Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ogłoszenia o pracę a niebezpieczeństwa

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Postprzez ss » poniedziałek, 26 lis 2007, 18:22

Witam społeczność forum, jestem zaniepokojony pewną sprawą a mianowicie tym że Dział Praca" Bielskiego portalu nie weryfikuje pojawiających się tam ogłoszeń o pracę. Bo o dziwo każdy może tam zamieścić byle ogłoszenie że poszukuje pracownika nawet zwykła osoba.

Dość niedawno był przypadek gdy to jeden z serwisów internetowych w Polsce, (dodam serwisów towarzyskich) umówiła się pewna para: chłopak i dziewczyna, nie znali się i byli anonimowi, chcieli się spotkać w realu. Jak się historia zakończyła? Tragicznie ! Chłopak ten był zwykłym mordercą, i zamordował dziewczynę, dziwne jest to że media prawie w ogóle nie podjęły tego tematu. Natomiast właściciel portalu towarzyskiego, poprzez który ta para się umówiła nie miał sobie nic do zarzucenia, bo podczas rejestracji widniał zapis w regulaminie że właściciel nie odpowiada za oferty towarzyskie publikowane na jego portalu.

Niestety to co odkryłem jest problemem o wiele szerszym, mianowicie większość serwisów internetowych działa na tej samej zasadzie, czyli ich właściciele nie odpowiadają za ewentualne wydarzenia, co więcej chroni ich prawo.

Kolejnym takim przypadkiem są portale z ogłoszeniami o pracę, w takim stylu jak np. praca.bielsko.pl

Przeglądając oferty natknąłem się na jedno z takich właśnie ogłoszeń, gdzie pracodawcą była osoba mająca darmową skrzynkę e-mail, zazwyczaj pracodawcy korzystają z firmowych skrzynek na przykład www.firma.pl nazwa_pracodawcy@firma.pl w tym przypadku była to zwykła darmowa skrzynka jednego z portali. Rozmawiając z tą anonimową osobą, nie chciał on podać adresu swej firmy prócz przesłania swojego CV, nie wiem czemu nie chciał powiedzieć, może go nie znał w ogóle i podszył się pod pracownika pewnej firmy by tym samym wyłudzić dane osobowe zamieszczone w CV !

Po skontaktowaniu się z właścicielem portalu panem Strykowskim, niestety dostałem odpowiedz z nutką emocji !

"... życzę mniejszej podejrzliwości - era braku zaufania do ludzi mineła z ustępującym rządem."

Zaniepokoiło mnie brak reakcji oraz to że oferty nie są choć w najmniejszym stopniu weryfikowane. Zapytałem więc a co by było gdyby, ktoś umówił się przez taki serwis z pracodawcą a byłaby to grupa, która werbuje ludzi zagranicę do domów publicznych, lub czyhające inne niebezpieczeństwa! Trzeba mieć świadomość że różne sytuacje mogą mieć miejsce, natomiast wiele osób nie ma tego świadomości. Może i ktoś ma zaufanie do każdego nawet anonimowych osób ale ten kto doświadczył w życiu różnych podobnych sytuacji raczej unikał by takiego rodzaju kontaktów. Poruszyłem ten temat bo może ktoś z Państwa odwiedzających być może jeszcze o tym nie wiedział że oferty te są nie sprawdzane, choć moim zdaniem powinny.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 lis 2007, 18:27 przez ss, łącznie edytowano 1 raz
ss
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 26 lis 2007, 17:53

Postprzez GP » poniedziałek, 26 lis 2007, 19:18

Na pewno przed umówieniem się na rozmowę kwalifikacyjną należy sprawdzić, czy dana firma istnieje, jakie są o niej opinie itd. To jest logiczne i według mnie normalne działanie. Więc ewentualne ryzyko porwań do domów publicznych, czy innych tego typu zagrożeń jest zredukowane do zera, pod warunkiem, że szukającym jest osoba ostrożna...

ss napisał(a):Przeglądając oferty natknąłem się na jedno z takich właśnie ogłoszeń, gdzie pracodawcą była osoba mająca darmową skrzynkę e-mail, zazwyczaj pracodawcy korzystają z firmowych skrzynek na przykład www.firma.pl nazwa_pracodawcy@firma.pl w tym przypadku była to zwykła darmowa skrzynka jednego z portali.

Ja znam co najmniej kilka dużych firm, które pomimo posiadania własnej domeny, korzystają z darmowych maili założonych np. na Onecie. To nic nadzwyczajnego.

Także muszę się zgodzić z Panem Pawłem :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 31 gru 2007, 15:00

no to mnie powaliło...jak dla mnie oferta do pracy w burdelu

http://www.praca.bielsko.pl/index.php?l ... m_id=31828

"Zadaniem hostessy jest rozmowa z goscmi oraz towarzyszenie podczas trwania wieczoru, zapewnianie milej atmosfery w klubie."
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez Barth » poniedziałek, 31 gru 2007, 20:24

Brak podanego adresu we Włoszech. Jeśli nie dla policji to przynajmniej dla dziennikarza dobry materiał. Niedawno Wyborcza opisywała "metody" na szukających pracę w Wielkiej Brytanii.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez MlodaDama » piątek, 25 sty 2008, 14:58

Ja czasem szukam ofert pracy dla hostess (nie takich jak powyżej ;) ) i koordynatorzy często mają skrzynki pocztowe na darmowych domenach, a jeszcze nigdy nie miałam problemu z pracodawcą
MlodaDama
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 21 sty 2008, 21:50


Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości