Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez JiB2 » wtorek, 10 sty 2017, 18:11

Szanowni Państwo, wiele było opinii oraz uwag na temat zanieczyszczenia powietrza w Naszym Mieście. W różnych wątkach na forum. Być może jest juž taki wątek ale go nie odnalazłem i jest tutaj rola administratora, aby to poprawić. Moja prośba, temat jak zapewne sami wiecie jest poważny, dlatego proszę o wyważone i poważne opinie bez względu na opcję polityczną i bez względu na religijny i światopoglądowy pewnik. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do szczerej dyskusji, bo jak czegoś nie zrobimy, to NFZ nie zapłaci Nam nawet za przysłowiowe zagięcie gwoździa wbitego w głowę jak w żenującym dowcipie.
https://youtu.be/81Gh8XjVfZ0
prentki.blog.pl
JiB2
użytkownik
 
Posty: 527
Na forum od: 24 lut 2009, 16:17

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Piotrek » środa, 11 sty 2017, 16:28

Wątków jest kilka , proszę Pana, ale na portalu głównym. A ludzie robią co mogą robić w zasadzie bezkarnie, a niektórzy dlatego, że nie mają innego wyjścia żeby nie zamarznąć. Rozwiązać problem smogu może tylko władza, a czy tej jednej byłej gnuśnej i leniwej, a teraźniejszej opętanej psychozą zależy na tym, raczej wątpię. Proste pytanie: zamiast tworzyć system represji, zakazów itd., sprawić żeby cena gazu spadła kilkukrotnie i będzie wtedy smog czy nie?
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez tren_d » środa, 11 sty 2017, 16:31

Piotrek napisał(a):Wątków jest kilka , proszę Pana, ale na portalu głównym. A ludzie robią co mogą robić w zasadzie bezkarnie, a niektórzy dlatego, że nie mają innego wyjścia żeby nie zamarznąć. Rozwiązać problem smogu może tylko władza, a czy tej jednej byłej gnuśnej i leniwej, a teraźniejszej opętanej psychozą zależy na tym, raczej wątpię. Proste pytanie: zamiast tworzyć system represji, zakazów itd., sprawić żeby cena gazu spadła kilkukrotnie i będzie wtedy smog czy nie?
pozdrawiam


Żyjesz w alternatywnej rzeczywistości.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Piotrek » środa, 11 sty 2017, 22:04

tren_d napisał(a):Żyjesz w alternatywnej rzeczywistości.

Bardzo byłbyś zdziwiony młody Kolego jakim jestem realistą. A mam możliwość porównywania jak władza dba o zdrowie poddanych w Polsce i to od czasów późnego Gomułki. I zapewniam Cię, że zawsze były ważniejsze sprawy ideologiczno państwowe,czyli partyjne, od dbania o zdrowie poddanych. Stosuje się to także, a zwłaszcza do dzisiejszej elity władzy, mam na myśli prezesa z marionetkami. Co im tam smog, jak tutaj trzeba naród mentalnie przemienić w rodzinę radia Maryja. Dodatkowo, wiesz przecież, że partyjne elity mają swoją służbę zdrowia. Pewnie gdyby musieli tak jak ich poddani czekać miesiącami na wizyty lekarskie, zabiegi czy badania, zmieniłby się ich stosunek do priorytetów? Ale wiemy, że to nie nastąpi jeszcze długo w polskiej rzeczywistości.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez normalny_bielszczanin » czwartek, 12 sty 2017, 13:34

a mi to wszystko lotto jakie jest powietrze i tak nie mam na to wpływu
normalny_bielszczanin
użytkownik
 
Posty: 30
Na forum od: 28 paź 2012, 12:20

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » piątek, 13 sty 2017, 09:23

Nie jęcz, smogu nie ma, to spisek. Przecież Polska jest czysta
http://www.dziennikzachodni.pl/aktualno ... ,11684368/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez necia55 » piątek, 13 sty 2017, 10:16

Pamiętam lata 70-te :) . Często wtedy w B-B bywał smogggg i to straszny smogggg!!! Jak się schodziło z Kępy Hałcnowskiej ul. Wyzwolenia, to było widać tylko wieże ratusza i kościoła Św.Mikołaja . Poważnie. Często gęsto,zwłaszcza pod wieczór to było widać nad Bielskiem tylko burą chmurę. A rzeka Biała, była za to kolorowa jak dziecięca malowanka :D . Więc nie marudźcie maruderzy, bo jeszcze nie jest najgorzej.Elektrociepłownia ma filtry, zakłady generujące tony spalin nie istnieją , samochody - to jest problem. Ale najgorzej jeszcze nie jest.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez staszeks » piątek, 13 sty 2017, 11:50

tylko ile wtedy było domów z kominami a ile jest teraz.
Duże zakłady, o dziwo, wiadomo czym paliły, a czym palą posiadacze domków?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez YoShi » piątek, 13 sty 2017, 12:23

necia55 napisał(a): Ale najgorzej jeszcze nie jest.
.
To brzmi jak mowa słyszana od bitej kobiety przez męża. Bije ale kocha. Jakby nie kochał, to by zabił, prawda?
Wiec skoro kiedyś było gorzej, znaczy ze teraz jest dobrze i tyle.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Przemek73 » piątek, 13 sty 2017, 13:19

necia55 napisał(a):... Ale najgorzej jeszcze nie jest.

To kiedy będzie najgorzej, jak wyzdychamy? Wybacz, ale to takie pieprzenie trochę z Twojej strony. Ja osobiście mam dość tego syfu, cały tydzień kichałem i drapało mnie w gardle, w sumie dopiero teraz, jak nagle przeszło, powiązałem to ze smogiem.

PS. I problemem wcale nie są samochody, wystarczy porównać odczyty ze stacji monitorującej z godzin dziennych (duży ruch samochodowy) i nocnych (mały ruch, ogrzewanie w domach).
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez davnbb » piątek, 13 sty 2017, 17:32

Dokładnie - to nie samochody są głównym problemem.
http://warszawa.onet.pl/w-warszawie-pow ... owa/nr3nn1 <- może to będzie hit następnego budżetu obywatelskiego ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez staszeks » sobota, 14 sty 2017, 14:32

staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Przemek73 » sobota, 14 sty 2017, 15:59

staszeks napisał(a):https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2017/01/14/kto-zatruwa-powietrze-w-ue-niemcy-i-francja/

A co ma CO2 do smogu?
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez Pyramide » sobota, 14 sty 2017, 16:37

chyba jednak ma coś CO2 do smogu i zdrowia
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ogu-z-domu
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku-Białej kulturalnie

Postprzez staszeks » sobota, 14 sty 2017, 18:11

Pyramide napisał(a):chyba jednak ma coś CO2 do smogu i zdrowia
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ogu-z-domu

Dzięki za wyręczenie.
Link podany przez Pyramide wymagał aby pamiętać, że temat ten był poruszony i wiedzieć gdzie go szukać.
Wystarczyło jednak zerknąć tu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Smog
i też można się było dowiedzieć, ze jednym ze składników smogu są tlenki węgla.
Po drugie: gdyby nawet nie , to jest czynnikiem również bardzo zanieczyszczającym powietrze a o tym jest ten watek.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości