Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

chcę kupić Gekona/taki jaszczur/ czy ktoś w BB pomoże ?

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez filip44 » czwartek, 19 paź 2006, 20:37

......nie pies ,nie kot a właśnie GEKON. Chcę kupić i proszę o wiadomość - gdzie i jak postępować ze stworzeniem.......
filip44
nowicjusz
 
Posty: 4
Na forum od: 4 wrz 2006, 17:46

Postprzez maćkowata » środa, 1 lis 2006, 10:32

Na początek proponuję zaznajomić się z tematem wykorzystując fachową literaturę, czasopisma i w internecie są też fora tematyczne gdzie się dużo dowiesz na temat gekonów. Podobnie jak z psem należałoby się do tego odpowiednio przygotować, dojrzeć. Gekon podobnie jak pies nie jest zabawką!
maćkowata
użytkownik
 
Posty: 114
Na forum od: 9 paź 2006, 13:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez maćkowata » środa, 1 lis 2006, 10:38

Wpisz w gogle hasło gekon i masz tam masę informacji.
I mam do ciebie filip44 oraz do innych takie pytanie, czy jak się gekon znudzi to do lasu i do drzewa...?
Ucz się filip44 ucz, bo do zwierząt trzeba dojrzeć!!!
maćkowata
użytkownik
 
Posty: 114
Na forum od: 9 paź 2006, 13:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bielewa » środa, 1 lis 2006, 12:05

podziwiam bo mimo tego że lubię zwierzęta wszystkie to nie podjęłabym się posiadania gekona a niech sobie żyje na wolności tam jego miejsce
bielewa
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 24 wrz 2006, 21:21

Postprzez Sheena » czwartek, 2 lis 2006, 11:56

Gekona nie mam,ale z tego co wiem są to zwierzątka dość trudne,kłopotliwe i kosztowne w hodowli.Jak zresztą wszystkie gady egzotyczne hodowane w naszym klimacie(mam żółwie stepowe).Posiadanie jakiegokolwiek zwierzęcia które w naturalnym srodowisku ma warunki inne niż panują w Polsce przez większą część roku wymaga duzego zaangażowania i pracy. Trzeba mu sprawić zamknięte terrarium z lampą,która bedzie gadziocha dogrzewać (w zimie nawet 14-16 godzin dziennie), grzałką (temperatura w terrarium stale powinna być utrzymana na tym samym poziomie,odpowiednim dla danego gatunku) i akcesoriami imitującymi naturalne środowisko(koszt-300-500 zł na początek).Podłoże w terrarium (torf,piasek,zwir-zaleznie od gatunku) trzeba wymieniać co 2-3 dni (chyba,że ktos lubi intensywne,brzydkie zapachy to rzadziej:P).Zwierzaki w rodzaju gekon czy legwan potrzebuja także wybiegu i miejsca do wspinaczki.Muszą być regularnie kąpane(gady rzadko piją,organizm nawadniają między innymi poprzez wchłanianie przez skórę),mieć stały dostęp do wody.Pożywienie powinno być zbliżone do tego,które wystepuje w naturalnych warunkach,czyli w przypadku gekona trzeba mu codziennie dostarczać owady(uwielbiaja swierszcze).Można je kupować w sklepie zoologicznym(nie wiem czy któryś w Bielsku prowadzi) lub hodować w domu(ech,te świerszczowe koncerty nocą),ewentualnie dietę UZUPEŁNIĆ można owocami.Poza tym gad musi być pod stałą kontrolą weterynarza.Gady często cierpią na choroby skóry.W Bielsku znalazłam jedną jedyną panią w lecznicy przy Piastowskiej,która jest specjalistą od zwierząt egzotycznych.I jeśli chcesz wiedzieć jak w praktyce wygląda posiadanie gekona to radzę Ci się tam udać i zapytać,na pewno otrzymasz fachową pomoc.
Nie pisze tego,żeby Cię zniechęcić.Po prostu posiadanie jakiegokolwiek zwierzaka to ogromna odpowiedzialność,a im zwierzę bardziej wymagające,tym odpowiedzialność wieksza.Naprawdę warto sie poważnie zastanowić,zanim się to piękne,żywe stworzenie weźmie pod swoją opiekę.Gad-gekon,legwan,żółw itd. to nie piesek czy kotek,które weźmiesz na kolana,pogłaszczesz,pobawisz się z nim.Nie zapiszczy kiedy bedzie go coś bolało,nie zamruczy z zadowolenia,nie poprosi o jedzenie.Te zwierzęta wymagają stałej uwagi i SYSTEMATYCZNEJ opieki,o której trzeba samemu pamiętać,bo jak już napisałam,same sie o nia nie upomną.
Aha,i jakbyś kupował,to w dobrym sklepie zoologicznym,gdzie powinieneś zapytać o świadectwa zdrowia i certyfikaty jakie obowiązują wszystkie zwierzęta egzotyczne.Upewnij się czy trzeba gekona zarejestrować(chodzi o pewność,czy zwierzę nie pochodzi z przemytu).Powodzenia.Pozdrawiam.
Sheena
użytkownik
 
Posty: 204
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron