Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dziękuję za zablokowanie

Zgłoszenia związane z www.bielsko.biala.pl, uwagi do portalu, nowe pomysły, ogłoszenia redakcji.

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 11 sty 2016, 20:57

SAMAEL66 napisał(a): Chyba że ktoś wstydzi się tego co napisał i ukrywa się pod inicjałami lub pseudo.


Tak przy okazji - tak się składa że pod jednym z artykułów spytałem wprost czy autor pisze pod pseudonimem ponieważ wstydzi się swoich tekstów. Komentarz został usunięty :) Ciekawy który punkt regulaminu wtedy złamałem.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Bartłomiej Kawalec » poniedziałek, 11 sty 2016, 22:19

SAMAEL66 napisał(a):Dla mnie podpisanie swojego materiału MCI lub bak to żadne podpisanie. Posługiwanie się pseudonimem lub tylko inicjałami jest tak samo anonimowe jak nicki forumowiczów na tym forum. Tylko że my nie robimy tego zawodowo a jedynie dyskutujemy w swoim gronie. Materiały prasowe powinny być podpisywane z imienia i nazwiska. To automatycznie ukróciłoby pisanie niektórych rzeczy przez niektórych autorów tekstów tutaj i tym samym hejt w ich stronę kierowany. Takie jest moje zdanie. Chyba że ktoś wstydzi się tego co napisał i ukrywa się pod inicjałami lub pseudo.


Tego typu praktyki stosują wszystkie redakcje na świecie, a skrót jest charakterystyczny dla imienia i nazwiska autora. W efekcie nikt nie powinien mieć problemu ze zidentyfikowanie autora. W czym jest więc problem?
Avatar użytkownika
Bartłomiej Kawalec
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2014, 11:48

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 12 sty 2016, 07:47

jeśli niby nie ma problemu z identyfikacją autora to po co go ukrywać za skrótami?
W myśl zasady: moja praca moją wizytówką powinno się podpisywać pod swoim materiałem. Jeśli bym się przyłożył i napisał jakiś artykuł, felieton jak najlepiej potrafię to by się pod tym podpisał bo to moja wizytówka. Inaczej kiedy piszę się tylko po to by się temat dobrze klikał na portalu. Im bardziej kontrowersyjny tym więcej wejść i kasy z reklam. Same nagłówki świadczą o tym że poziom onetu czy wp nie jest wam obcy. I tak nie mam wam za złe że idziecie na kasę a nie na renomę bo znam tylko jeden portal który jest rzetelny i przedstawia tylko prawdziwe fakty. To 90minut.pl prosta stronka w htmlu (prostsza chyba nie może być) zero kontrowersji, zero efektów graficznych itp a odwiedzin ma tyle co parę czołowych portali razem wziętych. Ludzie doceniają profesjonalizm.

Proszę zaprzeczyć panie Bartłomieju że nie wałkujecie po raz enty jakiegoś tematu tylko po to by ten się dobrze klikał.

Ulubione tematy to opcja śląska dla BB, to zawsze ludzi drażni i wejść jest co nie miara. Animozje związane z stosunkiem BKS do TSP i odwrotnie, komentarze można liczyć zawsze w dziesiątkach a wejścia w tysiącach. Itp.

A jak się coś opisuje to brak wzmianki o źródłach, często są to prawie że skopiowane w 100% teksty z innych portali tylko że ograniczające się do wycinka o Bielsku-Białej. Zero przedstawienia jak BB wypada na tle innych przedstawionych w tych artykułach na innych portalach.

Jeśli już coś nie jest sygnowane waszym patronatem to choćby było to wydarzenie na miarę ogólnopolską to nie ma o tym nawet wzmianki. Mam tutaj na myśli np. 90 Festival.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Bartłomiej Kawalec » wtorek, 12 sty 2016, 08:48

SAMAEL66 napisał(a):jeśli niby nie ma problemu z identyfikacją autora to po co go ukrywać za skrótami?
W myśl zasady: moja praca moją wizytówką powinno się podpisywać pod swoim materiałem. Jeśli bym się przyłożył i napisał jakiś artykuł, felieton jak najlepiej potrafię to by się pod tym podpisał bo to moja wizytówka. Inaczej kiedy piszę się tylko po to by się temat dobrze klikał na portalu. Im bardziej kontrowersyjny tym więcej wejść i kasy z reklam. Same nagłówki świadczą o tym że poziom onetu czy wp nie jest wam obcy. I tak nie mam wam za złe że idziecie na kasę a nie na renomę bo znam tylko jeden portal który jest rzetelny i przedstawia tylko prawdziwe fakty. To 90minut.pl prosta stronka w htmlu (prostsza chyba nie może być) zero kontrowersji, zero efektów graficznych itp a odwiedzin ma tyle co parę czołowych portali razem wziętych. Ludzie doceniają profesjonalizm.

Proszę zaprzeczyć panie Bartłomieju że nie wałkujecie po raz enty jakiegoś tematu tylko po to by ten się dobrze klikał.

Ulubione tematy to opcja śląska dla BB, to zawsze ludzi drażni i wejść jest co nie miara. Animozje związane z stosunkiem BKS do TSP i odwrotnie, komentarze można liczyć zawsze w dziesiątkach a wejścia w tysiącach. Itp.

A jak się coś opisuje to brak wzmianki o źródłach, często są to prawie że skopiowane w 100% teksty z innych portali tylko że ograniczające się do wycinka o Bielsku-Białej. Zero przedstawienia jak BB wypada na tle innych przedstawionych w tych artykułach na innych portalach.

Jeśli już coś nie jest sygnowane waszym patronatem to choćby było to wydarzenie na miarę ogólnopolską to nie ma o tym nawet wzmianki. Mam tutaj na myśli np. 90 Festival.


Kwestia podpisów jest już przeze mnie wyjaśniona i załatwiona. Normalna praktyka.

Raz jeszcze apelują, by za słowami szły jakieś przykłady. Ja też mogę napisać wiele rzeczy, a nie muszą być one prawdą. Nie ma czegoś takiego jak "opcja śląska". Proszę spojrzeć ile razy już pisaliśmy w dużych artykułach o próbie zmiany podziału administracyjnego - Niezależni.BB, Beskidzki Dom, teraz ponownie o pomyśle panelu dyskusyjnego Janusza Okrzesika. Animozje na linii BKS-TSP. Konkrety? Nie przypominam sobie żadnych artykułów w tym temacie od kilku miesięcy.

Źródła zawsze są, jeśli nie jest to praca redakcyjna.

PS. Odnośnie portalu 90minut.pl, to Paweł Mogielnicki - główny pomysłodawca portalu - jest moim znajomym, kilkukrotnie razem oglądaliśmy spotkania Legii z Podbeskidziem i koncepcji jego serwisu nie trzeba mi przedstawiać.
Avatar użytkownika
Bartłomiej Kawalec
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2014, 11:48

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 12 sty 2016, 12:51

Bartłomiej Kawalec napisał(a):Kwestia podpisów jest już przeze mnie wyjaśniona i załatwiona. Normalna praktyka.

wyjaśniona owszem, załatwiona w żaden sposób.

Bartłomiej Kawalec napisał(a): Ja też mogę napisać wiele rzeczy, a nie muszą być one prawdą.

Właśnie o to chodzi, nie musi Pan pisać prawdy. Tylko że Pan podpisuje się imieniem i nazwiskiem i wiadomo kto jet prawdy nam nie piszę. Nie twierdzę że tak Pan robi, przedstawiam jedynie możliwą sytuację.
Bartłomiej Kawalec napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak "opcja śląska". Proszę spojrzeć ile razy już pisaliśmy w dużych artykułach o próbie zmiany podziału administracyjnego - Niezależni.BB, Beskidzki Dom, teraz ponownie o pomyśle panelu dyskusyjnego Janusza Okrzesika.

Opcja śląska w tym znaczeniu że wałkowane są tematy o zależności B-B od Górnego Śląska czy też województwa Śląskiego.
A jest tych tematów co najmniej kilka w ostatnim czasie.
Bartłomiej Kawalec napisał(a): Animozje na linii BKS-TSP. Konkrety? Nie przypominam sobie żadnych artykułów w tym temacie od kilku miesięcy.

Nie napisałem że ten temat był poruszany teraz, tylko że był nie raz wałkowany.
Bartłomiej Kawalec napisał(a):Źródła zawsze są, jeśli nie jest to praca redakcyjna.

właśnie czasem miło by było zobaczyć jakiś link do źródła. Nawet ostatnio poruszyłem temat w wątku (na stronie portalu) o dotacjach europejskich.
Bartłomiej Kawalec napisał(a):PS. Odnośnie portalu 90minut.pl, to Paweł Mogielnicki - główny pomysłodawca portalu - jest moim znajomym, kilkukrotnie razem oglądaliśmy spotkania Legii z Podbeskidziem i koncepcji jego serwisu nie trzeba mi przedstawiać.


Z całym szacunkiem do Pana, ale co to ma do rzeczy że chodzi Pan z nim na mecze? Może być Pan jego bratem a nadal różnice po między portalami będą takie same :) A o to mi chodziło a nie o to kogo Pan zna, lub znam ja czy ktokolwiek inny.


Niech mnie Pan źle nie zrozumie, nie mówię Panu jak ma Pan prowadzić swój biznes bo to Pana sprawa. Wskazuję jedynie co może się nie podobać czytelnikom i skąd może brać się ewentualny hejt. Nie po to by komuś wbijać szpilę, tylko po to by być może pomóc w ulepszeniu portalu. Nie posiadam żadnej niechęci do Pana ani do tej strony, bo gdybym nie chciał tu być to by mnie nie tu było :) Pozdrawiam.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Bartłomiej Kawalec » wtorek, 12 sty 2016, 19:16

SAMAEL66 napisał(a):
Bartłomiej Kawalec napisał(a):Kwestia podpisów jest już przeze mnie wyjaśniona i załatwiona. Normalna praktyka.

wyjaśniona owszem, załatwiona w żaden sposób.

Bartłomiej Kawalec napisał(a): Ja też mogę napisać wiele rzeczy, a nie muszą być one prawdą.

Właśnie o to chodzi, nie musi Pan pisać prawdy. Tylko że Pan podpisuje się imieniem i nazwiskiem i wiadomo kto jet prawdy nam nie piszę. Nie twierdzę że tak Pan robi, przedstawiam jedynie możliwą sytuację.
Bartłomiej Kawalec napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak "opcja śląska". Proszę spojrzeć ile razy już pisaliśmy w dużych artykułach o próbie zmiany podziału administracyjnego - Niezależni.BB, Beskidzki Dom, teraz ponownie o pomyśle panelu dyskusyjnego Janusza Okrzesika.

Opcja śląska w tym znaczeniu że wałkowane są tematy o zależności B-B od Górnego Śląska czy też województwa Śląskiego.
A jest tych tematów co najmniej kilka w ostatnim czasie.
Bartłomiej Kawalec napisał(a): Animozje na linii BKS-TSP. Konkrety? Nie przypominam sobie żadnych artykułów w tym temacie od kilku miesięcy.

Nie napisałem że ten temat był poruszany teraz, tylko że był nie raz wałkowany.
Bartłomiej Kawalec napisał(a):Źródła zawsze są, jeśli nie jest to praca redakcyjna.

właśnie czasem miło by było zobaczyć jakiś link do źródła. Nawet ostatnio poruszyłem temat w wątku (na stronie portalu) o dotacjach europejskich.
Bartłomiej Kawalec napisał(a):PS. Odnośnie portalu 90minut.pl, to Paweł Mogielnicki - główny pomysłodawca portalu - jest moim znajomym, kilkukrotnie razem oglądaliśmy spotkania Legii z Podbeskidziem i koncepcji jego serwisu nie trzeba mi przedstawiać.


Z całym szacunkiem do Pana, ale co to ma do rzeczy że chodzi Pan z nim na mecze? Może być Pan jego bratem a nadal różnice po między portalami będą takie same :) A o to mi chodziło a nie o to kogo Pan zna, lub znam ja czy ktokolwiek inny.


Niech mnie Pan źle nie zrozumie, nie mówię Panu jak ma Pan prowadzić swój biznes bo to Pana sprawa. Wskazuję jedynie co może się nie podobać czytelnikom i skąd może brać się ewentualny hejt. Nie po to by komuś wbijać szpilę, tylko po to by być może pomóc w ulepszeniu portalu. Nie posiadam żadnej niechęci do Pana ani do tej strony, bo gdybym nie chciał tu być to by mnie nie tu było :) Pozdrawiam.


Przede wszystkim to nie jest mój biznes.

Kończąc wątek. Odnośnie serwisu 90minut.pl, to tak jak wspominałem, świetnie znam ideę, twórców, założenia i nie trzeba mi ich przedstawiać. Pod tym kątem pisałem o znajomości z Pawłem.

Po raz kolejny powtórzę, że hejt panujący na forum od kilku tygodni ma związek z sytuacją polityczną w kraju. Naprawdę ani nie mam już czasu, ani ochoty na przekonywanie do stanu faktycznego. Artykuły w portalu z pewnością nadal podpisywane będą w taki sam sposób jak teraz.

Źródło do mojego materiału o funduszach unijnych poniżej. Trzeba się trochę pobawić, powybierać odpowiednie opcje. Miłej zabawy: http://stat.gov.pl/bdl/app/slow_cechwym ... ru_id=3112
Avatar użytkownika
Bartłomiej Kawalec
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2014, 11:48

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Del_Rey » środa, 13 sty 2016, 23:01

Bartłomiej Kawalec napisał(a):
Przede wszystkim to nie jest mój biznes.(...)


Witam, zgadzam się, ze nie Pana biznes, ale Pan miał odwage się tu odezwać, chwała Panu za to (bak, to Pan? np.:bb, nie pasuje do zadnej osoby wymienionej w stopce redakcyjnej ).
Z ciekawości sprawdziłem, jak działa ten potworny skrypt usuwający hejt.
Pod artykułem
http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/a ... ozach-foto
napisałem krótkie zdanie, ze tytuł sugeruje, ze coś się pali, gdzie już w treści wyraźnie napisano, ze ugaszono itd.
Rozumiem, ze dziś także pali się ten nieszczęsny dom w Kozach. Ale kit z tym. Naruszyłem regulamin? Bzdura. Miałem go otwarty na drugiej zakładce i 10 razy sprawdziłem, czy czegoś nie naruszyłem.
Dalej idąc, w regulaminie jest podpunkt:
Ctrl+C Ctrl+V "Komentarz powinny dotyczyć komentowanego obiektu lub zdarzenia, aczkolwiek drobne odstępstwa od tematu nie będą podstawą do jakichkolwiek konsekwencji". Wiec o co chodzi?
Forumowy społeczny moderator Piotrek podaje w wyznaczonym specjalnie do tego stworzonym wątku, który punkt regulaminu jest naruszany i dlaczego post jest moderowany. Taki system jest przejrzysty.
Po co wycierać sobie twarz regulaminem. Wystarczy napisać, ze komentarz jest niewygodny dla pisarza z jakiegoś tam powodu i gotowe.W innym wypadku widnieję sobie, znaczy mój awatar, jako ukryty naruszający regulamin. Wcielając się w postronną osobę czytającą ten news, można wnioskować, ze chciałem dokopać tej nieszczęsnej rodzinie, która straciła pokaźną część majątku, co jest nieprawdą.
Inną sprawą jest możliwość nabijania sobie licznika odwiedzin odświeżaniem strony.
Wlasnie sobie klikam radośnie. A co, niech się cenzor cieszy, ze mu ze 200 extrasów przybyło.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez vilgefortz » sobota, 23 sty 2016, 02:13

za komentarz do :http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/31385/z-herbata-u-bezdomnych
że bezdomni srają na klatkach schodowych na oś. śródmiejskim dostałem bana.
Nie mogłem nawet zamieścić politpoprawnego komentarza gdzie słowo "srają" zamieniłem na "robią kupkę" widać jamro portal razem z KOd-em jest za wolnymi mediami:))))))
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez vilgefortz » sobota, 23 sty 2016, 02:40

okazuje się że w większości przypadków tam gdzie była Sraż Miejska, odmawiano pomocy. Czyli kasa nasza poszła w gwizdek kasztelana!
Następny komentarz zablokowany.
jak to tak działa to mam ten portal tam gdzie psy z drugiej strony szczekają i zapisuję się do KOD:)

Jamro!Jamro!Jamro! jesteś nietolerancyjny i ksenofobiczny KLAMRA ma Cię na oku!!!
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Santos » poniedziałek, 1 lut 2016, 15:37

'Czarnoksiężniku' blokowy zapisz się lepiej do ukrytej opcji niemieckiej.Może tam znajdziesz oświecenie i ugrasz wreszcie coś na forum.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez vilgefortz » poniedziałek, 1 lut 2016, 21:56

Nie jestem "blokowy" i nie lubię niemców. Zgadaj się z niemiecką babcią piramidon jak chcesz o niemcach porozmawiać.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Dziękuję za zablokowanie

Postprzez Santos » wtorek, 2 lut 2016, 11:28

Gdybyś miał trochę więcej tej 'mądrości' pod deklem to byś bredni o babciach,srabciach,kupciach polskich osiedlowych czy niemieckich nie pisał.
Moderator dobrze robi bo 'idiotów' powinno się blokować.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Poprzednia strona

Powrót do Portal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron