Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zarobki Ukraincow w BB

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez YoShi » poniedziałek, 22 maja 2017, 20:18

Ktoś moze wie ile zarabiają Ukraincy w naszych lokalnych firmikach budowlanych? Tak z ciekawosci pytam. Gość przyszedł ze swoimi ludzmi troche ogolnobudowlanych robótek zrobic. Wstepnie ustalilismy cene, ale wyskoczyło kilka extrasów, wiec cena wg mnie miała isc w góre. Nie poszła. Niby dla mnie dobrze. Przyjmujac ze wlasciciel , tłusty troche cwaniaczek ,wzial sobie dla siebie za 5 dni roboty po 11 godz z 500 zł, to dla nich wychodziło po 60 zł /os na dzien. Pewnie na czarnucha robią, ale to i tak stawka bardzo kiepska. W 3 dniu zauwazylem, ze piją tylko kawe, a przez cały dzien nic nie jedza. Wiec jak to w zwyczaju, starałem sie zawsze załatwic jakies jadło. Faktycznie, ile sie tylko da wysyłają do rodzin. Temu jestem ciekawy, czy nasza złotówka ma taką duzą wartość u nich, ze im to wystarcza, czy własciciel ich rucha, bo oni i tak nie maja wyjscia i musza tak pracowac. Odpaliłem im troche złotówek, tak zeby własciciel nie widział, to kurcze, skakali do nieba.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez davnbb » poniedziałek, 22 maja 2017, 21:04

Na znanych mi przykładach wiem, że w firmie produkcyjnej dostają za legalną robotę taką samą stawkę jak wszyscy pracownicy+premia motywacyjna. Po godzinach pracy (albo przed w zależności od zmiany) i w soboty chodzą na fuchy (np. budowlanka) żeby dorobić. Fuchy już oczywiście na czarno więc ile dadzą radę wyciągnąć tyle pracują. Jeden z nich opowiadał mi, że u siebie zarabiał równowartość około 600-700 zł na miesiąc (a ceny zbliżone do naszych - część rzeczy nawet droższa). Tak więc jeśli w legalnej pracy dostanie na rękę ok 2000 -2500 zł i dorobi sobie 600 - 1200 zł na fuchach (czyli co najmniej tyle jak u siebie w kraju) to ma co sobie odłożyć.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 22 maja 2017, 21:22

kilka lat funkcjonuje(z doskoku,dodatkowo) z branży hr ale głównie Holandia :mrgreen: współpracuje z kilkoma agencjami które rekrutują na ten rejon ale to w sumie pomoc przy social media itd .

pisze to żeby była szersza wizja tego co teraz napisze ;)

jakis czas temu dałem ogłoszenie w olx ze mam jeszcze wolne kilka godz dziennie i mogę pomóc w rekrutacji(wszelakiej byle zdalnie) i zadzwonił pan który zajmuję sie rekrutacją ludzi z Ukrainy.Praktyki takie jak nie wypłacanie przez 6-8 tyg wynagrodzenia czy upychanie ich po 6-8 chłopa w 40 metrach mieszkania oraz zabieranie dokumentów to NORMA
Byłem delikatnie szokowany :mrgreen: ale swoje w Holandii widziałem wiec miał skąd wzorce brać...

będąc juz ponad 2 lata w PL od wielu znajomych słyszałem jak traktowani sa Ukraińcy w wielu firmach w naszym mieście i jakie bzdurne stereotypy sa powielane w tym nieśmiertelne : "obierają nam prace ! " żaden obcokrajowiec nigdy nie odebrał pracy Polakowi gdyż to zawsze pracodawca decyduje kogo zatrudnia a jest na rynku pracy jak jest,nie każdy bierze robotę za 1500 zl

a osoba które traktują Ukraińców jak psy(duzo juz widziałem) przypominam tylko ze gdy kiedyś będziecie musieli wyjechać do pracy zagranice to czeka was takie samo traktowanie a czasem nawet gorsze...

ps nie jestem fanem Ukraińców ;) niech robią skoro Polacy nie chcą za taka kase ,emigracja zarobkowa..my na zachod oni ze wschodu do nas

strasznie mnie ciekawi co sie u nas zacznie dziać jak zaczną jechać dalej na legalu co juz niedługo ;) kto bedzie robił w bielskich pseudo fabrykach ;)
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez Alinoe » wtorek, 23 maja 2017, 07:16

z doświadczenia wiem że różnie bywa.
ukraińców coraz więcej na budowach, czasami nie wiadomo do kogo mówić bo żaden nie kuma po naszemu (tzn kuma ale jak trzeba to zawsze może powiedzieć że nie rozumie ;) )
firmy które znam płacą około 8-13 pln/h zależnie od doświadczenia albo raczej od tego ile już u nich pracował i czy są pewni że do pracy chodzi a nie chleje i że po wypłacie nie ucieknie do kogoś innego bo ma 0,5 pln więcej
co do noclegów to fakt, że często wynajmują im mieszkanie takie gdzie polaków mieszkałoby pięciu a ukraińców wejdzie 10 albo więcej (nagminnie za mieszkanie im potrącają więc im więcej mieszka w jednym miejscu tym mają taniej)

ale co się dziwić skoro jak się rozmawia to ukraińcy uważają że są gorsi, nie potrafią tyle co my polacy, nie chcą się uczyć (nie wszyscy ale większość) a dostając 11 pln/h ich zdaniem zarabiają trzy razy więcej niż na Ukrainie (to są ich słowa)
no i przy sporej ekipie ukraińców na bank kilku zawsze będzie się gdzieś chowało żeby za wiele się nie urobić :roll:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez Przemek73 » wtorek, 23 maja 2017, 10:00

banan.eu napisał(a):(..)strasznie mnie ciekawi co sie u nas zacznie dziać jak zaczną jechać dalej na legalu co juz niedługo ;) kto bedzie robił w bielskich pseudo fabrykach ;)

Chętni się znajdą, po prostu będą musieli podnieść płace.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez Przemek73 » piątek, 23 cze 2017, 14:51

W jednej z bielskich zakładów automotive na pytanie o możliwość zatrudnienia padła odpowiedź "Polaków już nie przyjmujemy" :shock:
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 26 cze 2017, 04:13

Przemek73 napisał(a):W jednej z bielskich zakładów automotive na pytanie o możliwość zatrudnienia padła odpowiedź "Polaków już nie przyjmujemy" :shock:

ja bym to nagrał :mrgreen: była by to piękna katastrofa :mrgreen: dla działu HR :mrgreen: a ze niemal wszystkie tego typu firmy sa zagranicze to nikt w centrali takiej firmy nawet 10 sek by sie nie zastanawiał czy nie zwolnic osoby ktora takie cos powiedziała do kandydata starającego sie o prace..czyzby zakład gdzie robi sie po 12 godz ? :mrgreen: nazwy nie podaje specjalnie :D
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez Przemek73 » poniedziałek, 26 cze 2017, 07:53

banan.eu napisał(a):
Przemek73 napisał(a):W jednej z bielskich zakładów automotive na pytanie o możliwość zatrudnienia padła odpowiedź "Polaków już nie przyjmujemy" :shock:

ja bym to nagrał :mrgreen: była by to piękna katastrofa :mrgreen: dla działu HR :mrgreen: a ze niemal wszystkie tego typu firmy sa zagranicze to nikt w centrali takiej firmy nawet 10 sek by sie nie zastanawiał czy nie zwolnic osoby ktora takie cos powiedziała do kandydata starającego sie o prace..czyzby zakład gdzie robi sie po 12 godz ? :mrgreen: nazwy nie podaje specjalnie :D

Tak, po 12h :mrgreen: Też myślałem o nagraniu tego, ale to nie ja słyszałem. Może jakąś prowokację zrobić?
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 26 cze 2017, 13:34

ja pracuje w branży ;) wiec nie moge :mrgreen: ale jak faktycznie takie cos zostało powiedziane to strasznie mnie ciekawi czy dotyczy to tylko pracowników produkcji czy inne działy też :D w tym biura :P
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Zarobki Ukraincow w BB

Postprzez GP » wtorek, 27 cze 2017, 16:32

Zaraz będzie się trzeba uczyć ukraińskiego i zdobyć ukraiński paszport, żeby dostać pracę w Polsce... :roll:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości