Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Zmiany nieuchronne

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Postprzez GeN » wtorek, 21 lut 2012, 20:52

Jako że już kolejny raz padło coś w deseń:
GP napisał(a):Niemniej jednak zmiany w regulaminie zbliżają się nieuchronnie

chciałbym słów kilka pod rozwagę rzucić, akurat w kwestii moderki i jej stylu.

Otóż ostatnio kilka razy moderator dokonał szybkiej i dość gruntownej sieczki. Niekoniecznie dotyczyło to rzeczy istotnych, o które warto kruszyć kopie, tym niemniej było zauważalne. Od razu zaznaczam: nie mam zamiaru dyskutować czy należało moderować, jak i czy miał prawo, czy nadużył. Chodzi mi o coś innego. O sposób działania. Cichaczem, bez dania racji, bez ostrzegania, bez wyjaśniania, bez śladu. Styl bardzo brzydki. Bywałem i adminem, i moderatorem (nawet w czasach zaprzeszłych gdy do idei forum podchodziliśmy nieufnie, bo to jakaś lemrska nowinka), więc wiem jak to działa, nie trzeba mi tłumaczyć, co i dlaczego, w wielu też innych miejscach uczestniczyłem/uczestniczę. Jednak ze wszystkich możliwych opcji najgorszą jest kasowanie postów, bo tak i już, jam pan i władca, jam Moderator (koniecznie z dużej). Dobrym zwyczajem jest spowiadanie się ze swojej pracy, objawem pewnej kultury "sieciowej". Poprawia też atmosferę na forum. Więc może byłoby dobrze w ramach zapowiadanych zmian przemyśleć i tę kwestię.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » wtorek, 21 lut 2012, 21:02

GeN napisał(a):Dobrym zwyczajem jest spowiadanie się ze swojej pracy, objawem pewnej kultury "sieciowej". Poprawia też atmosferę na forum. Więc może byłoby dobrze w ramach zapowiadanych zmian przemyśleć i tę kwestię.

Przyznaję, biję się w piersi, ale narzędzia jakie mam do dyspozycji nie są idealne i skutecznie przeszkadzają w tego typu spowiedziach.

Oczywiście, mogę edytować posty, zamiast je po prostu usuwać, ale będzie to wprowadzało bałagan na forum (takie przeplatanie tematu wątku ze spowiedzią admina) :/

Wiele razy miałem ochotę napisać za co, po co, ale nie ma jak, by było jednocześnie schludnie :(

Jakieś pomysły?
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Lelulila » wtorek, 21 lut 2012, 21:19

moze prywatna informacje do użytkownika z delikatnym opier..lem, dlaczego, po co i skad?

i wilk syty i owca cała...

aczkolwiek są na forum osoby z którymi nie warto- a nawet nie można dyskutować, bo sensu to nie ma za grosz:)

pozdro:)
Lelulila
użytkownik
 
Posty: 693
Na forum od: 5 lut 2009, 09:58

Postprzez GeN » wtorek, 21 lut 2012, 21:22

Oczywiście mechanika tego forum jest... niedzisiejsza. Więc cudów nie będzie. Ale może jakiś slad, właśnie mały post wtrącony "usunięto wpisy"? Może jakiś wątek w dziale "portal"? Wszystko będzie lepsze od "znikania".
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » wtorek, 21 lut 2012, 21:40

Zatem tak się właśnie stanie!
Zarówno sugestia Lelulili, jak i GeN'a zostaną wprowadzone w życie, oczywiście w miarę moich skromnych możliwości :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GeN » środa, 22 lut 2012, 07:21

Ku chwale forum! ;)
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości