Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Smog nad Bielskiem

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Smog nad Bielskiem

Postprzez necia55 » wtorek, 4 gru 2018, 15:41

Długo mnie nie było na forum :lol: co pewnie i mnie i Wam wyszło na dobre :D , ale postanowiłam się co nieco wypowiedzieć w bardzo ważnej kwestii. Otóż z każdej możliwej strony walą nas kijami po siedzeniu za .... smrodzenie z kominów. A jak jest naprawdę? Istnieją przecież sposoby, które umożliwiają spalanie bez zatruwania środowiska. Co dziwne - nie są one w żaden sposób nagłaśniane, ba, nawet o nich nie słychać ! Zupełnie przez przypadek trafiłam na stronę, gdzie piszą o komorze spalania dymu w wysokiej temperaturze, a skutkuje to tym, że po prostu nie ma smogu ! https://ekostrzelczyk.pl/palnik-dymu-turbo/ I ja się szanownego towarzystwa pytam : dlaczego nie wdraża się tej i podobnych technologii w naszym regionie , ba w całej Polsce ! tylko zabrania się spalać w piecach gorszy gatunek węgla i tym podobnych surowców? Zamiast robić hucpę na cały kraj, uchwalać durne zakazy i nakazy, można by było zrobić program o możliwości użycia innej technologii . Tylko kto miałby w tym interes :?: :!: Zamiast dopłaty do "nowoczesnych" (?) pieców, można usprawnić stare, o wiele taniej i z większym efektem.
necia55
użytkownik

Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Smog nad Bielskiem

Postprzez woznica67 » środa, 5 gru 2018, 12:35

Może to kwestia ceny montażu takiego katalizatora? Lub jakieś techniczne specyfikacje które uniemożliwiają montaż w starych budynkach? Sam pale w piecu u mamy rozpalam od góry, to tak się nie dymi, jednak podkładanie jest bez zmian, zadyma na pół Bielska.....
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
woznica67
użytkownik

Na forum od: 30 cze 2010, 15:59

Re: Smog nad Bielskiem

Postprzez Pyramide » piątek, 7 gru 2018, 16:10

Pomiary nie pokazują problemu ze smogiem w mieście ale warto "gonić" kopciuchy i ich właścicieli

Obrazek
Widok z /cam Eurolan/ wieży kościoła Mikołaja
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik

Na forum od: 20 lis 2008, 09:29

Powrót do Bielsko