Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Co się stało z wątkiem o Karczmie Pod Lotniskiem ?

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Postprzez pedro » poniedziałek, 31 mar 2008, 19:28

Jak w temacie.
Link do tego wątku: http://bielsko.biala.pl/forum/viewtopic.php?id=77912
Figuruje na forum jako "przeniesiony", więc uprzejmie pytam gdzie jest przeniesiony.
Chyba nie do nieba dla bitów?

Miałem zamiar zadać to pytanie adminowi na priva, ale niestety nie mogę znaleźć adresu.
pedro
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 29 lut 2008, 22:29

Postprzez paweL » wtorek, 1 kwi 2008, 07:48

Został usuniety, ze wzgledu na podejrzenie że zostały naruszane przepisy o nieuczciwej konkurencji.
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez pedro » wtorek, 1 kwi 2008, 08:48

Szanowny Adminie,

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że moja walka z Tobą o wolność słowa jest z góry skazana na niepowodzenie, niemniej jednak wypowiem się jeszcze na ten temat.

Po pierwsze mój wątek figuruje jako "przesunięty".
Nie byłoby uczciwiej oznaczyć go jako "usunięty"?

Po drugie: czym uzasadnione jest Twoje "podejrzenie, że zostały naruszane przepisy o nieuczciwej konkurencji".
Jeżeli jesteś tak dobrym prawnikiem to może przytocz jakiś konkretny przepis, który mówi o usuwaniu z forum internetowego postów niezadowolonych klientów lokali gastronomicznych?
Poza tym (o ile dobrze sobie przypominam) to sam też wypowiedziałeś się w tym wątku negatywnie o obsłudze w tym lokalu, a poza tym jeszcze kilka osób też zabrało głos w tej sprawie (pozytywnie i negatywnie).
Ja uważam, że to Twoje działanie, tj. usunięcie mojego wątku jest bezprawne.
Mało tego, jako człowiek pamiętający czasy komuny - mam na myśli tylko jedno skojarzenie dotyczące tej sprawy: CENZURA.

Po trzecie: skoro już doszliśmy do wniosku, że na tym forum nie wolno wypowiadać się negatywnie o lokalach to może skasuj przy okazji wątki o innych lokalach, w których jedni wypowiadają się pozytywnie, a drudzy negatywnie.

Domyślam się, że ten wątek też skasujesz, ale teraz już mam to w nosie.
pedro
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 29 lut 2008, 22:29

Postprzez paweL » wtorek, 1 kwi 2008, 12:51

Mój drogi pedro. Właściciele Karczmy Pod Lotniskiem zwrócili się do nas z oficjalnym przedprocesowym pismem że podejrzewają że niektóre wpisy na tym wątku są napisane przez konkurencje i są nieprawdziwe. Ze wzgledu na to że jest to możliwe, stwierdziliśmy usuniemy ten wątek i obiektywnie (bez zapowiedzi) "sprawdzimy" ten lokal i napiszemy o jakości jego obsługi. A wątek jest zawieszony do czasu zakończenia działań procesowych.

Długo się zastanawialiśmy nad decyzją czy reagować na pismo od karczmy, która nie spotkała się z zbyt dobrą oceną w dyskusji. Wydaje nam się że nasze rozwiązanie jest pewnym kompromisem.
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez pedro » wtorek, 1 kwi 2008, 17:59

Szanowny Adminie,
Dziękuję za to, że zechciałeś mi odpowiedzieć.
Zawsze wysoko cenię u interlokutorów kulturę osobistą oraz siłę argumentów, a nie argument siły.

Uważam, że podjęcie próby zastraszenia administracji forum przez prawnika czy prawników Karczmy Pod Lotniskiem jest ze wszech miar karygodne, bo z konkurencją wygrywa się jakością usług, a nie prawnikami.

Wracając do meritum:
Jak mówił jeden z naszych byłych Prezydentów RP "nie zamierzam udawadniać, że nie jestem wielbłądem", więc i ja nie będę udawadniał, że nie jestem konkurencją tej knajpy, a po prostu niezadowolonym klientem.
Gdyby mój wątek zawierał nieprawdziwą ocenę tej Karczmy to na pewno na forum zostałbym "zakrzyczany" przez milion zadowolonych klientów, a z tego co pamiętam to większość wpisów było z ocenami negatywnymi.

Nie miej złudzeń Drogi Adminie, że dokonasz "obiektywnego (bez zapowiedzi) sprawdzenia" tego lokalu.
Myślę, że teraz, po negatywnych komentarzach na forum - wszyscy kelnerzy latają tam z prędkością światła; nie wiem tylko czy właściciel/kierownik Karczmy zdążył już zmienić kucharza.

Czas zakończyć ten wątek.
Smutno mi, że administracja forum ugięła się pod presją, ale to rozumiem.

Pozdrawiam
pedro
Ostatnio edytowano wtorek, 1 kwi 2008, 18:01 przez pedro, łącznie edytowano 1 raz
pedro
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 29 lut 2008, 22:29

Postprzez paweL » środa, 2 kwi 2008, 07:49

Mogę mieć tylko nadzieję że jakość obsługi w tej karczmie poprawi się dzięki tej dyskusji. W sumie to o to chodzi. Na pewno odwiedzimy tą knajpę ale raczej poczekamy trochę, tak żeby było obiektywnie...
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Barth » środa, 2 kwi 2008, 11:01

Mam pytania - jeśli krytykowana instytucja nie ma obowiązku udowadniać które wypowiedzi są wypowiedziami konkurencji i które są nieprawdą czy krótkie oświadczenie woli (np.: "nie jestem właścicielem/pracownikiem konkurencyjnej firmy do opisanej..." itp ) uchroni dany komentarz, a tym samym cały wątek czy kasowany jest całość?

Przyznam się, że trochę mnie martwi problem z wolnością wymiany poglądów na inne tematy niż neutralne - ten przykład daje swoisty precedens dla innych. Przyszłość forum do wymiany zdań na temat pogody?
Czy mógłbym poprosić o zorientowanie się czy jest jakieś prawo chroniące naszą wolność do wypowiedzi?
I może w końcu jakiś Regulamin...
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez paweL » środa, 2 kwi 2008, 11:38

Przygotujemy podstawy prawne. Już daliśmy sprawę do prawnika o rozeznanie tematu.
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez paweL » niedziela, 13 kwi 2008, 14:09

Co do tematu, na na stronie głównej www.bielsko.biala.pl jest juz dostepny tekst dot. karczmy.
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez pedro » wtorek, 15 kwi 2008, 19:37

Pytanie:
Czy w związku z artykułem http://www.bielsko.biala.pl/1363,artykuly?=&limit=10#l administracja forum zamierza przywrócić mój wątek czy też temat uznaje za zamknięty?
pedro
nowicjusz
 
Posty: 10
Na forum od: 29 lut 2008, 22:29

Postprzez paweL » wtorek, 15 kwi 2008, 20:21

Prosimy o dyskusję pod artykułem. Określa on sytuację bardziej aktualną.
paweL
użytkownik
 
Posty: 627
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości