Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jakie zawieszenie polecacie na bielskie ulice?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Jakie zawieszenie polecacie na bielskie ulice?

Postprzez wloczykij » piątek, 22 cze 2018, 12:48

Jak w temacie. Jeżdżę autem po Bielsku, ale też i na trasy. W Bielsku tradycyjnie w osobówce muszę robić generalny remont zawieszenia co roku, teraz znów uszkodziłem amortyzator na ul. Listopadowej. Patrząc na prace drogowe nie zanosi się żeby w Bielsku cokolwiek się poprawiło z dziurami w drogach, więc zastanawiam się czy nie zainwestować w jakieś zawieszenie które wystarczy na dłużej. Czy macie jakieś doświadczenie jakie zawieszenie ma szanse przeżyć dłużej niż rok na bielskich drogach i jakiego typu szukać? Z jednej strony np. ul. Listopadowa od lat wymaga jednocześnie dużego skoku sprężyn, dużego prześwitu podwozia, silnych amortyzatorów - czyli coś typowo z aut terenowo-rajdowych, z drugiej strony jednak to jest miasto, więc przydało by się coś w miarę komfortowego żeby nie trzęsło tak jak w aucie terenowym. Zastanawiam się nad zamówieniem jakiegoś customowego zawieszenia terenowego do auta osobowego, np. z Tough Dog z Australii (https://www.toughdog.com.au/), bo chyba najlepsza relacja jakości do ceny, i testowane w ciężkich warunkach, z drugiej strony zastanawiam się czy jak koło na takim zawieszeniu wpadnie na ul. Listopadowej w dziurę to czy blachy nie wyrwie z samochodu osobowego i czy montując tego nie trzeba by też wzmacniać kielichów amortyzatorów?
Z góry dzięki za wszystkie rady na jakim typie zawieszenia najkorzystniej cenowo wychodzi jeździć po Bielsku, tak żeby jednocześnie to zawieszenie nie było na tyle terenowe żeby nie dało się nim wyjechać na proste drogi asfaltowe.
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Re: Jakie zawieszenie polecacie na bielskie ulice?

Postprzez davnbb » piątek, 22 cze 2018, 15:36

Nie wiem jak kierujesz samochodem ale przy odrobinie rozsądku nie miałbyś tyle do roboty z zawieszeniem. Jeżdżę po Bielsku samochodem i jedyne co muszę wymieniać z podaną przez Ciebie częstotliwością to łączniki stabilizatorów. W zeszłym roku wymieniłem również wahacze ale miały już 200 tys przebiegu. Od 3 lat (przebieg roczny w granicach 18 -20tys) nic więcej z zawieszeniem nie musiałem robić. Wniosek jest taki, że albo jeździsz jakimiś totalnym złomem albo jesteś posiadaczem prawa jazdy a nie kierowcom. Ew jak to było w kawale jeździsz autem służbowym (bo tylko takie potrafi wjechać na krawężnik z prędkością >50km/h). W przypadku wjechania w dziurę i uszkodzenia zawieszenia zawsze można zwrócić się do MZD w celu uzyskania odszkodowania - koleżanka przerabiała taką opcje po uszkodzeniu felgii i nie było problemu.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Jakie zawieszenie polecacie na bielskie ulice?

Postprzez wloczykij » piątek, 22 cze 2018, 18:26

Jeżdżę ulicami takimi jak np. Listopadowa od Piastowskiej w dół - polecam się przejechać, i sprawdzić czy da się tam ominąć dziury/nierówności. Dzisiaj prawie zaliczyłem też gdzie indziej zapadniętą studzienkę ściekową - nie pamiętam gdzie, chyba gdzieś w okolicach II Urzędu Skarbowego - kierowca przede mną wykonał bardzo ostry manewr omijania jej i dzięki temu inni ją zauważyli. Ogólnie jeśli jeździ się różnymi ulicami po BB a nie tylko takimi stałymi które akurat są w dobrym stanie, to stracić zawieszenie to moment. W porównaniu do innych miast (może poza Łodzią) to tak jak piszesz - zamiast na normalnej jeździe w Bielsku trzeba się skupiać głównie na dziurach w drodze, żeby w którejś nie zostać :? Zastanawiam się jakie zawieszenie by to wytrzymało tak żeby można było jeździć spokojniej i skupić na jeździe a nie na omijaniu dziur, i jednocześnie żeby auto na takim zawieszeniu nadawało się też na trasę czy do miasta w którym są normalne asfaltowe drogi, a nie tylko do Bielska i do offroadu? Bo że te dziury załatają i drogi poprawią to przestałem wierzyć jakieś 3 lata temu, i jak widzę słusznie..
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Re: Jakie zawieszenie polecacie na bielskie ulice?

Postprzez davnbb » piątek, 22 cze 2018, 20:40

Jeżdżąc do pracy zdarza mi się jechać Listopadową (chociaż preferuję równoległą Wyspiańskiego). Regularnie jeżdżę również np. Kochanowskiego czy Poniatowskiego i mimo to nie wykonuję remontu zawieszenia co roku. Dodam, że nie posiadam żadnego SUVa czy terenówki - jeżdżę kombi o raczej sztywnym zwieszeniu,
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości