Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Forum Liberalne

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez msith87 » sobota, 7 kwi 2007, 15:07

Najwyższą dla nas wartością jest wolność, a celem naszego działania – Polska liberalna. Liberalizm rozumiemy jako tendencję do minimalizowania zakazów i nakazów, otwierania obywatelom nowych możliwości działania i funkcjonowania w społeczeństwie oraz poszerzania sfery wolności człowieka.

Mówiąc o Polsce liberalnej mamy na myśli nie tylko niskie i proste podatki, ale i otwarte na różnorodność, tolerancyjne społeczeństwo. Społeczeństwo ludzi wolnych, świadomych, a dzięki temu odpowiedzialnych.

Chcemy przywrócić słowu „liberalizm” jego właściwe pozytywne dla wielu Polaków znaczenie. Wychodząc z założenia, że nasza wizja bliska jest wielu innym ludziom, zakładamy Forum Liberalne.

Jeśli idee liberalne, wolnościowe nie są Ci obce – zapraszamy do współpracy i tworzenia struktur Forum Liberalnego na Śląsku i Zagłębiu.

Łukasz Krawiec
Kontakt: l.krawiec@gazeta.pl
www.forumliberalne.pl
msith87
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 7 kwi 2007, 15:06

Postprzez che givera » sobota, 7 kwi 2007, 17:59

Kto wam przeszkadza, drogi kolego. Przecież nawet SLD jest lewicą tylko z nazwy, program ma neoliberalny, a rządzący PiS przedstawia tylko lewicową retorykę. Głównymi gronami eksperckimi są dziś w Polsce Business Centre Club, Centrum im. Adama Smitha, czy organizacje pracodawców, takie jak PKPP "Lewiatan”. Reprezentują one w większości najbardziej ortodoksyjne odmiany neoliberalizmu. Nawet keynesizm, postulujący częściową ingerencję państwa w gospodarkę, urasta w Polsce do skrajnej, antysystemowej herezji. Nieważne jest więc, na kogo zagłosuje społeczeństwo, gdyż z urny i tak wyjdzie liberał.
Ostatnio edytowano sobota, 7 kwi 2007, 18:01 przez che givera, łącznie edytowano 1 raz
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron