Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

bluetooth w myszce

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez ja79 » wtorek, 31 paź 2006, 23:35

co oznacza bletooth, mógłby mi ktoś to szybko i prościutko wytłumaczyć?
z góry dziękuję
ja79
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 12 wrz 2006, 23:22

Postprzez banan.eu » środa, 1 lis 2006, 09:25

Bluetooth (ang. "sinozęby") jest standardem opisanym w specyfikacji IEEE 802.15.1. Jest to technologia bezprzewodowej komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi takimi jak np. klawiatura, zegarek, komputer, laptop, palmtop, telefon komórkowy i wieloma innymi. Specyfikacja informuje o zasięgu około 10m, choć w praktyce, w otwartym terenie, może on wynieść nawet do 200m. Używa fal radiowych w paśmie ISM 2,4 GHz. Urządzenie umożliwiające wykorzystanie tej technologii to Bluetooth Adapter.

Nazwa technologii pochodzi od przydomka króla duńskiego Haralda Sinozębego, który znany był ze zjednoczenia walczących dotąd ze sobą plemion z Danii, Norwegii i Szwecji. Podobnie Bluetooth, który został zaprojektowany, aby "zjednoczyć" różne technologie jak: komputery, telefonię komórkową, drukarki, aparaty cyfrowe. Logo Bluetooth łączy litery H i B alfabetu runicznego.

Zasięg urządzenia determinowany jest przez klasę mocy:

* klasa 1 (100 mW) ma największy zasięg, do 100 m,
* klasa 2 (2,5 mW) jest najpowszechniejsza w użyciu, zasięg do 10 m,
* klasa 3 (1 mW) rzadko używana, z zasięgiem do 1 m.
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez bielewa » środa, 1 lis 2006, 12:14

dzięki banan dzięki tobie znów czegoś się dowiedziałam
bielewa
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 24 wrz 2006, 21:21

Postprzez miro » środa, 1 lis 2006, 16:59

Prosciej mowiac, jest to powszechnie uzywana nazwa na bezprzewodowa przystawke do tel. komorkowego. http://sg.motorola.com/bluetooth/
Rzadziej jest ta nazwa uzywana w innych technologiach jak myszka, to jest juz koloryzowanie tekstu.
Ostatnio edytowano środa, 1 lis 2006, 17:22 przez miro, łącznie edytowano 1 raz
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ja79 » środa, 1 lis 2006, 22:01

Harald Sinozęby....cóż...;) dzięki za info
mam bardziej problem z Myszką Szarogózikową...
chce sprzedać taką samą myszke jak ta
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?i ... rokosc=796
tylko nigdzie nie pisze o bluetooth więc chyba nie posiada ów właściwości Haraldowych...
jak ktoś chciał kupić, to zapraszam
jest bardzo fajna i dobrze mi służyła ale jest zbyt ciężka jak na kilku godzinną prace przy projektowaniu
ma bardzo ergonomiczny kształt i ładny design
ja79
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 12 wrz 2006, 23:22


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości