Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

znikajace wątki

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Postprzez staszeks » wtorek, 17 lut 2009, 17:36

W ciągu ostatnich kilku dni zdarzyły sie co najmniej dwa wypadki kiedy ktoś zakłada wątek
a następnie po kilku nieprzychylnych odpowiedziach wątek "znika".
Uwazam,ze nie powinno być możliwości kasowania wątku na na który ktoś zdążył odpowiedzieć.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez nalesnik9997 » wtorek, 17 lut 2009, 17:52

też to zauważyłem i tak samo uważam!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez wuzel » wtorek, 17 lut 2009, 19:54

A ja myślę że to dobra opcja. Ktoś robi błąd, orientuje się że napisał wątek np. pod wpływem wzburzenia (optymistyczna opcja:)) i po czasie kasuje to zrobił źle. Skoro możesz edytować swoje posty (zawsze możesz zedytować post do pustego) to kasowanie SWOICH wątków też powinno być możliwe
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez staszeks » wtorek, 17 lut 2009, 20:04

A w normalnej dyskusji też stosujesz "ja tego nie powiedziałem?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez GeN » wtorek, 17 lut 2009, 20:20

No tak, tylko pojawia się drobny problem: na ile wątek jest "swój"? IMO już po pierwszej odpowiedzi przestaje być tylko wątkiem startującego, a staje się niejako "własnością publiczną". Ci "inni" w danym wątku wpisali swoje myśli, uwagi, porady, bzdety czy myśli genialne. A teraz jednym kliknięciem ktoś to usuwa. Weźmy na przykład przypadek niedawny wątku z którym wystartował cichociemny z SN. Gdy tylko zauważył że marni prowokuje, kiepsko argumentuje i na dodatek mleczko kłamliwe się wylało - ciach i nie ma sprawy! Albo nasza milusińska (hispidka@interia.pl lub hispidka102@wp.pl), za którą, na dobrą sprawę, powinien się zabrać prorok.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez wuzel » wtorek, 17 lut 2009, 20:26

W sumie racja. Jednak zostawiając możliwośc edycji wpisów (bardzo dobra i potrzebna opcja) zachodzi możliwośc sytuacji takiej że ktoś napisze jakąś bzdurę, kilka osób powie co myśli na temat tej bzdury, później autor się zreflektuje i wykasuje swój wpis i mamy w takim wypadku sytuację taką że będzie kilka odpwiedzi na post którego nie ma :)
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez staszeks » wtorek, 17 lut 2009, 20:56

Opcja cytuj
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez GeN » wtorek, 17 lut 2009, 22:59

To raz, że "cytuj" jest, dwa, że z kontekstu wynika co i jak. Zresztą to nie tylko kwestia jakichś kontrowersji czy głupot. Wyobraźmy sobie, na przykład taki, nie że faktycznie to zrobi, iż delta_centauri uzna wątek o pizzerii na Złotych Łanach za już niepotrzebny i go wykasuje. A tym samym całą następującą po tym produkcję ludków wszelakich. No i poszło w cholerę też i o Invito, i Kamerze... Dlatego o ile opcja "edytuj" jest jak najbardziej potrzebna, choćby tylko dla literówek czy innych błędów, to już kasowanie wątku winno być tylko w gestii moderatorów/adminów. Tak jak to jest na innych forach. O co suplikuję szanownej Władzy tutejszej - patrzcie, nawet Was z dużej litery napisałem: Władza. Jeszcze wazelinki? ;) :D :P
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez karol12 » piątek, 20 lut 2009, 18:30

Ludzie świadomi odpowiadają za swoje słowa. Chociaż, jak widać, coraz więcej jest takich, którym wydaje się, że mogą tej odpowiedzialności uniknąć ukrywając się pod wszelakimi pseudonimami. I dawaj wygadywać bzdury...
karol12
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 20 lut 2009, 13:47

Postprzez wuzel » sobota, 21 lut 2009, 20:39

karolu/ od 10 lat używam nicku wuzel i od 10 lat nie zdarzyło mi się pisać nic pod innym nickiem. To tak samo jakbyś miał pretensje o to że artyści mają pseudonimy artystyczne. Tak już jest. Ty też przyjąłeś jakiś pseudonim a nie podpisałeś się z imienia i nazwiska. Czy mam zatem rozumieć że piszesz bzdury?
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez karol12 » poniedziałek, 23 lut 2009, 15:28

wuzel / ok, przyznaję - zagalopowałem się.
karol12
użytkownik
 
Posty: 95
Na forum od: 20 lut 2009, 13:47


Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości