Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dziękuję za zablokowanie

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 2 sty 2016, 14:18

możliwości komentowania artykułów przez moją skromną osobę.
I dziękuje że łaskawie nie daliście mi bana na Nowy Rok na forum :)
Skoro podobno złamałem regulamin wypada chyba zablokować mi też forum :)
Może mi ktoś wyjaśnić który punkt regulaminu złamałem? Skoro niby go złamałem bo taka informacja mi się wyświetla.

Zresztą mam to gdzieś. Bawcie się dobrze.
Najlepszego w Nowym Roku droga Redakcjo :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 2 sty 2016, 17:14

Precz z Komuną! (MCI) :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Del_Rey » sobota, 2 sty 2016, 17:53

Dopasowali się do nowej władzy i jej ukazów. Albo będzie się pisało dobrze, albo w ogóle.
Obrazek
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Piotrek » sobota, 2 sty 2016, 20:55

Jeśli będziesz Kazimierzu komentował na portalu bez logowania to raczej trudno zablokować twoje wypowiedzi, bo trzeba by blokować każde IP z którego się łączysz. A jeśli nie będziesz zbytnio marudził to nie poznają, że to Ty :) . Pytania i pretensje co do traktowania na Portalu Twojej osoby radziłbym Ci kierować w tamtą stronę bo my tutaj nic Ci nie pomożemy, najwyżej jakaś miła Pani Cię utuli :P . Co do blokowania na Forum, doceniam Twoje poczucie humoru, ale chyba się dogadamy :twisted: .
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 2 sty 2016, 21:37

No widzisz Piotrek dużo tekstu z twojej strony a odpowiedzi na moje pytania kompletnie ŻADNEJ.
Wypada przyznać się do błędu aaaaa tak wiem WY jesteście nieomylni i teraz cichaczem usunęliście blokadę mojego IP.
Mówiąc wprost żenująca akcja z Waszej czyli portalu strony bo chyba jesteś p.o. Admina.
Pytań nie będę kierował w tamtą czy inną stronę z prostej przyczyny - udzielam się TUTAJ więc TUTAJ stawiam pytania i TUTAJ oczekuję na nie odpowiedzi czasem i po 3 tygodnie i wciąż ich nie ma.
Zresztą to już kompletnie nieważne.

Tak na forum się dogadamy - bo nie zamierzam tutaj już marudzić (jak to piszesz) widząc i przerabiając takie akcje.

Pomyślności w Nowym Roku !!!
Ożywcie to forum zanim wykituje ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Piotrek » sobota, 2 sty 2016, 23:05

Miło było poznać, dzięki za życzenia.
pozdrawiam
społeczny moderator.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 6 sty 2016, 14:59

Mnie również.

pozdrawiam
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Bartłomiej Kawalec » poniedziałek, 11 sty 2016, 08:07

Od kilku dni na portalu funkcjonuje skrypt, który blokuje z automatu komentarze zawierające wulgaryzmy oraz linki. Jeżeli ktoś z użytkowników został zablokowany, to oznacza to, że dopuścił się złamania regulaminu. Równocześnie (czasowo) zablokowany zostaje adres IP. Zmiana została wprowadzona w związku z olbrzymią falą tzw. hejtu, jaka w ostatnim czasie pojawia się w komentarzach. Konkretnych artykułów nie trzeba nikomu wskazywać.

Dziękuję za uwagę.
Avatar użytkownika
Bartłomiej Kawalec
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2014, 11:48

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 11 sty 2016, 11:59

a nie przyszło do głowy nikomu dlaczego ten "hejt" się pojawił? Może był uzasadniony i nie był robiony dla "beki" lub z czystej chęci trolowania. Ludziom nie podobają się niektóre rzeczy wypisywane tutaj i sposób w jaki są napisane. Częste blokowanie wypowiedzi nawet jeśli nie naruszają one regulaminu lub brak wskazania w którym punkcie go naruszają umacnia ludzi w przekonaniu że ten portal nie jest rzetelnym portalem informacyjnym. O nie podpisywaniu się się pod swoimi materiałami już nawet nie wspomnę. Najprawdopodobniej autorzy albo się wstydzą tego co napisali albo boją się do tego przyznać.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Bartłomiej Kawalec » poniedziałek, 11 sty 2016, 19:00

SAMAEL66 napisał(a):a nie przyszło do głowy nikomu dlaczego ten "hejt" się pojawił? Może był uzasadniony i nie był robiony dla "beki" lub z czystej chęci trolowania. Ludziom nie podobają się niektóre rzeczy wypisywane tutaj i sposób w jaki są napisane. Częste blokowanie wypowiedzi nawet jeśli nie naruszają one regulaminu lub brak wskazania w którym punkcie go naruszają umacnia ludzi w przekonaniu że ten portal nie jest rzetelnym portalem informacyjnym. O nie podpisywaniu się się pod swoimi materiałami już nawet nie wspomnę. Najprawdopodobniej autorzy albo się wstydzą tego co napisali albo boją się do tego przyznać.


Ten hejt nie był w żadnym stopniu spowodowany działalnością redakcji czy portalu. Nasilenie tego zjawiska nastąpiło w ostatnich tygodniach, wraz z wydarzeniami o charakterze politycznym w kraju.

Blokowane są informacje zawierające wulgaryzmy, linki lub w sposób rażący naruszający dobra osobiste (działa automat, nikt z redakcji nie robi tego ręcznie). Bardzo brzydkim kłamstwem jest powielanie przez Pana informacji o "nie podpisywaniu się" pod artykułami. Każdy materiał podpisany jest inicjałami autora albo pełnym nazwiskiem. Krzywdzące jest również stwierdzenie, że jesteśmy nierzetelni. Z pewnością nie wskazuje na to rosnąca liczba unikalnych użytkowników oraz autorskie materiały przygotowywane codziennie przez grono redakcyjne. Nie przypominam sobie, by w ostatnich latach redakcja miała jakiekolwiek problemy z powodu podania nieprawdziwej bądź niesprawdzonej informacji. Ale może Pan wie lepiej?

Chętnie podyskutuję z Panem, ale wpierw bardzo proszę o konkretne argumenty i przykłady, a nie bicie piany.
Avatar użytkownika
Bartłomiej Kawalec
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2014, 11:48

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 11 sty 2016, 19:52

Panie Bartłomieju dziękuję za wyjaśnienia i odpowiedź na moje pytanie. Miałem nie udzielać się już na portalu ale chciałbym wyjaśnić pewne sprawy dotyczące mojej osoby.

Bartłomiej Kawalec napisał(a):Od kilku dni na portalu funkcjonuje skrypt, który blokuje z automatu komentarze zawierające wulgaryzmy oraz linki. Jeżeli ktoś z użytkowników został zablokowany, to oznacza to, że dopuścił się złamania regulaminu. Równocześnie (czasowo) zablokowany zostaje adres IP.


Pierwsza sprawa - twierdzi Pan ze skrypt działa od kilku dni, ja zablokowany zostałem w Nowy Rok czyli 10 dni temu więc wygląda na to że zostało to zrobione "ręcznie". Druga sprawa - wulgaryzmów tutaj nie używam ( w przeciwieństwie do innych użytkowników którzy wyzywają innych bez żadnych konsekwencji) , trzecia sprawa umieszczanie linków w komentarzach pod artykułami nie jest zabronione regulaminem - przyznaję to zrobiłem.
Wynika więc z tego jasno że bezpodstawnie zostało mi uniemożliwione komentowanie artykułów.

Co do zwrotu "złamanie regulaminu" wielu użytkowników i ja także zauważyliśmy że jest on stosowany bardzo wybiórczo i bardzo często wobec wypowiedzi nie łamiących regulaminu.

Owszem sporo razy wskazywałem błędy językowe, stylistyczne czy też logiczne w Waszych tekstach jeśli były rażące. Nie jest to chyba złamanie regulaminu? Nie należy to do moich obowiązków ale jednak to czyniłem. Wydaje mi się że jeśli "redaktor" pisze tekst pod którym się podpisuje to chyba czyta go przed "emisją" i zależy mu na jego dobrym odbiorze. Błędy te niemal zawsze były korygowane przez autorów tych tekstów czyli sugestie nie były bezpodstawne.

Dziękuję za uwagę, życzę powodzenia portalowi a sam zostaję Waszym czytelnikiem lecz już raczej nie użytkownikiem.
Pozdrawiam
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez staszeks » poniedziałek, 11 sty 2016, 20:21

Bartłomiej Kawalec napisał(a):..................................................... Równocześnie (czasowo) zablokowany zostaje adres IP. ...........................................
Dziękuję za uwagę.

A jeżeli ktoś ma nadawane dynamicznie IP.
A może kogo innego blokowano a w międzyczasie jego IP dostał Pan Kazimierz???? :mrgreen:
(co znaczy czasowo?)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Bartłomiej Kawalec » poniedziałek, 11 sty 2016, 20:24

Pan Kazimierz napisał(a):Panie Bartłomieju dziękuję za wyjaśnienia i odpowiedź na moje pytanie. Miałem nie udzielać się już na portalu ale chciałbym wyjaśnić pewne sprawy dotyczące mojej osoby.

Bartłomiej Kawalec napisał(a):Od kilku dni na portalu funkcjonuje skrypt, który blokuje z automatu komentarze zawierające wulgaryzmy oraz linki. Jeżeli ktoś z użytkowników został zablokowany, to oznacza to, że dopuścił się złamania regulaminu. Równocześnie (czasowo) zablokowany zostaje adres IP.


Pierwsza sprawa - twierdzi Pan ze skrypt działa od kilku dni, ja zablokowany zostałem w Nowy Rok czyli 10 dni temu więc wygląda na to że zostało to zrobione "ręcznie". Druga sprawa - wulgaryzmów tutaj nie używam ( w przeciwieństwie do innych użytkowników którzy wyzywają innych bez żadnych konsekwencji) , trzecia sprawa umieszczanie linków w komentarzach pod artykułami nie jest zabronione regulaminem - przyznaję to zrobiłem.
Wynika więc z tego jasno że bezpodstawnie zostało mi uniemożliwione komentowanie artykułów.

Co do zwrotu "złamanie regulaminu" wielu użytkowników i ja także zauważyliśmy że jest on stosowany bardzo wybiórczo i bardzo często wobec wypowiedzi nie łamiących regulaminu.

Owszem sporo razy wskazywałem błędy językowe, stylistyczne czy też logiczne w Waszych tekstach jeśli były rażące. Nie jest to chyba złamanie regulaminu? Nie należy to do moich obowiązków ale jednak to czyniłem. Wydaje mi się że jeśli "redaktor" pisze tekst pod którym się podpisuje to chyba czyta go przed "emisją" i zależy mu na jego dobrym odbiorze. Błędy te niemal zawsze były korygowane przez autorów tych tekstów czyli sugestie nie były bezpodstawne.

Dziękuję za uwagę, życzę powodzenia portalowi a sam zostaję Waszym czytelnikiem lecz już raczej nie użytkownikiem.
Pozdrawiam


Doprecyzuję, skrypt działa dokładnie od 28 lub 29 grudnia. Od tego momentu komentarz już w momencie wysłania go, w przypadku zawierania rzeczy zabronionych, z automatu zostaje ukryty, a użytkownik otrzymuje czasowego bana. Nie ma możliwości, by jakieś wulgaryzmy przechodziły. Wręcz przeciwnie, skrypt jest nawet zbyt wrażliwy - zapewniam.

Jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Jeśli ktoś je wskaże w komentarzu, a on zniknie, to nie oznacza, że kogoś cenzurujemy. Z reguły literówka, błąd logiczny czy inny rodzaj pomyłki zostają naprawione, sprawa zostaje załatwiona i komentarz usunięty.
Avatar użytkownika
Bartłomiej Kawalec
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2014, 11:48

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 11 sty 2016, 20:34

Bartłomiej Kawalec napisał(a):Doprecyzuję, skrypt działa dokładnie od 28 lub 29 grudnia. Od tego momentu komentarz już w momencie wysłania go, w przypadku zawierania rzeczy zabronionych, z automatu zostaje ukryty, a użytkownik otrzymuje czasowego bana. Nie ma możliwości, by jakieś wulgaryzmy przechodziły. Wręcz przeciwnie, skrypt jest nawet zbyt wrażliwy - zapewniam.


Więc nie kilka a kilkanaście dni. Końcem roku normalne komentowałem Wasze artykuły i komentarze wyświetlały się pod artykułami a 1 stycznia dostałem bana.
To ja również doprecyzuję: 1 stycznie nie mogłem zamieszczać komentarzy pod Waszymi artykułami. Nie używałem i nie używam wulgaryzmów w swoich wypowiedziach, umieszczanie linków w komentarzach pod artykułami nie jest zabronione regulaminem.
Nie złamałem regulaminu a dostałem czasowego bana.
Można wiedzieć ile trwa to czasowe banowanie?

Bartłomiej Kawalec napisał(a):Jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Jeśli ktoś je wskaże w komentarzu, a on zniknie, to nie oznacza, że kogoś cenzurujemy. Z reguły literówka, błąd logiczny czy inny rodzaj pomyłki zostają naprawione, sprawa zostaje załatwiona i komentarz usunięty.

Oczywiście że ma Pan rację jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy ale nie tłumaczy to pisania bzdur. Bardzo często wskazany błąd jest korygowany owszem a równie często komentarz zostaje pod artykułem i wtedy to komentujący wychodzi na "tumana".
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 11 sty 2016, 20:48

Dla mnie podpisanie swojego materiału MCI lub bak to żadne podpisanie. Posługiwanie się pseudonimem lub tylko inicjałami jest tak samo anonimowe jak nicki forumowiczów na tym forum. Tylko że my nie robimy tego zawodowo a jedynie dyskutujemy w swoim gronie. Materiały prasowe powinny być podpisywane z imienia i nazwiska. To automatycznie ukróciłoby pisanie niektórych rzeczy przez niektórych autorów tekstów tutaj i tym samym hejt w ich stronę kierowany. Takie jest moje zdanie. Chyba że ktoś wstydzi się tego co napisał i ukrywa się pod inicjałami lub pseudo.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Następna strona

Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron