Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Grego » sobota, 14 sty 2017, 19:20

Pozwolę sobie zauważyć, że tlenek węgla (czad) i dwutlenek węgla są podobne tylko z nazwy. To dwie całkiem rożne substancje. Tlenek węgla to faktycznie trucizną, ale dwutlenek jest niezbędny dla życia roślin.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » sobota, 14 sty 2017, 19:41

CO2 małych stężeniach nie jest trujący, w większych stężeniach dwutlenek węgla jest szkodliwy dla zdrowia, a nawet zabójczy, a jego działanie powoduje powstawanie hiperkapni, a co za tym idzie kwasicy oddechowej i w następstwie obrzęku mózgu.
/Wiki to wie/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Grego » niedziela, 15 sty 2017, 10:36

No ale stężenie potrzebne do wystąpienia tych objawów jest tysiąc razy większe niż występujące w smogu. Tak rozumując, to tlen i azot jest trujący, bo każdy z tych gazów powyżej pewnej granicy staje się niebezpieczny. Tyle że tej granicy nigdy nie osiąga. Tlen, azot, para wodna i dwutlenek węgla to naturalny skład powietrza. Smog to substancje szkodliwe, a nie naturalne składniki.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » niedziela, 15 sty 2017, 10:57

No tak ale procentowo CO2 w powietrzu to tylko 0,0360
A w smogu,zdecydowanie więcej w zależności od regionu,miasta,państwa czyli nas,naszych pieców,aut i rozumu
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez staszeks » niedziela, 15 sty 2017, 18:57

To też zanieczyszczenie powietrza i choć może nie wina Bielska i bielszczan ale tez na zanieczyszcenie powietrza wpływa
http://ciekawe.onet.pl/aktualnosci/ekol ... tykul.html
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez ski » poniedziałek, 16 sty 2017, 15:51

Są na to sposoby ;)
Obrazek
ski
użytkownik
 
Posty: 287
Na forum od: 14 cze 2007, 20:46

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » wtorek, 17 sty 2017, 09:30

W Bielsku teraz PM10 225% /stacja ul .Kossak-Sz/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Przemek73 » czwartek, 19 sty 2017, 22:53

PM10 755% normy. Nic się nie dzieje, może tylko trochę w gardle drapie...

PS. Ktoś ma jakieś doświadczenia z maską antysmogową?
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » niedziela, 22 sty 2017, 11:40

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez krzysiek zz » poniedziałek, 23 sty 2017, 22:20

Dziś po południu stężenie PM10 pięciokrotnie przekroczyło normę - 250µg/m3. Żadna nowość, żaden rekord powiedziałby ktoś ale mnie martwi to, że w stacja bielska nie mierzy stężenia pyłu zawieszonego PM 2,5, który jest groźniejszy bo drobniejszy. Chyba, że ja o czymś nie wiem i ten pył w bielskim powietrzu nie występuje ( mało prawdopodobne)
Poza tym ciekawe byłoby sprawdzenie stężenia pyłów w różnych częściach miasta. Może ktoś wie, czy istnieją jakieś mobilne urządzenia dokonujące pomiarów? Mieszkam na osiedlu Langiewicza i liczę, że jest trochę lepiej niż przy Hulance nie mówiąc o Centrum, choć Lipnik pracuje solidnie nad tym, by żyło się ciężko.
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Kozo » wtorek, 24 sty 2017, 07:37

krzysiek zz napisał(a):Dziś po południu stężenie PM10 pięciokrotnie przekroczyło normę - 250µg/m3. Żadna nowość, żaden rekord powiedziałby ktoś ale mnie martwi to, że w stacja bielska nie mierzy stężenia pyłu zawieszonego PM 2,5, który jest groźniejszy bo drobniejszy. Chyba, że ja o czymś nie wiem i ten pył w bielskim powietrzu nie występuje ( mało prawdopodobne)
Poza tym ciekawe byłoby sprawdzenie stężenia pyłów w różnych częściach miasta. Może ktoś wie, czy istnieją jakieś mobilne urządzenia dokonujące pomiarów? Mieszkam na osiedlu Langiewicza i liczę, że jest trochę lepiej niż przy Hulance nie mówiąc o Centrum, choć Lipnik pracuje solidnie nad tym, by żyło się ciężko.



W sobotę byłem na Dębowcu i był taki smog, że nie było widać komina na Złotych Łanach i właśnie wydawało mi się, że jest najgorzej na Langiewicza ;)
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Przemek73 » środa, 25 sty 2017, 15:16

krzysiek zz napisał(a):ale mnie martwi to, że w stacja bielska nie mierzy stężenia pyłu zawieszonego PM 2,5, który jest groźniejszy bo drobniejszy

Zainstaluj sobie na tel. z Androidem aplikację Kanarek. Masz tam prywatną stację na Sobieskiego, mierzy PM 2,5. Wyników można się przestraszyć :roll:
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » piątek, 27 sty 2017, 21:06

Na Kanarku w Bielsku PM10 teraz aż 712,szok /pomiar na Kossak S/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez staszeks » sobota, 28 sty 2017, 00:13

A ja wybrałem się dziś na rundkę koł lotniska.
Godz 14 ładna pogoda góry widoczne.
Godz 15 gór nie widac.
Wrażenie - ludzie kończa prace więc gospodynie zaczynaja odgrzewać/gotować obiady.
Może to przypadek, ale tego nie moge stwierdzić bo albo nie bywałem o tej porze na lotnisku, albo nie zwracałem uwagi.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez davnbb » sobota, 28 sty 2017, 16:54

Dziś nad Bielskiem było piękne niebieskie niebo - aby je zobaczyć należało się wybrać na co najmniej 600 m n.p.m. ;-)
Tutaj widok ze szlaku na Magurkę
Obrazek
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości