Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

tanie konto - polecacie jakis bank?

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez BBA » piątek, 29 wrz 2006, 15:20

Zastanawiam sie nad zmiana konta - teraz mam w bph i doszedlem do wniosku ze troche za duzo place, zasadniczo moglbym porownac oferte bankow na ich stronkach albo w jakims zestawieniu grupowym np na bankier.pl ale interesuje mnie opinia zwyklych ludzi z bielska - moze sie okazac ze ciekawa oferte ma jakis bank spoldzielczy? Z ciekawa oferta spotkalem sie tez w lukasie - wypowiedzcie sie na temat waszych bankow - czy jestescie zadowoleni z konta, jak posiadanie konta w danym banku ulatwia otrzymanie kredytu itp.
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez BBA » piątek, 29 wrz 2006, 15:22

mialo byc w pogaduchach a wyszlo w ogloszeniach :(
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez katka2 » piątek, 29 wrz 2006, 21:12

Zdecydowanie polecam mBank - za utrzymanie nie płaci się nic. Jedynie za kartę, ale to też zależy jaki się ma rachunek - w eMaksie za kartę płaci się na pewno (chyba 2 lata lemu ok 36zł jeśli dobrze pamiętam, teraz nie wiem...), a w eKoncie karta jest gratisowa. Karta ma ważność 4 lata. No, ale jeśli masz potrzebę porozmawiania z pracownikiem tego banku face on face, to raczej nie jest to bank dla Ciebie ;)
katka2
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » sobota, 30 wrz 2006, 06:37

Zdecydowanie polecam banki lokale, ktore inwestuja w lokalny interes. Zawsze lepiej utrzymac przy pracy sasiada, niz wzbogacac zagraniczniaka.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » sobota, 30 wrz 2006, 11:04

Tak się u nas porobiło, że został jeden duży bank całkowicie polski (PKO BP), oraz banki spółdzielcze. Są jeszcze SKOK-i. Ostatnio o nich głośno, z niezbyt pozytywnym akcentem. Gdy zakładałem konto, decydującym dla mnie czynnikiem była ilość bankomatów na terenie kraju.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mf » sobota, 30 wrz 2006, 11:34

chyba najtansze konto jest, tak jak juz ktos wspomnial, w mbanku. ja mam ekonto i za obsluge nie place nic, przelewy mam za 0,5gr. ciezko jest sie przyzwyczaic do tego, ze nie ma normalnych oddzialow, gdzie mozna isc i porozmawic z pracownikami. tu trzeba zadowolic sie mlinia i chatem. na poczatku mialam problemy z otwarciem konta, poniewaz jest to zalatwiane przez warszawe, ale teraz nie narzekam. wszystko zalatwiam przez internet, nie ruszajac sie z domu. pieniadze wplaca sie w specjalnych bankomatach. pozdrawiam
mf
użytkownik
 
Posty: 98
Na forum od: 4 wrz 2006, 14:09

Postprzez katka2 » sobota, 30 wrz 2006, 12:05

Mała poprawka! Przelewy zewnętrzne kosztują 50gr a nie 0,5gr ;)
To, że nie ma oddziałów, to dla mnie nawet lepiej, bo nie muszę stać w dłuuuugaśnych kolejkach i modlić się żeby trafić na miłą obsługę...
Ostatnio edytowano sobota, 30 wrz 2006, 12:07 przez katka2, łącznie edytowano 1 raz
katka2
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez BBA » sobota, 30 wrz 2006, 13:26

A gdzie w bielsku sa bankomaty w ktorych mozna wplacic kaske na konto w mbanku?
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez katka2 » sobota, 30 wrz 2006, 15:40

Tzw. WPŁATOMAT jest w Tesco przy mPunkcie
katka2
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mf » sobota, 30 wrz 2006, 16:12

aa. faktycznie. mialo byc 0,5 zl. teraz by sie zgadzalo :) wkradl sie maly blad. przepraszam za niescislosci :) a do wplacania pieniazkow wystarczy tylko karta, no i pieniazki
mf
użytkownik
 
Posty: 98
Na forum od: 4 wrz 2006, 14:09

Postprzez BBA » niedziela, 1 paź 2006, 13:22

ok - czyli jednak bank internetowy - zdecydowanie taki moze sie wydawac najtanszy - a co z "normalnymi bankami", czyzby wczyscy internauci korzystali z mbanku? Co z millenium, multibankiem, lukasem itp?
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez sylwo2 » czwartek, 5 paź 2006, 22:56

polecam WBK Bank Zachodni. Do 30 roku zycia konto prowadzone jest za darmo bez oplat. Przelewy internetowe potwierdzane smsowym haslem za darmo (5 w miesiacu) a powyzej 5 po 50gr. Do konta dostajesz za darmo karte visa electron lub maestro albo visa classic za 40zl rocznie. Jesli nie masz dochodow to tez dostaniesz Visa classic (wypukla) ale bez mozliwosci kredytowych, tzn do wysokosci salda. Poza tym ta karta nie rozni sie niczym od kredytowej, mozna nia robic zakupy w internecie i wybierac pieniadze z bankomatow na calym swiecie. Jesli pracujesz to klasyczny kredyt. To zdecydowanie najlepsza oferta bo laczy w sobie bank w klasycznym tego slowa znaczeniu i bank internetowy. A do tego mozna oszczedzac on-line w najbardziej zyskownych funduszach inwestycyjnych arka poprzez strony tego banku. Pko bez porownania, za drogie: 1zl za prowadzenie rachunku i 2zl za bankowosc internetowa miesiecznie plus 1zl za kazdego zdefiniowanego odbiorce na liscie platnosci. Bph tak samo drogie bo za prowadzenie rachunku biora az 5.90zl ale chyba przelewy sa za darmo.
sylwo2
użytkownik
 
Posty: 447
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mpartner » wtorek, 10 paź 2006, 14:07

Polecam mbank, jak przedmówcy zresztą. Niskie koszty, kilka rachunków w jednym (ekonto-ROR, emax-oszczędnościowy, m-biznes-firmowy), market funduszy inwestycyjnych w ekoncie (bez prowizji, dużo funduszy) i chyba najlepszy rachunek maklerski (emakler) Bankomaty euronetu, WBK i cash4you bez prowizji. Polecam
mpartner
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » wtorek, 10 paź 2006, 20:33

Ja również polecam mBank - wszystkie zalety zostały już wymienione, więc ja tylko zostawiam swój głos :). Pozdrawiam.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lukass » sobota, 28 paź 2006, 13:57

Mam osobiste w bzwbk, citi, bgz i inteligo, moge polecic Inteligo i BZWBK.Dostajesz karte, dostep do rachunku poprzez www (lub w oddzialach) i oplat jest bardzo malo (lub w cale nie ma).
lukass
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 13 wrz 2006, 15:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości