Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

6 miesięcy - czy czujecie różnicę ?

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Postprzez paweL » niedziela, 13 maja 2007, 23:07

Już od ponad 6 miesięcy mocno pracujemy nad rozwojem portalu ? Czy da się to odczuć, co jest dobre a co złe, czego brakuje ?
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » niedziela, 13 maja 2007, 23:31

No cóż, ja jak zwykle będę wychwalał ;). Zdecydowanie da się odczuć, że Portal się rozwija i to w dobrym kierunku. Mamy już przecież możliwość zamawiania pizzy, kwiatów i taksówek, można sobie pograć we flash'owe gierki, dodać ogłoszenie. A na koniec pooglądać przeróżne zdjęcia ;).
Mimo wszystko brakuje mi pewnego nadzoru nad tym, co się dzieje w galerii, ale o tym już było... Poza tym chyba wszystko jest w porządku :)
Pozdrawiam!
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez che givera » poniedziałek, 14 maja 2007, 15:30

"Tak trzymać i nie popuszczać"!
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ppiotr » poniedziałek, 14 maja 2007, 15:31

Rozwuj softu jest jak najbardziej odczuwalny natomiast czestotliwosci ukazywania nowych informacji w niekturych działach jest ograniczona, ale na to tez trzeba czasu.

Na jakich zasadach odbywaja się dodawanie informacji o klubach, mniejszych imprezach sportowych?
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez paweL » poniedziałek, 14 maja 2007, 16:04

Troszkę informacji otrzymujemy bezpośrednio od podmiotów, część jest ze stron internetowych. Bardzo chętnie zamieszczamy wszysto co otrzymujemy i dotyczy BB.
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » poniedziałek, 14 maja 2007, 16:41

Szanowni admini. Będę zobowiązany za wycinanie wszystkich postów z błędami ortograficznymi. Tak dzieje się na innych listach dyskusyjnych. Gdy ktoś ma kłopoty niech pisze najpierw w edytorze. Nie mam na myśli braku polskich znaków, tylko pospolite "bykole".
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez JanWinnicki » poniedziałek, 14 maja 2007, 20:42

hehe to nie przejdzie :P chyba że zostałbyś moderatorem i sam sprawdzał wszystkie posty ;)
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez che givera » poniedziałek, 14 maja 2007, 21:45

Mogę podać adresy. Uważam, że admini sprawdzają teksty. Przecież gdy sie pojawią zabronione, muszą interweniować.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ppiotr » poniedziałek, 14 maja 2007, 22:14

hmm nie wiem jak jest tu na tym forum ale aktywność na forum przez takie ograniczenie była by mizerna. Część cenzury tj. zabronione słowa maskuje skrypt resztę musi zrobić mod a nie sposob przejrzeć codziennie naście postów tym bardziej jeśli ma się inne obowiązki.

Poza tym uważam że jeżeli miały by być wycinane posty za ort. to tym bardziej posty niebędące w ramach tematu ;)
A tak nawiasem powinni to ujednolicić dla uproszczenia i wygody "język który się nie rozwija staje się językiem martwym" a czasy w których żyjemy i narastające tępo życia wymagają uproszczenia ;) A argument że powinniśmy dbać o czystość języka powinniśmy przenieść na karty podręcznika do historii ponieważ język się zmieniał zmienia i będzie się zmieniać.

Wracając do tematu pobieranie ze stron informacji jest dobrym pomysłem lecz niestety właściciele witryn nie zawsze sobie zdają sprawę z potęgi jaką może nieść ze sobą korzyść dobrze aktualizowana strona na to się nic nie poradzi i będzie tak dopóki właściciele witryn sami tego nieodkryją. Dla przykładu podam że szukałem informacji o salkach sportowych czynnych przez całą dobę w BB bądź większą cześć dnia (tj czty. godziny w które mi pasuja) i nie udało mi się znaleźć takiej informacji na necie ;(

Pozdrawiam
P

PS wiem ze się troszkę narażę co poniektórym moją wypowiedzią o ort. ale pisze co myślę a potwierdza to fakt że na każdym forum można znaleźć tego typu problem. Więc wcześniej lub później będzie to kwestia która będzie musiała być rozważona.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 maja 2007, 22:19 przez ppiotr, łącznie edytowano 1 raz
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez Barth » środa, 23 maja 2007, 18:41

Są spellcheckery dla PunBB - pytanie czy będzie miało to sens skoro można zauważyć że nie używa się przycisku Edit tak często jak to powinno być.
To samo jeśli chodzi o słowniki dla Mozilli czy IE (http://www.iespell.com/ http://spellbound.sourceforge.net/).
Nie chcę też odgrzewać żadnego sporu ale bardziej podoba mi się pod tym względem PhpBB gdzie można zrobić to też na automacie który sam będzie poprawiał większość błędów.
W sumie jest jeden mod (pod phpBB) który by się tu czasem przydał - Auto Edit - zamiast pisać parę wiadomości pod rząd, łączy je w jedną.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez twardzik.m » środa, 23 maja 2007, 21:52

FAjnie ze wam sie chce tylko tak dalej
twardzik.m
użytkownik
 
Posty: 246
Na forum od: 12 lis 2006, 18:00

Postprzez lukass » piątek, 25 maja 2007, 21:45

Brakuje RSS'ow o ktore kiedys prosilem (chcialbym aby wydarzenia / aktualnosci dalo sprawdzic z poziomu przegladarki, bez potrzeby wchodzenia na strony).

Co do bledow ortograficznych, wystarczy zainstalowac Firefoxa wersje 2.+ i ona ma spellcheckera, dodatkowo duzo lepsza przegladarka niz IE (zwlaszcza 7).
lukass
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 13 wrz 2006, 15:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sebastian » sobota, 7 lip 2007, 18:17

ja nieczuje narazie żadnej różnicy
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez thezapper » poniedziałek, 9 lip 2007, 22:09

ja widze roznice w liczbie uzytkownikow na forum i proporcjonalnie napompowany egon che :)
thezapper
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 9 lip 2007, 21:57
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez celt » poniedziałek, 8 paź 2007, 17:34

paweL napisał(a):Już od ponad 6 miesięcy mocno pracujemy nad rozwojem portalu ? Czy da się to odczuć ?

WIDAĆ! tak 3mać!
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości