcy wstecz.

Jako że zawsze uiszczam opłatę parkingową nie zgadzam się z nałożoną karą i rozpoczynam ścieżkę odwoławczą za pomocą jednej z bielskich kancelarii.

Uważam, że jest to jawna próba podreperowania budżetu MZD zasłaniającego się regulaminem o konstrukcji prawnej wątpliwej jakości.

Jeżeli mieliście podobne zdarzenia proszę o kontakt na priv.
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez davnbb » wtorek, 20 gru 2016, 16:53

przedstawili jakiś dowód w postaci np. zdjęcia czy tylko są podane twoje numery rej? Bo numery to mógł sobie ktoś spisać lub samodzielnie wygenerować sprawdzając np. czy istnieją w bazie UFG.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez keti » wtorek, 20 gru 2016, 22:06

Zapoznałam się z zawartością teczki ( okazuje się, że w dzisiejszych czasach każdy jakąś teczkę ma:) i nie było w niej nic poza druczkiem wewnętrznym wypełnionym przez inkasenta z datą parkowania, godziną przyjazdu i odjazdu.

Na moje pytanie, jakim cudem inkasent znał rzekomą godzinę przyjazdu i odjazdu samochodu ze strefy skoro go tam nie było, Panie urzędniczki nie potrafiły mi odpowiedzieć...

Natomiast usłyszałam, że w Kodeksie Postępowania Administracyjnego jest napisane, że dowody zapłaty należy przechowywać przez 5 lat...
no śmiech na sali...jawne nadużycie prawa, kto przetrzymuje kwitki z parkowania dłużej niż tydzień w samochodzie???

więc na tym koniu jadą, ja nie mam kwitka więc im nie udowodnię że zapłaciłam a oni mają swój regulamin w którym pisze, że mam trzymać kwit 5 lat...

takie rzeczy tylko w Polsce...nie odpuszczę...
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez staszeks » wtorek, 20 gru 2016, 22:26

A jeżeli podpadłeś kiedyś parkingowemu i wystawił kwitek mimo, ze cie tam w rzeczywistości nie było???
Albo parkingowy chciał się wykazać "większym obrotem" i wpisał numer jaki mu przyszedł na myśl (albo nosząc się z takim zamiarem spisywał numery na ulicy)??
Jak udowodnić, że cię tam nie było??
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez davnbb » środa, 21 gru 2016, 11:49

Po prostu liczą na to, że wolisz zapłacić 50 zł niż kopać się z nimi w sądzie. Z drugiej strony nie mają żadnego dowodu poza świstkiem, który wszystko przyjmie, że tam dane auto o tej godzinie było zaparkowane.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez Pyramide » środa, 21 gru 2016, 14:08

Po co kancelarie adwokackie i wydawanie kasy.
Napisz pismo do nich że się nie zgadzasz i żeby udowodnili że tam byłeś /stałeś lub że nie zapłaciłeś z powiadomieniem ich że Ty masz wiarygodne dowody i świadków zaprzeczające ich stwierdzeniu.
Zaproponuj im niech oddadzą sprawę do Sadu ale wg mnie cichaczem się wycofają
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez keti » środa, 21 gru 2016, 15:18

Więc tak - wszystkie wasze spostrzeżenia zdążyłam już przedyskutować i umieścić w piśmie odwoławczym do MZD. Dokładnie w tym samym tonie rozumowania sporządzałam odwołanie w listopadzie - pokażcie mi dowód że tam stałam ( np. foto, monitoring ),

niestety odpowiedź jest jedna - domniemywa się, że jak parkingowy wypisał sobie wewnętrzny bloczek że nie zapłaciłam to znaczy że nie zapłaciłam. Możliwości na ominięcie tego procesu jest mnóstwo, ot choćby w czasie gdy płaciłam u innego parkingowego ten drugi właśnie wypisywał kwit itd itd. skąd parkingowy znał godzinę przyjazdu/odjazdu etc,

Podstawa jest jedna...regulamin...sporządzony tak by ....obywatela...

Z tego co udało mi się ustalić ( zrobiłam wywiad środowiskowy ) to na ulicy Sixta podobno jest więcej takich kierowców którzy zapłacili i nie są w stanie tego udowodnić.'

Ja wiem, że zapłacę majątek za kancelarię ale zależy mi na nagłośnieniu tego procederu bo jest to dla mnie, dla obywatela nie do pomyślenia że mamy takie kulawe prawo dające możliwość egzekwowania przez 5 lat opłat/kar bez żadnych dowodów na zaistnienie danej sytuacji.

A i oczywiście jestem przekonana, że za "nastukanie" takich kar, parkingowi realizowali jakiś ustalony target...
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez davnbb » środa, 21 gru 2016, 17:21

a na przyszłość należy przenieść się z opłatami za parkowanie do aplikacji mobilnej - tam zostaje ślad po płatnościach.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez keti » środa, 21 gru 2016, 21:49

No niestety w lutym 2016 jeszcze nikt nie slyszal o aplikacji mobilnej w MZD...
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez YoShi » czwartek, 22 gru 2016, 00:39

czyli tylko słowo, przeciw słowu? Dziwna sprawa. Przeciez ciebie mogło tam nie byc i tyle. Nie mozesz napisac, ze przypomniałas sobie, ze w tym czasie lezałas sobie na stoku Szyndzielni na kocu? coś tu jest szyte grubymi nićmi. Ja tez zawsze płacę za parking, ale jak szwędacza nie ma, to wiadomo, ze tez nie.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez Kozo » czwartek, 22 gru 2016, 08:49

keti napisał(a):No niestety w lutym 2016 jeszcze nikt nie slyszal o aplikacji mobilnej w MZD...


a jest w ogóle jakaś aplikacja parkingowa w Bielsku?
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez keti » czwartek, 22 gru 2016, 08:54

No wlasnie tak to wyglada. Slowo przeciw slowu. Dotarlam do osoby ktora tez na Sixta stala, zaplacila i dostala kare. I bylo to w styczniu 2016. Niestety kwitu tez nie ma ze zaplacila.

Ja srednio 3x w tygodniu korzystam z platnych stref parkowania i nie chce nawet myslec ile mozliwosci ma MZD zeby zedrzec ze mnie kase. Od teraz mam w aucie koperte i wkladam tam wszystkie kwity.

Wazne jest rowniez to ze od nalozonej kary nie mozna sie odwolac.
Dopiero gdy US potraci z podatku rocznego te wartosc mozna wniesc sprzeciw.

Polecam wszystkim lekture regulaminu parkowania. Zaluje ze nie ma na Sixta monitoringu. I mysle ze nie jest to przypadek ze to na tej ulicy sie dzieja takie rzeczy.
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez Kozo » czwartek, 22 gru 2016, 17:25

davnbb napisał(a):a na przyszłość należy przenieść się z opłatami za parkowanie do aplikacji mobilnej - tam zostaje ślad po płatnościach.


...a jest w ogóle jakaś aplikacja parkingowa w Bielsku?
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez davnbb » czwartek, 22 gru 2016, 17:31

YoShi napisał(a): ale jak szwędacza nie ma, to wiadomo, ze tez nie.

No i w tym przypadku powinieneś wg. regulaminu zrobić im przelew na konto. Tak to sobie wymyślili, że obywatel sam się ma pilnować a jak nie to mandat 50zł. W ich interesie jest nie kręcić się po parkingu jak ktoś przyjeżdża tylko odczekać chwilę, spisać blachy jak odejdzie od samochodu i potem po 14 dniach walnąć 50 zł. Mogę się założyć, że 95% korzystających ze strefy nic nie wie o płatnościach na konto w przypadku gdy nie opłaciło się postoju u parkingowego. Od jakiegoś czasu można za parkowanie płacić aplikacją Mobilet.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: MZD KARA ZA PARKOWANIE! KTO DOSTAŁ A ZAPŁACIŁ ZA POSTÓJ?

Postprzez keti » czwartek, 22 gru 2016, 20:44

No wszystko fajnie tylko ze jesli tam wtedy stalam ( niestety nie pamietam co robilam okreslonego dnia jakies 10 mcy temu ) to na bank zaplacilam bo nigdy nie zdazylo mi sie ze strefy odjechac za free.

I przepraszam bardzo niby jak im mam zaplacic? Tak po prostu? Przeciez kazdego za chwile wrobia w ten proces. Ja podtrzymuje stanowisko ze jak stalam to zaplacilam. I ze byl parkingowy bo zna godzine przyjazdu i odjazdu ze strefy. Zdjec niestety wtedy nie robiono.

Dziura w prawie niesamowita.

I ten elaborat na 2 strony A4 wyjasniajacy zawijasy regulaminu...urocze.

Idac takim tokiem myslenia ze mam zrobic przelew to powinnam zrobic jeszcze jakies 55 kolejnych po kazdym parkowaniu i uiszczeniu oplaty u inkasenta.
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości