Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez keti » czwartek, 26 sty 2017, 17:25

Stoje przed wyborem szkoly podstawowej dla corki i chcialabym uzyskac informacje od rodzicow ktorzy maja badz mieli pociechy w tej szkole. Jakie opinie o nauczycielach? Edukacji? Wyposazeniu szkoly? Dodatkowych zajeciach? Otwartosc na potrzeby dzieci i ich rozwoj? Stolowka? Konflikty? Koszty?

Generalnie jest mi obojetne co do miejsca polozenia szkoly gdyz dowozenie dziecka do szkoly spoza rejonu nie stanowi dla mnie problemu aczkolwiek chcialbym najpierw sprawdzic to co sie ma najblizej miejsca zamieszkania.

Z gory dziekuje za dyskusje
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez Kryspin » czwartek, 26 sty 2017, 19:39

nr. 27 nie cieszy sie najlepsza opinia.

Ranking najlepszych szkol w wojewodztwie uwzgledniajacy szkoly prywatne.


http://www.miastopociech.pl/artykul/ran ... ego-2015-1
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez keti » czwartek, 26 sty 2017, 20:28

Dziekuje ale takie rankingi mnie nie interesuja. Nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia. Oparte sa tylko na wynikach testow i zdawalnosci. Za nauka stoi czlowiek. Mnie interesuja fakty. Jestem wybredna:)) sama zmienialam 4 krotnie szkoly wymagajac od nauczycieli nie tylko bywania w szkole a rowniez uczenia i wlasciwego podejscia w pracy nauczyciela. W czasach gdy wszystko jest byle jakie mamy prawo domagac sie minimum tego co dzieje sie w edukacji i nie tylko. Z tego co slyszalam w tej szkole jest nauczycielka nie do ruszenia o ktorej kraza legendy co do tego jak traktuje dzieci. Tylko rodzice przekaza takie informacje a nie rankingi. Oczywiscie ci rodzice ktorzy interesuja sie tym co w szkole sie dzieje.

Jedno co ja zuwazylam przechodzac czasami kolo tej szkoly to totalnie zaniedbane otoczenie z niewykoszona trawa i porozbijanymi butelkami.

Ale bez innych danych nie chce skreslac tej szkoly od razu.
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez Kryspin » czwartek, 26 sty 2017, 20:41

Tak, rankingi nie maja zadnego znaczenia. Zgadzam sie w calkowitej zupelnosci :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez tren_d » piątek, 27 sty 2017, 07:17

nie rozumiem jak można wybierać szkołę podstawową na innym osiedlu. Kompletnie pozbawione logiki to jest. I problem z dojazdami i odbieraniem dziecka i dziecko poznaje rówieśników z innego osiedla zamiast poznawać tych ze swojego osiedla. Później łatwiej pomiędzy dziećmi rodzą się przyjaźnie. I teraz dziecko przez osiem lat będzie chodzić do szkoły na innym osiedlu a jak na swoim będzie się chciało pobawić na placu zabaw czy pograć w piłkę to nie będzie z kim. Kiedy będzie samo wracało do domu no to "fajny pomysł" - dziecko zmęczone i musi np. iść na autobus bo czasami rodzic może nie mieć czasu odebrać dziecko. No ale cóż - rodzice zamiast ułatwić dzieciom życie chcą je utrudnić a to wszystko przez swoją megalomanię. Wstyd.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez keti » piątek, 27 sty 2017, 09:14

Nie bardzo rozumiem. W dzisiejszych chorych czasach jakos nie zauwazylam aby wybor lokalnej szkoly podstawowej mial wplyw na zycie towarzyskie i relacje z dziecmi danego osiedla. Jakos niezauwazylam stada dziewczynek bawiacych sie na lokalnych boiskach czy placach zabaw. Szczegolnie gdy dotyczy to dzieci starszych 7-8 latkow.

W szkole nie ma miejsca na zabawe a relacje poza szkolne mozna swobodnie ksztaltowac bo dzis z transportem raczej nie ma problemu.

No chyba za chodzi o sytuacje gdy wypuszczamy dzieci samopas na dzielnice to wtedy faktycznie rodzicom moze zalezec by spotkaly tam swoich znajomych z osiedla.

Mi na tym nie zalezy. Ja moje dziecko zawioze i odwioze i jeszcze sie razem z jej kolegami i kolezankami pobawimy.
Dla mnie nie ma problemu zawiezc dziecko do kolezanki nawet na drugi koniec miasta. Od szkoly wymagam dobrej kadry nauczycielskiej z fachowym podejsciem i pasja. Jesli ktos mi napisze ze w panstwowych o czyms takim mozna zapomniec to czas zwalniac takich nauczycieli a szkoly zamykac.

Ja bledy nauczycieli po swojej podstawowce pamietam do dzis.

Stad moje zainteresowanie tematem ale widze po ilosci odpowiedzi ze temat nie jest politycznie poprawny lub rodzice w dzisiejszych czasach nie zawracaja sobie glowy tym jaka bedzie szkola ich dziecka tylko czy beda miec do kogo w poblizu podrzucic dziecko by sie pobawilo...tabletem...
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez Pyramide » piątek, 27 sty 2017, 09:49

Podoba mi sie Twoje podejscie do edukacji od najmłodszych lat.Wystarczy porównac przedszkola prywatne i państwowe
Dobrze że adwersarz nie zaproponował jeszcze wychowania gejowskiego albo szkoły w Rzeszowie
Kiedyś podobno fajna szkoła była przy Żywieckiej /na kółku/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez anim.0 » piątek, 27 sty 2017, 17:43

Jeszcze lat temu dużo dobrego nasłuchałem się o szkole na Brodzińskiego 6tka, może warto tam podejść, zorientować się jak wygląda sytuacja, podpytać rodziców.
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez tren_d » niedziela, 29 sty 2017, 20:01

za naszych czasów ludzie chodzili przeważnie do szkół w dzielnicy w której mieszkali. Nie było tysiąca zajęć pozaszkolnych i kursów dla dzieci od najmłodszych lat. I jakoś współcześni 30-parolatkowie świetnie radzą sobie na rynku pracy. A obecnie rodzice już od podstawówki szukają najlepszej szkoły, poza tym zajęcia/kursy od najmłodszych lat, wiadomo wszystko po to żeby wychować współczesnego "korpo-szczura". Ale ile krzywdy robicie przez to dzieciom to nie zdajecie sobie sprawy. A bo znajomi robią tak samo to my też musimy. Nie nie musimy.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez YoShi » niedziela, 29 sty 2017, 20:57

tren_d napisał(a):za naszych czasów ludzie chodzili przeważnie do szkół w dzielnicy w której mieszkali. Nie było tysiąca zajęć pozaszkolnych i kursów dla dzieci od najmłodszych lat. I jakoś współcześni 30-parolatkowie świetnie radzą sobie na rynku pracy. A obecnie rodzice już od podstawówki szukają najlepszej szkoły, poza tym zajęcia/kursy od najmłodszych lat, wiadomo wszystko po to żeby wychować współczesnego "korpo-szczura". Ale ile krzywdy robicie przez to dzieciom to nie zdajecie sobie sprawy. A bo znajomi robią tak samo to my też musimy. Nie nie musimy.

Mądre słowa.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez Mentholova » poniedziałek, 30 sty 2017, 10:57

Teraz to już może piekło zamarzać ;) Muszę przyznać rację trendowi.
Mentholova
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 27 paź 2015, 21:12
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez koko20 » poniedziałek, 30 sty 2017, 13:39

Ludzie ale to ma sens - moim zdaniem jeśli ktoś uważa że jego dziecko ukończy naukę SP i później pójdzie od razu do pracy czyli nie będzie kontynuowało nauki to warto wybrać dobrą szkołę podstawową. Jeśli ma to być jedyna szkołą w życiu dziecka niech będzie rzetelna !!!!
koko20
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 30 sty 2017, 13:38

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez Pati 443 » poniedziałek, 30 sty 2017, 15:31

Szkoła podstawowa to dopiero początek edukacji - przecież trzeba się uczyć od 18 roku zyccia
Pati 443
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 30 sty 2017, 15:15

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez tren_d » poniedziałek, 30 sty 2017, 17:30

koko20 napisał(a):Ludzie ale to ma sens - moim zdaniem jeśli ktoś uważa że jego dziecko ukończy naukę SP i później pójdzie od razu do pracy czyli nie będzie kontynuowało nauki to warto wybrać dobrą szkołę podstawową. Jeśli ma to być jedyna szkołą w życiu dziecka niech będzie rzetelna !!!!


pójdzie do pracy w wieku 15 lat hahaha
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Szkola podstawowa nr 27 osiedle Sloneczne

Postprzez keti » poniedziałek, 30 sty 2017, 21:50

Cóż...jestem porażona merytoryką wypowiedzi i zrozumieniem pytania...

Albo na tym forum siedzą sami egoiści albo faktycznie źle rodzice dobrali Wam podstawówki w przeszłości.

W ani jednym moim zdaniu nie ma sugestii że chcę dziecko wprowadzić w system wyścigu szczurów i korpo-ludzi.

Zadałam pytanie dotyczące jakości kształcenia w danej placówce. Po prostu.

Nie rozumiecie idei pytania. Kierujecie się swoim światopoglądem który ograniczony jest tylko do tego co macie pod nosem.

Nie należę do ludzi idących "z nurtem" tylko do tych "pod prąd"

Mam prawo wyboru szkoły i mam prawo pytać.

Myślę, że wątek można uznać za wyczerpany.
Adminie proszę o zamknięcie dyskusji.

Dziękuję za rozmowę. Pozdrawiam
keti
użytkownik
 
Posty: 235
Na forum od: 29 kwi 2007, 15:32

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości