Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Windows Vista OEM?

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez alf » sobota, 30 cze 2007, 20:20

Kochani prosze o pomoc. Kupiłem za granicą laptopa z widnows vista - oryginalnym już zainstalowanym na komputerze. Dodam sprzęt jest nowy do użytku domowego zakupiony w dużym sklepie trudniącym się sprzedażą komputerów. Po powrocie do kraju zorientowałem się, że w dołączonym na płytach oprogramowaniu brakuje mi wersji instalacyjnej windows. Co mam zrobić w przypadku np. awarii systemu gdzie potrzebna bedzie reinstalacja całego systemu. Czy mozna w microsofcie zamówić podając klucz licencji oprogramowanie na płytach, co mam teraz zrobić i jak się zabezpieczyć gdy system padnie? dziekuję!
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez KRZYSZTOF T » niedziela, 1 lip 2007, 19:54

Powinienes miec partycje recowery.
W moim przy uruchomieniu wciska sie F9 i przywraca sie system z tej partycji.
KRZYSZTOF T
użytkownik
 
Posty: 125
Na forum od: 5 gru 2006, 10:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Barth » niedziela, 1 lip 2007, 23:37

Podaj model/producenta to się zajrzy na pomoc techniczną. Przykładowo podane wyżej rozwiązanie z ukrytą partycją stosuje np: (jeśli dobrze pamiętam) IBM i Asus. Na wszelki wypadek dodają też firmowy cd z odzyskiem systemu - na wypadek jeśli użytkownik jednak sobie przeformatował cały dysk a nie tylko logiczną partycję.
W sumie jestem ciekaw czy taki odzysk systemu coś zostawia z wcześniejszych danych (np: moje dokumenty, albo outlooka) czy też nadal wszystko nadpisuje.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez alf » poniedziałek, 2 lip 2007, 18:58

hallo, bardzo dziękuję. Mam hp recovery na osobnej partycji wielkości 6,3 gb. Czy to umożliwi mi odzyskanie w pełni systemu tj. tak jak bym miał pełny backup czy plik recovery jest pomocny i odpowiada tylko za tz. przywracanie plików, przywracanie rejestru systemu? dzieki
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez alf » poniedziałek, 2 lip 2007, 18:59

HP Pavilion dv9000
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez KRZYSZTOF T » poniedziałek, 2 lip 2007, 19:04

na takiej partycji masz obraz dysku z systemem operacyjnym
Będziesz miał świeży system.
KRZYSZTOF T
użytkownik
 
Posty: 125
Na forum od: 5 gru 2006, 10:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez beer » wtorek, 3 lip 2007, 12:52

zadzwon do HP polska i powiedz ze brakuje ci płyty, przygotuj sobie numer seryjny laptopa.
Ja dostałem pocztą w ciągi 10dni płytki.
beer
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 3 lip 2007, 12:31

Postprzez Barth » środa, 4 lip 2007, 02:11

Wg instrukcji HP ten model posiada wspomnianą przez Krzysztofa - partycję "Recovery" - recovery manager dostępny jest klawiszem F11 przy starcie notebooka. Powinna być oprócz tego płytka Recovery Disc z całym systemem (stosuje się to zamiast cd z Windowsem - Optimus też tak robił swego czasu). Oczywiście w jednej i drugiej wersji "odzysku" zalecana jest archiwizacja swych ważnych danych. Wcześniejsze wersje "odzysków" miały opcję wykorzystania Microsoftowskiego przywracania systemu - dawało to zachowanie dokumentów i części programów. Jak to jest w Viscie teraz - nie wiem.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez alf » piątek, 6 lip 2007, 05:52

Jeszcze raz wszystkim dziękuje za wsparcie, dzięki wam znalazłem rozwiązanie swojego problemu.
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez bulany » środa, 15 sie 2007, 14:21

Ja równiez mam Paviliona dv9000 (ale PL)
Postanowiłem nie zakladac nowego watku jako, że mam problem z podobnego zakresu.
Mam partycje Recovery. Zacząłem zmieniać rozmiary partycji C (na której jest Vista) programem Partition Manager i coś mi sie schrzaniło.
Mam problem, gdyż nie utworzyłem sobie dysków optycznych do odzyskiwania.
Teraz jak włączam lapka to pokazuje mi sie taki komunikat: "Interrupted operation: Insert the Recovery CD or other Recovery Media and reboot your PC ..."

Co mam zrobić? Zrobiłem dużą gafe, że nie wypaliłem tych płytek. Na płytki do odzyskiwania z serwisu HP trzeba czaekać nawet do 2 tyg. a mi notebok potrzebny jest od zaraz.


HELP ME!


Pozdrawiam,
bulany
bulany
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 15 sie 2007, 14:15

Postprzez Barth » środa, 15 sie 2007, 16:17

Powinieneś mieć fabryczne wytłoczone płytki dostarczone przez HP. Jeśli nie masz to lepiej poczekać na dosłanie ich z serwisu - gdyż nie wiadomo co właściwie poprzestawiałeś pod Parition Managerem. Gdybyś pamiętał można by spróbować wrócić właściwe ustawienia. Są oczywiście narzędzia do odzyskiwania partycji i danych na nich zawartych - ale (przynajmniej) ja się nie czuje na siłach aby nie widząc komputera radzić komuś co i jak ma wykonać przy takich programach.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez mk1212 » środa, 15 sie 2007, 17:30

Ja troche z innej beczki, ale również na temat Visty.
Zbliża się wrzesień - miesiąc wycofania XP ze sprzedaży. Mam problem ponieważ w okolicach świąt chce zmienić kompa na nowego i zastanawiam się czy póki czas kupić XP czy może nowego kompa z Vistą. Osobiście widziałem Viste na dwóch kompach o dobrych papametach i nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia.
Proszę napiszcie jak się Wam na tym pracuje i na jakich kompach pracujecie - dzięki
mk1212
nowicjusz
 
Posty: 9
Na forum od: 22 cze 2007, 21:54

Postprzez bulany » środa, 15 sie 2007, 22:19

Barth napisał(a):Powinieneś mieć fabryczne wytłoczone płytki dostarczone przez HP. Jeśli nie masz to lepiej poczekać na dosłanie ich z serwisu - gdyż nie wiadomo co właściwie poprzestawiałeś pod Parition Managerem. Gdybyś pamiętał można by spróbować wrócić właściwe ustawienia. Są oczywiście narzędzia do odzyskiwania partycji i danych na nich zawartych - ale (przynajmniej) ja się nie czuje na siłach aby nie widząc komputera radzić komuś co i jak ma wykonać przy takich programach.

HP nie dodaje żadnych płyt do lapków. wszytsko jest na dysku. "Komputer zawiera nową funkcję odzyskiwania systemu, która nie wymaga używania dysków CD ani DVD"

Dlaczego nie moge przeinstalować Visty z dysku twardego?
bulany
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 15 sie 2007, 14:15

Postprzez Barth » czwartek, 16 sie 2007, 10:44

A myślę że powinny być - choćby z kopią sterowników - nie mówiąc o systemie operacyjnym. Z partycji recovery nie odzyska się visty jeśli zmieniłeś ustawienia podziału dysku - po prostu już nie widzi w którym miejscu jest ta partycja. Poza tym może być nadpisany "odnośnik" do tej partycji na obszarze rozruchowym dysku - więc klawisz F11 też pewnie nie zadziała. Tak jak pisałem - bez popatrzenia samemu na to co się stało mogę tylko powiedzieć "może". Trochę to dziwne że da się tak łatwo "rozłożyć" system odzyskiwania a jednocześnie brak płytek CD.
P.S. Z tego co słyszałem nie ma jeszcze ostatecznej decyzji na wycofanie XP ze sprzedaży. Ponoć wielu użytkowników wraca z Visty do XP.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez GP » poniedziałek, 20 sie 2007, 15:43

mk1212 napisał(a):Ja troche z innej beczki, ale również na temat Visty.
Zbliża się wrzesień - miesiąc wycofania XP ze sprzedaży. Mam problem ponieważ w okolicach świąt chce zmienić kompa na nowego i zastanawiam się czy póki czas kupić XP czy może nowego kompa z Vistą. Osobiście widziałem Viste na dwóch kompach o dobrych papametach i nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia.
Proszę napiszcie jak się Wam na tym pracuje i na jakich kompach pracujecie - dzięki

Ja pracuję na Viście od dnia jej premiery i ani mi się śni wracać do XP'ka :). Wszystko działa błyskawicznie, stabilnie, a do tego "bajery" graficzne choć trochę uprzyjemniają pracę (przynajmniej mnie).
Ale nie ma co ukrywać - jest to system stworzony wyłącznie dla komputerów "współczesnych", który potrafi zarządzać dużymi ilościami pamięci, wielordzeniowymi procesorami itd. Tak więc te 512MB, czy 1GB RAM'u, Athlon XP, czy Celeron po prostu nie daje rady...

W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony z przesiadki i polecam :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron