Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

numeracja postów w wątku

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

numeracja postów w wątku

Postprzez staszeks » środa, 13 lis 2013, 11:29

Byłaby przydatna a przynajmniej u siebie czegoś takiego nie widzę.
Zdarza się że chciałbym odwołać się do postu w innym wątku i wtedy byłoby prościej napisać post #5
zamiast post z godz...
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: numeracja postów w wątku

Postprzez GP » środa, 13 lis 2013, 20:33

Numeracji faktycznie nie ma, ale zawsze można skorzystać z opcji "Cytuj", by powołać się na konkretny post :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: numeracja postów w wątku

Postprzez staszeks » środa, 13 lis 2013, 20:39

Rozwiązanie bardziej kłopotliwe bo i tak wypada podać z jakiego wątku to post( jeżeli przytaczam cytat z innego wątku)
a przy wątkach wielostronicowych co najmniej stronę a jednak lepiej godzinę.
(ktoś może zechcieć zweryfikować, czy n.p nie został obcięty w sposób zmieniający jego treść)
Nr. postu rozwiązywałby sprawę jednoznacznie.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: numeracja postów w wątku

Postprzez GP » czwartek, 14 lis 2013, 15:16

Problem w tym, że jak jakiś post zniknie, to od razu rozsypuje się numeracja i potencjalny czytelnik trafi na zupełnie coś innego.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: numeracja postów w wątku

Postprzez staszeks » czwartek, 14 lis 2013, 17:08

GP napisał(a):Problem w tym, że jak jakiś post zniknie, to od razu rozsypuje się numeracja i potencjalny czytelnik trafi na zupełnie coś innego.

Jak zniknie jakiś post w wątku to może się rozsypać nie tylko numeracja.
może się rozsypać sens całego wątku.
Najlepszy byłby zakaz kasowania postów.
Pozostawić możliwość edycji.
Chcesz skasować post zostawiasz po sobie n.p. kropkę. i wtedy numeracja pozostaje a i nawet brak sensu
w wątku każdy myślący sobie wytłumaczy.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: numeracja postów w wątku

Postprzez Piotrek » czwartek, 14 lis 2013, 17:42

Staszku, czasami trzeba skasować post, bo jest np. wbrew regulaminowi, a mogą robić to tylko upoważnieni użytkownicy.
Co do numeracji postów, takowa istnieje i numer postu widać w linku do niego. Np. Twój pod którym piszę ma numer 172811, przy czym jest to numeracja globalna i nie wiem czy po niej można znaleźć jakiś post. viewtopic.php?f=3&t=88217#p172811 natomiast po linku można go wyświetlić np post, który przed chwilą skomentowałeś : viewtopic.php?f=2&t=88220#p172805 .
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: numeracja postów w wątku

Postprzez staszeks » czwartek, 14 lis 2013, 18:18

jeszcze bardziej skomplikowane niż podawanie godziny.
Dalej twierdzę, że jeżeli to jest post po którym w wątku są kolejne posty to po takim poście powinien zostać ślad (czasami choćby po to aby watek zachował sens.
Zamiast oddzielny wątek "Dlaczego zniknął Twój post? "(w którym piszecie skasowano post ....regulamin pkt.5) można taki post zamienić identycznym wpisem i zostawić w wątku.
Wtedy wszyscy widzą dlaczego brak sensu w wątku i nie jest naruszona numeracja
Kasować całkowicie, jeżeli jest to post otwierający wątek i brak odpowiedzi.
Ewentualnie posty ostatnie w wątku.
A co jeżeli ktoś w innym wątku zacytuje post, który później wy skasujecie bez śladu? ( Przecież w po poście nie widać,
że ktoś się do niego odwołał.-więc wy kasujecie)
Wychodzi na idiotę bo odwołuje się do czegoś czego nawet ślad nie istnieje
Wątek "Dlaczego zniknął Twój post? " moim skromnym zdaniem nawet nie powinien istnieć.
Ale ja jestem to tylko gościem i nie ja tu rządzę.
Jak mówią starożytni rosjanie: Jeżeli jesteś u kogoś w gościnie to nie mów, że gospodarz ma krzywą mordę.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: numeracja postów w wątku

Postprzez Piotrek » czwartek, 14 lis 2013, 19:07

Staszku, jestem takim samym gościem jak Ty, może w trochę bardziej kłopotliwej sytuacji.
Co do linkowania postów - zajmuje około dwóch sekund czyli tyle co kopiuj i wklej.
Co do kasowania i cytowania - cytowany post wklejony do innego postu nie znika po usunięciu postu źródłowego.
Co innego z linkiem, po usunięciu postu link prowadzi w powietrze, ale linkujesz istniejący post, a usuwamy posty łamiące regulamin w miarę na bieżąco, i 99% jest to spam, więc sensu i tak w nich ani wątkach które zaczęły nie ma. Ponadto nie są całkowicie usuwane tylko przenoszone do ukrytego folderu: usunięte. Jeśli ingerencja miałaby wpłynąć na sens wątku, staramy się tylko edytować taki post. I tu zgadzam się, że czasami można by zastosować edycję brzmiącą : "usunięto treść postu ponieważ......", jest tylko jeden problem, w razie reklamacji użytkownika któremu tak wyedytowano post, jak przypomnieć sobie pierwotną treść?
Może Grzesiek ma inne propozycje, które lepiej wyjaśnią Twoje wątpliwości?
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: numeracja postów w wątku

Postprzez staszeks » czwartek, 14 lis 2013, 20:05

Zakładając wątek myślałem tylko o numeracji postów, tak jak o trym pisałem.
Wątek zboczył w kierunku tematu nad którym już kiedyś dyskutowaliśmy.
Wtedy nie udało mi się przekonać decydentów do swoich racji to i tym razem zapewne będzie tak samo.
Więc dalsza dyskusja chyba nie bardzo ma sens.
Może jeszcze tylko dwa argumenty.
- wydaje mi się, ze i wam powinno być łatwiej edytować tylko w jednym wątku ( wkleić n.p słowa pkt.5)niż niż w jednym
usuwać następnie przeskakiwać do drugiego aby tam zdać relację z tego co zrobiliście.
- pozostawienie śladu we właściwym wątku powinno wpłynąć bardziej dyscyplinująco bo niektórzy prędzej się zastanowią
nad wisem bzdur bo wszyscy zobaczą, że musiała być interwencja ( w tej chwili taki ślad praktycznie znika bo jak sobie
wyobrażam mało kto zagląda do wątku, który ma szansę niedługo stać się najdłuższym, na tym forum)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20


Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron