Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Postprzez B_B » czwartek, 31 sie 2017, 11:58

Nie mogę, no po prostu pęknę!!! Uczeń III klasy gimnazjum (IX podstawówki czy I liceum - już nie wiem jak to liczyć) dostał właśnie nowy plan lekcji: biologia - raz w tygodniu, chemia - raz w tygodniu, geografia - raz w tygodniu, ale RELIGIA - dwa razy w tygodniu!!!
Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym, wcale, tylko hodujemy takich głuptoków, którzy później niczego nie umieją, na niczym się nie znają, niczym nie interesują, bo rzeczy ważnych się w naszym systemie edukacyjnym nie uczy. No i jeszcze 64 dni wolnych na 10 miesięcy nauki przypada.
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Re: Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Postprzez davnbb » czwartek, 31 sie 2017, 15:28

Jest na to rozwiązanie zwolnij go z lekcji religii - im mniej osób będzie chodzić tym lepiej
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Postprzez B_B » piątek, 1 wrz 2017, 09:19

Z przyjemnością, gdyby nie dwa fakty:
1. w naszej szkole nie ma lekcji etyki, wszyscy chodzą na religię, więc skazuję dziecko na ostracyzm;
2. religia jest w środku dnia, więc albo na nią idzie, albo 45 minut się plącze nie wiadomo gdzie.
Zresztą nie w tym problem - problem w proporcji godzin lekcyjnych, na których dzieci uczą się rzeczy potrzebnych, które dają im rozwój, pokazują świat, cywilizację, pchają do przodu ich wiedzę, w stosunku do lekcji wyznaniowych.
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Re: Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Postprzez davnbb » piątek, 1 wrz 2017, 18:30

B_B napisał(a):Z przyjemnością, gdyby nie dwa fakty:
1. w naszej szkole nie ma lekcji etyki, wszyscy chodzą na religię, więc skazuję dziecko na ostracyzm;

No i właśnie dlatego nikt nie wprowadza etyki - jak by więcej osób nie zgodziło się chodzić na religię to szkoły musiałyby wprowadzić etykę.
B_B napisał(a):2. religia jest w środku dnia, więc albo na nią idzie, albo 45 minut się plącze nie wiadomo gdzie.

To celowa zagrywka aby zniechęcić tych, którzy nie chcą chodzić do rezygnacji z zajęć. Za moich szkolnych czasów religia była na początku lub końcu planu lekcji więc jak ktoś nie chodził to mógł się wyspać godzinę dłużej. Chociaż w szkole średniej jak już religię wrzucali w środek zajęć to zawsze można było sobie z kolegami wyskoczyć np. na browarka albo do kafejki internetowej.
B_B napisał(a):Zresztą nie w tym problem - problem w proporcji godzin lekcyjnych, na których dzieci uczą się rzeczy potrzebnych, które dają im rozwój, pokazują świat, cywilizację, pchają do przodu ich wiedzę, w stosunku do lekcji wyznaniowych.

Religia powinna być usunięta ze szkół jako przedmiot - jeśli ktoś chce na nią chodzić to powinna odbywać się w kościołach i byłby spokój. No ale wtedy statystyki poszły by w dół i etaty by się pokończyły. Już więcej pożytku dla pokolenia smartfonów byłoby z dwóch dodatkowych godzin WF w tygodniu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Postprzez B_B » poniedziałek, 4 wrz 2017, 08:48

No i w pełni się zgadzam!
Na dodatek: wczoraj dwie godziny transmisji mszy na publicznych kanałach TVP1, TVP Info i TVP Polonia.
Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Re: Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Postprzez GrzegorzD » wtorek, 5 wrz 2017, 21:04

Podpowiem wam coś. Jak wam to tak przeszkadza to zmieńcie szkołę albo nie oglądajcie TVP. Ja wiem że ateizm jest popularny, trendy i taki super. Więc z czym macie problem.
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Postprzez YoShi » wtorek, 5 wrz 2017, 22:56

Za moich dawnych czasów,z kumplem (też ateistą, jesli nazwac tak wszystkich ktorzy nie zostali ochrzczeni w KK) tez mielismy w planie tzw. religie "w środku". A to bylo moze z 2-3 lata po wprowadzeniu tego biznesu do szkół. Taką dziurę wykorzystywalismy na odpisywanie zadań od kujonów i jakies szybkie pisanie ściąg na sprawdziany :)
Wydaje mi sie, ze takie ustawianie tego przedmiotu nie wynika z ogolnoswiatowego spisku, tylko wynika ze skomplikowanego planu zajęć. Tak samo jak w moich szkołach próbowano ustawić WF na koncu dnia.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Nie, nie jesteśmy państwem wyznaniowym...

Postprzez davnbb » wtorek, 5 wrz 2017, 23:24

GrzegorzD napisał(a):Podpowiem wam coś. Jak wam to tak przeszkadza to zmieńcie szkołę albo nie oglądajcie TVP. Ja wiem że ateizm jest popularny, trendy i taki super. Więc z czym macie problem.

Dlaczego od razu ateizm? A zmiana szkoły w tym przypadku nikomu nie pomoże - obawiam się, że to ogólnopolski trend ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości