Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » niedziela, 29 sty 2017, 07:59

Szok. dzisiaj o 7-mej w Bielsku ,Indeks Jakości Powietrza BARDZO ZŁY
PM10 w ost. 24 godz 678%
Widać to z Małej Straconki gdzie jest trochę lepiej /źródło ul. Kossak Sz.Kanarek/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez krzysiek zz » niedziela, 29 sty 2017, 20:45

Piszesz, że zanieczyszczenie w Straconce jest mniejsze. Czy faktycznie nie jest tam tak źle? Jakie jest Twoje subiektywne odczucie?
Powoli życie w Bielsku w pogodną mroźną zimę staje się nieznośne. Smutne, na razie temat jest gorący (bardziej śmierdzący) ale pewnie w marcu większość zapomni
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez klinek » niedziela, 29 sty 2017, 21:08

A wystarczy się wdrapać na mniej więcej 650mnpm np. na Palenicę w Wapienicy, żeby być ponad tym wszystkim i cieszyć się świeższym powietrzem...
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez staszeks » niedziela, 29 sty 2017, 21:12

klinek napisał(a):A wystarczy się wdrapać na mniej więcej 650mnpm np. na Palenicę w Wapienicy, żeby być ponad tym wszystkim i cieszyć się świeższym powietrzem...

I ludzie się wdrapują.
Dziś schronisko na Błatniej
Załączniki
2017_01_29W_schronisku_Blatnia.jpg
2017_01_29W_schronisku_Blatnia.jpg (247.64 KiB) Przeglądane 13100 razy
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez klinek » niedziela, 29 sty 2017, 21:15

byłem również... przelotem, ale byłem :) i o dziwo tam strasznie wiało, a już niżej w wapienicy cisza
Załączniki
20170129_085316.jpg
20170129_085316.jpg (245.43 KiB) Przeglądane 13099 razy
"Życie niemal na pewno ma sens."
Avatar użytkownika
klinek
użytkownik
 
Posty: 273
Na forum od: 4 paź 2011, 11:08
Lokalizacja: Kiedyś ŁDZ dziś B-B

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez krzysiek zz » niedziela, 29 sty 2017, 21:25

Byłem dziś w Rybniku i o dziwo? Miasto w czołówce, niechlubnej czołówce zanieczyszczonych polskich miast, bardzo podobna pogoda do tej w Bielsku - lekki mróz, słońce i brak wiatru. Poziom PM 10 - w granicach 50. W tym czasie w Bielsku 250. Ktoś to wyjaśni?
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez koko20 » poniedziałek, 30 sty 2017, 13:42

necia55 napisał(a):. Ale najgorzej jeszcze nie jest.


Normy które i tak są zawyżone względem innych krajów UE są dzień w dzień przekroczone a Ty mówisz że nie jest najgorzej?
Ludzie ogarnijcie temat powietrza w BB bo wyzdychamy :(
koko20
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 30 sty 2017, 13:38

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez necia55 » wtorek, 31 sty 2017, 19:15

Koko -ja mówiłam o latach 70-tych ubiegłego wieku :D pamiętam jak było, bo z Kępy Hałcnowskiej schodziłam do centrum, do szkoły. I uwierz mi na słowo - często, gęsto było widać - nad "czapą" smogu - tylko wieże Św. Mikołaja i .... ratusza. Poniżej to był tylko siwy dym, chmura bura .Na pewno dzisiaj nie jest dobrze, na pewno trzeba zrobić z tym porządek - tylko powiedz mi : za ile i kogo na to stać? Ogrzewanie gazowe - super, tylko koszty tragiczne. Nowe piece? A dają gdzieś bezpłatnie? To chętnie wezmę, bo na dzień dzisiejszy mnie po prostu nie stać. Taka prawda.A ilu jest takich ludzi jak ja? Ilu ledwo wiąże "koniec z końcem"? Wymiana pieca łączy się z dużymi kosztami , nawet mimo dofinansowania musisz mieć najpierw gotówkę, żeby zainwestować, a dopiero potem zwracają.Może masz jakiś patent na .... zmiany,takie "bezbolesne" to podziel się :D . Mówić to się fajnie mówi , gorzej z realizacją, bo władze nie robią NIC ,żeby temu "robolowi" było troszkę lepiej. Przeciwnie - dowalają tak, że już trudno wydolić.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez davnbb » wtorek, 31 sty 2017, 19:35

Nie jest tak źle - przynajmniej zdaniem kasztelana i jego świty:
"Zdaniem prezydenta Jacka Krywulta, sytuacja w Bielsku-Białej nie jest dramatyczna.....Przekroczenia są, ale nie takie jak na Śląsku. My nie notujemy przekroczeń o nawet 800 proc. - twierdzi Jacek Krywult."

Jego pełnomocnik wskazuje natomiast winnych:
"Zanieczyszczone powietrze wpływa do nas głównie z Kotliny Żywieckiej, gdzie nie ma sieci gazowej, a ludzie palą w piecach różnymi paliwami"
(http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... zyzny-foto)

Tak więc nie liczcie na jakieś programy mające na celu poprawę aktualnej sytuacji. Po pierwsze problemu nie ma a po drugie nawet jak jest to nie my jesteśmy winni więc nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez staszeks » wtorek, 31 sty 2017, 19:36

A to dlatego taka mądra.
Nie miała do szkoły pod górkę :wink:

(to było do neci)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez necia55 » wtorek, 31 sty 2017, 19:50

staszeks napisał(a):A to dlatego taka mądra.
Nie miała do szkoły pod górkę :wink:

(to było do neci)

No fakt, miałam z górki, kamieniami na szkołę też nie rzucałam :D to i wyniki były i dlatego dzisiaj bardzo mądra jestem :mrgreen: tylko co mi po mądrości, jak rzeczywistość skrzeczy i głupota przeważa? Z mądrym idzie się dogadać, z mądrym inaczej - niekoniecznie. A właśnie wielu takich "mądrych inaczej" decyduje o moim - i nie tylko moim - bytowaniu i ogólnie życiu.Zastanawia mnie czasem, dlaczego wygrywają ci "mądrzy inaczej", a nie ludzie z wiedzą, doświadczeniem i znajomością rzeczy. Ktoś mi to wytłumaczy? :?:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » wtorek, 31 sty 2017, 19:56

Mówić to się fajnie mówi , gorzej z realizacją, bo władze nie robią NIC ,żeby temu "robolowi" było troszkę lepiej. Przeciwnie - dowalają tak, że już trudno wydolić

Jak to necia, nie jest Ci teraz lepiej ?
Musisz jeszcze ze dwa razy głosować to za 8 lat ma by program "piece CO+ "
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Przemek73 » środa, 1 lut 2017, 13:57

davnbb napisał(a):Nie jest tak źle - przynajmniej zdaniem kasztelana i jego świty:
"Zdaniem prezydenta Jacka Krywulta, sytuacja w Bielsku-Białej nie jest dramatyczna.....Przekroczenia są, ale nie takie jak na Śląsku. My nie notujemy przekroczeń o nawet 800 proc. - twierdzi Jacek Krywult."

No, panie Wąs, mamy już 641% normy PM10. Nic się nie dzieje, prawda?
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez staszeks » środa, 1 lut 2017, 17:31

Pozwólcie, że w tym wątku nawiążę do innego.
Był watek w który przewijał się temat chemitrals.
Czy stosowanie rozpylań ma sens? Trujemy się sami i nie trzeba wydawać dużej forsy na jakieś rozpylania,
które zapewne są mniej skuteczne od smogu.
Łatwiej rozpylić bo nie trzeba samolotów, które mają jednak ograniczony udźwig i są bardziej widoczne.
No chyba, że on też jest sztuczny, ale na ten temat mogą się wypowiedzieć inni. :mrgreen:

P.S. Proponuję ogłosić program SMOG+ i zacząć dotować papierosy traktując je jako szczepionkę.
(niech się organizmy przyzwyczajają od małego)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Lurtz » czwartek, 2 lut 2017, 16:49

Wczoraj wieczorem było 980 % przekroczenia normy PM10 :/
Lurtz
użytkownik
 
Posty: 183
Na forum od: 29 gru 2011, 20:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron