Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dzielnica

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Dzielnica

Postprzez DanTheMan » wtorek, 24 sty 2017, 13:26

Witam,

Po latach spedzonych na emigracji "nadejszla wiekopomna chwila", by zaczac sie pakowac i wrocic w rodzime strony.
Co prawda Bielsko-Biala nie jest moim rodzinnm miastem, aczkolwiek lata studenckie spedzone tutaj wspominam bardzo cieplo. Wspolnie z zona zakochalismy sie w Bielsku i zaczyamy sondowac mozliwosc osiedlenia sie na stale :D
Kochamy gory i bardzo cenimy sobie spokoj dlatego zastanawialem sie czy ktokolwiek z forumowiczow moglby doradzic nam w jakich miejscach/dzielnicach najlepiej szukac - czy to dzialki, czy jakiegos klimatycznego osiedla mieszkanioweo.

Pozdrawiam
DanTheMan
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 24 sty 2017, 13:14
Lokalizacja: Emigracja

Re: Dzielnica

Postprzez construct destruct » wtorek, 24 sty 2017, 19:46

...jeśli chodzi o bliskość gór i w miarę małe zaludnienie (czyt. spokój) to wystarczy spojrzeć na mapę Bielska - czyli całe pasmo od straconki po granice jaworza (lipnik pomijam ze względu na kulawy dojazd)
...czyli wybór dość duży jak widać, wszystko sprowadza się do budżetu jaki posiadacie i czego tak naprawdę chcecie :)
construct destruct
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 7 lip 2013, 09:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dzielnica

Postprzez tren_d » wtorek, 24 sty 2017, 20:04

Miasto bez perspektyw z głównie niskopłatnymi stanowiskami pracy. Polecam Rzeszów - jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, nie za duże nie za małe, masa nowych firm produkcyjnych, dużo lotniczych bo jest tzw. dolina lotnicza, lotnisko w pobliżu, niedaleko Bieszczady. Same miasto o niebo ładniejsze od Bielska no i w Rzeszowie ludzie wiele życzliwsi i sympatyczniejsi niż tutaj.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/56,3 ... wideo.html
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Dzielnica

Postprzez aniol » wtorek, 24 sty 2017, 22:04

Tren jedź i nie zawracaj dupy.Straconka,Mikuszowice,kamienica,raczej południe lub południowy zachód bielska-białej
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Dzielnica

Postprzez staszeks » środa, 25 sty 2017, 11:01

tren_d napisał(a):Miasto bez perspektyw z głównie niskopłatnymi stanowiskami pracy. Polecam Rzeszów - jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, nie za duże nie za małe, masa nowych firm produkcyjnych, dużo lotniczych bo jest tzw. dolina lotnicza, lotnisko w pobliżu, niedaleko Bieszczady. Same miasto o niebo ładniejsze od Bielska no i w Rzeszowie ludzie wiele życzliwsi i sympatyczniejsi niż tutaj.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/56,3 ... wideo.html

i bardzo blisko do wspaniałych sąsiadów
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Dzielnica

Postprzez DanTheMan » środa, 25 sty 2017, 11:15

Tren dzieki za rade, ale Rzeszow to nie moja bajka lagodnie mowiac... Kosciolow wiecej niz ludzi w miescie :D
Co do zyczliwosci ludzi, to chyba ja poznalem "inny sort", szczerze powiedziawszy jednym z powodow dla ktorych wybralismy Bielsko byli ludzie. Zdecydowna wiekszosc byla jak najbardziej zyczliwa i sympatyczna, a ze od czasu do czasu znajdzie sie rodzynek... no coz jak wszedzie...

Wracajac do sedna sprawy... Po glowie chodzi nam kilka miejsc: Straconka, Olszowka, Kamienica. Szczerze powiedziawszy o Mikuszowicach nawet nie pomyslelismy, wiec musimy rozszerzyc nasze poszukiwania.

Zalezy nam na spokojnej dzielnicy z dobra komunikacja i w miare rozwinieta infrastruktura (dobre szkoly, przedszkola, osrodek zdrowia).
DanTheMan
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 24 sty 2017, 13:14
Lokalizacja: Emigracja

Re: Dzielnica

Postprzez tren_d » środa, 25 sty 2017, 15:32

DanTheMan napisał(a):Tren dzieki za rade, ale Rzeszow to nie moja bajka lagodnie mowiac... Kosciolow wiecej niz ludzi w miescie :D
Co do zyczliwosci ludzi, to chyba ja poznalem "inny sort", szczerze powiedziawszy jednym z powodow dla ktorych wybralismy Bielsko byli ludzie. Zdecydowna wiekszosc byla jak najbardziej zyczliwa i sympatyczna, a ze od czasu do czasu znajdzie sie rodzynek... no coz jak wszedzie...

Wracajac do sedna sprawy... Po glowie chodzi nam kilka miejsc: Straconka, Olszowka, Kamienica. Szczerze powiedziawszy o Mikuszowicach nawet nie pomyslelismy, wiec musimy rozszerzyc nasze poszukiwania.

Zalezy nam na spokojnej dzielnicy z dobra komunikacja i w miare rozwinieta infrastruktura (dobre szkoly, przedszkola, osrodek zdrowia).


a to nie byłeś w Rzeszowie, miasto wygląda w centrum jak Katowice, o niebo bardziej rozwinięte niż Bielsko. Jakiś czas temu wygrał w rankingu na najszybciej rozwijające się miasto w Polsce. Ja się planuję wyprowadzić z tego miasta bo tak wrednych ludzi jak tutaj jak Boga kocham nie poznałem nigdzie indziej. A to będziesz czuł się tutaj dobrze - swój ciągnie do swojego.

Właśnie Cię zaskoczę bo chodzenie do kościoła, nawet wielu kościołów to zasady moralne co przekłada się na życzliwość ludzką której w tym mieście wyraźnie brakuje - tutaj widzę głównie chamstwo i rozpychanie się łokciami w imię hajsu - bierzemy wszystko co najgorsze z Warszawy. Chcemy być na siłę "warszawscy". Myślę że bardziej wrednych ludzi to poznałem jedynie z Żywca, zresztą co widać po ich stylu jazdy.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Dzielnica

Postprzez Kryspin » środa, 25 sty 2017, 17:09

tren_d napisał(a):
DanTheMan napisał(a):Tren dzieki za rade, ale Rzeszow to nie moja bajka lagodnie mowiac... Kosciolow wiecej niz ludzi w miescie :D
Co do zyczliwosci ludzi, to chyba ja poznalem "inny sort", szczerze powiedziawszy jednym z powodow dla ktorych wybralismy Bielsko byli ludzie. Zdecydowna wiekszosc byla jak najbardziej zyczliwa i sympatyczna, a ze od czasu do czasu znajdzie sie rodzynek... no coz jak wszedzie...

Wracajac do sedna sprawy... Po glowie chodzi nam kilka miejsc: Straconka, Olszowka, Kamienica. Szczerze powiedziawszy o Mikuszowicach nawet nie pomyslelismy, wiec musimy rozszerzyc nasze poszukiwania.

Zalezy nam na spokojnej dzielnicy z dobra komunikacja i w miare rozwinieta infrastruktura (dobre szkoly, przedszkola, osrodek zdrowia).


a to nie byłeś w Rzeszowie, miasto wygląda w centrum jak Katowice, o niebo bardziej rozwinięte niż Bielsko. Jakiś czas temu wygrał w rankingu na najszybciej rozwijające się miasto w Polsce. Ja się planuję wyprowadzić z tego miasta bo tak wrednych ludzi jak tutaj jak Boga kocham nie poznałem nigdzie indziej. A to będziesz czuł się tutaj dobrze - swój ciągnie do swojego.

Właśnie Cię zaskoczę bo chodzenie do kościoła, nawet wielu kościołów to zasady moralne co przekłada się na życzliwość ludzką której w tym mieście wyraźnie brakuje - tutaj widzę głównie chamstwo i rozpychanie się łokciami w imię hajsu - bierzemy wszystko co najgorsze z Warszawy. Chcemy być na siłę "warszawscy". Myślę że bardziej wrednych ludzi to poznałem jedynie z Żywca, zresztą co widać po ich stylu jazdy.



Pozwol, ze przypomne bo sie powolujesz na milosc, ktora naucza KK.

„Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.” (Mt 7,1-5)
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Dzielnica

Postprzez DanTheMan » czwartek, 26 sty 2017, 07:36

OK bo widze ze zboczylismy troszeczke z tematu. Nie wiedzialem, ze drobniutenki zart moze tutaj wywolac dyskusje swiatopogladowe...
Tak jak mowilem Rzeszow to nie moja bajka. Poza tym, nie wiem jak porownanie do Katowic mogloby mnie zachecic.
Skupmy sie na Bielsku-Bialej... tu nie chodzi o ranking najlepszych miast w Polsce (choc za takowe Bielsko uwazam ;) ).
Potrzebna jest rzeczowa opinia bez niepotrzebnego jatrzenia :)

Pozdrawiam i z gory Dziekuje
DanTheMan
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 24 sty 2017, 13:14
Lokalizacja: Emigracja

Re: Dzielnica

Postprzez vilgefortz » czwartek, 26 sty 2017, 09:50

Zdecydowanie polecam Cygański Las i okolicę czyli Błonia, Olszówka, Mikuszowice Sl. Spokojne osiedla i dużo terenu do spacerowania.Dobry dojazd do centrum i do obwodnicy. A jak znam życie to każdy tu będzie zachwalał swoje okolice. :lol:
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Dzielnica

Postprzez turalyon » niedziela, 29 sty 2017, 16:30

Tez polecam cyganski-jedyny minus to już prawie zero pustych działek i bardzo mało mieszkań w stanie deweloperskim. Zostaje rynek wtórny
turalyon
użytkownik
 
Posty: 391
Na forum od: 10 lip 2008, 14:42

Re: Dzielnica

Postprzez tren_d » niedziela, 29 sty 2017, 20:04

A mi się bardziej podobają tereny między lotniskiem i Wapienicą, między Kamienicą i Wapienicą, między Kamienicą a Szyndzielnią. Nie ma tak skumulowanej zabudowy jak w dzielnicach o których piszecie. I mam wrażenie że są lepiej nasłonecznione.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Dzielnica

Postprzez davnbb » poniedziałek, 26 cze 2017, 21:50

Swego czasu która nam tu bardzo promował Rzeszów. Ciekawe czy jego mieszkańcy podzielają ten zachwyt


Obrazek
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości