Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Internet światłowodowy

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Internet światłowodowy

Postprzez error_terror » wtorek, 25 kwi 2017, 13:50

Czy korzysta ktoś z usług firmy Simant z Bielska? Proszę o opinie.
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Internet światłowodowy

Postprzez Przemek73 » czwartek, 25 maja 2017, 13:12

Czy ktoś na osiedlu Słonecznym ma światłowód od Orange lub Netii? Nie wiem, który wybrać (opcja 300 Mb), Netia niby tańsza, ale jak z jakością?
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Internet światłowodowy

Postprzez davnbb » czwartek, 25 maja 2017, 16:39

Przemek73 napisał(a):Czy ktoś na osiedlu Słonecznym ma światłowód od Orange lub Netii? Nie wiem, który wybrać (opcja 300 Mb), Netia niby tańsza, ale jak z jakością?

U mnie kładli jedne światłowody a usługi sprzedają te dwie firmy więc chyba tak czy siak leci po jednej infrastrukturze sieciowej - nie powinno być różnicy.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Internet światłowodowy

Postprzez Przemek73 » środa, 7 cze 2017, 07:39

davnbb napisał(a):U mnie kładli jedne światłowody a usługi sprzedają te dwie firmy więc chyba tak czy siak leci po jednej infrastrukturze sieciowej - nie powinno być różnicy.

Usługi sprzedają dwie firmy, ale światłowód ma tylko Orange. Netia dopiero swój buduje. Info od technika, który mi wczoraj Orange podłączał. Ma być gotowy za dwa miesiące, co nie przeszkadza tym skrw... sprzedawać usługi już teraz. Już raz mnie tak z TV zrobili, sprzedali ale nie podłączyli, bo nie było możliwości. :evil:
A Orange hula aż miło, net ponad 300 Mb to jest to, Netflix w UHD :mrgreen: Apropos, ktoś chętny na podzielenie się kontem (i kosztami) Netflixa? Plan UHD (4k), korzystam tylko z jednego urządzenia, a można cztery.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Internet światłowodowy

Postprzez oliho » środa, 7 cze 2017, 10:12

Przemek73 napisał(a):
davnbb napisał(a):U mnie kładli jedne światłowody a usługi sprzedają te dwie firmy więc chyba tak czy siak leci po jednej infrastrukturze sieciowej - nie powinno być różnicy.

Usługi sprzedają dwie firmy, ale światłowód ma tylko Orange. Netia dopiero swój buduje. Info od technika, który mi wczoraj Orange podłączał. Ma być gotowy za dwa miesiące, co nie przeszkadza tym skrw... sprzedawać usługi już teraz. Już raz mnie tak z TV zrobili, sprzedali ale nie podłączyli, bo nie było możliwości. :evil:
A Orange hula aż miło, net ponad 300 Mb to jest to, Netflix w UHD :mrgreen: Apropos, ktoś chętny na podzielenie się kontem (i kosztami) Netflixa? Plan UHD (4k), korzystam tylko z jednego urządzenia, a można cztery.


Co do netflixa to jeśli masz konto na wykop.pl ( nie wiem czy mogę dać nazwę tej strony ) to pod tagiem #netflixrodzina dodajesz ogłoszenie ,że masz wolne sloty i do paru godzina masz komplet.
Sam tak zrobiłem swego czasu ( jakieś 7 mieisęcy temu) , konto dzielimy na 4 osoby , każdy wpłaca początkiem miesiąca 13 złotych na moje konto i sobie oglądamy :) każdy ma swój profil ,żeby innym nie przeszkadzać. Jak trafisz na konkretne osoby to jest to naprawdę fajna sprawa : za 13 zł miesięcznie masz dostęp do naprawdę świetnej bazy filmów , seriali i dokumentów.
oliho
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 7 lis 2007, 20:15

Re: Internet światłowodowy

Postprzez error_terror » piątek, 9 cze 2017, 15:00

Przemek73 napisał(a):Usługi sprzedają dwie firmy, ale światłowód ma tylko Orange.

Nie prawda. Światłowód ma także np. firma SIMANT. Dlatego napisałem tego posta aby zapytać o opinie ewentualnego użytkownika.
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Internet światłowodowy

Postprzez Przemek73 » piątek, 9 cze 2017, 20:43

error_terror napisał(a):
Przemek73 napisał(a):Usługi sprzedają dwie firmy, ale światłowód ma tylko Orange.

Nie prawda. Światłowód ma także np. firma SIMANT. Dlatego napisałem tego posta aby zapytać o opinie ewentualnego użytkownika.

Tylko Orange, w sensie że Netia nie ma.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości