Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nieaktywni użytkownicy

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Postprzez mad_moose » niedziela, 30 sie 2009, 23:32

wznawiając wątek mam pytanie...zauważyłem ostatnio znaczny przyrost liczby forumowiczów...jednak po otwarciu listy takowych i sortowaniu wg daty rejestracji ponad ostatnie strony do konta o nazwach, których nie da się powtórzyć. Czy to aby nie jest wstęp do czegoś nie obrego dla całości forum? informatykiem nie jestem ale bez powodu takich rzeczy raczej się nie robi...
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Postprzez GP » poniedziałek, 31 sie 2009, 08:25

Te duże ilości "dziwnych" użytkowników, to tzw. roboty spamowe, czyli programy które próbują się rejestrować (skutecznie) i zaspamować całe forum różnymi treściami (na razie nieskutecznie). To trochę taka walka z wiatrakami - nawet jak się ich pousuwa, to zaraz wrócą na nowo...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » poniedziałek, 31 sie 2009, 12:24

GP napisał(a):Te duże ilości "dziwnych" użytkowników, to tzw. roboty spamowe, czyli programy które próbują się rejestrować (skutecznie) i zaspamować całe forum różnymi treściami (na razie nieskutecznie). To trochę taka walka z wiatrakami - nawet jak się ich pousuwa, to zaraz wrócą na nowo...

Trzeba by więc im to uniemozliwić.
Albo rejestracja ręczna,albo wpisanie kodu z obrazka albo jeszcze cos innego.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez basianek » poniedziałek, 31 sie 2009, 12:40

Na przykład trzeba nowego użytkownika zaakceptować;]
Robi to oczywiście Administrator... ;)
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez GP » poniedziałek, 31 sie 2009, 17:51

Gdyby to ode mnie zależało, to by się tak zrobiło, ale co ja mogę... Ja tu tylko sprzątam :D
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mad_moose » poniedziałek, 31 sie 2009, 23:30

stwierdzenie "ale co ja mogę..." z "palców" administratora brzmi przynajmniej dziwnie, nie sądzisz? ;)
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Postprzez GP » wtorek, 1 wrz 2009, 09:28

Owszem, ale administrator w tym przypadku nie jest równoznaczne z właścicielem forum, więc wszelkie decyzje podejmuje "góra" :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » sobota, 5 wrz 2009, 22:08

GP napisał(a):Owszem, ale administrator w tym przypadku nie jest równoznaczne z właścicielem forum, więc wszelkie decyzje podejmuje "góra" :)

O.K.
Ale jako ADMIN jesteś trochę bliżej góry i zapewne wiesz czy ta choć czasami nas odwiedza. (Oczywiście wiem,że czasami odwiedza aby podzielić się wiadomościami z frontu ale czy zagląda gdzie indziej?)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez GP » środa, 9 wrz 2009, 20:22

Z tego, co wiem, to odwiedza.
Ja oczywiście mogę podrzucić temat do "góry", ale czy przejdzie to dalej, to już nie wiadomo niestety. Aż takiej mocy nie mam :(
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Piotrek » sobota, 12 wrz 2009, 20:33

Czy naprawdę Administrator nie potrafi coś z tym zrobić? Ja nie chcę być online na Forum z botami np teraz : gaunnindyWawswicaglv ,SmoogsmopnantQuermqn i innymi których jest wiele na liście użytkowników np : AborngenoDewaybubctm , AborngenoDewaybubctm , ComsAppOmsves , lightsvetronikals , absewmemsDiodaniawoy , KAHoothbiog itd. itd..Bardzo proszę.pozdrawiam
A teraz online wraz ze mną są tylko trzej Koledzy z Marsa : Online: DivendyHummapariyt, nehaplyLoreBofejsy, TrairtyJerLooPyiij. Nie jestem rasistą ale może Kolega Administrator jeśli nie umie usunąć takich gości to stworzy dla nich inne Forum.Przecież rozwiązania istnieją i są bardzo proste. pozdrawiam
Ostatnio edytowano niedziela, 13 wrz 2009, 17:36 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez staszeks » wtorek, 22 wrz 2009, 16:53

A może właściciel forum uczestniczy w jakimś konkursie na największą ilość
i najbardziej egzotycznych użytowników?
n.p.
Ńĺáŕńňüďä

Gdybym chciał to tego bym nie napisał.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Piotrek » wtorek, 22 wrz 2009, 17:48

Kolego Staszku akurat tego Niamniam to zostaw w spokoju , słyszałem ,że to jest sobowtór właściciela forum . Przybył właśnie z innego wymiaru z wizytą. Jest pod ochroną jak wszyscy jego krewni , którzy pojawili się wcześniej. Sa doskonale zamaskowani ,specjalnie przybierają imiona ,które są trudne do identyfikacji , takie zupełnie zwyczajne . Tak to widzą zarządzajacy tym Forum a my się czepiamy bez powodu.pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez sebastian » wtorek, 22 wrz 2009, 22:40

Gdzie się podział Pan Kazimierz nie widziałem tego pana długo tutaj.
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 23 wrz 2009, 11:38

sebastian napisał(a):Gdzie się podział Pan Kazimierz nie widziałem tego pana długo tutaj.

Co tęsknisz? Wypoczywam sobie :)
Ostatnio edytowano środa, 23 wrz 2009, 11:39 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez sebastian » środa, 23 wrz 2009, 20:18

Stęskniłem się za Panem.
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron