Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

zdjęcia - jak usunąć z nich hologram?

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez alf » środa, 26 wrz 2007, 13:46

Cześć mam pytanie. Czy istnieje możliwość usunięcia ze zdjęcia nałożonego na niego hologramu (znaczka, napisów), a jesli tak to jakiego progmamu należy do tego użyć?

dziękuje i pozdrawiam!
Ostatnio edytowano środa, 26 wrz 2007, 14:22 przez alf, łącznie edytowano 1 raz
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez alf » środa, 26 wrz 2007, 14:21

dokładnie chodzi mi o możliwośc usunięcia napisu na zdjęciu ale bez utraty jakości zdjęcia. Czy jest to wogóle wykonalne?
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez JanWinnicki » środa, 26 wrz 2007, 15:06

jest wykonalne, ale trzeba dużo cierpliwości i przede wszystkim umiejętności
nie ma programu, który zrobiłby to automatycznie za ciebie

a tak poza tym to znak wodny został nałożony w jakimś celu przecież - żeby chronić własność autora. ty chcesz usunąć znak i nielegalnie korzystać z jego pracy? to jest zabronione prawnie (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych)
http://ks.sejm.gov.pl:8009/proc2/ustawy/86_u.htm


Art. 116.
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy
utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie,
fonogram, wideogram lub nadanie,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności
albo grzywny.
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez GP » środa, 26 wrz 2007, 18:50

Myślę, że choćby minimalna utrata jakości i tak nastąpi, z tego względu, że przy ponownym zapisie zdjęcie zostanie ponownie potraktowane kompresją (no chyba, że się zapisze w jakimś nieskompresowanym formacie).

Natomiast martwi mnie inna kwestia, o której zdążył już wspomnieć (słusznie z resztą) JanWinnicki!

Powodzenia i pozdrowienia :)
GP
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez alf » środa, 26 wrz 2007, 19:44

musze sprostować na zdjeciu jest moje imie i moje nazwisko oraz data wykonane dla mnie przez fotografa. Niestety plik źródłowy (oryginalny) ulegl zniszczeniu i stąd moje pytanie. Błędnie w zapytaniu użyłem słowa hologram - albowiem wzieło się to z nazewnictwa używanego najczęsciej w internecie na forach dyskusyjnych które przegladałem w poszukiwaniu odpowiedzi. tak czy owak za podopowiedzi dziękuję.
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez che givera » środa, 26 wrz 2007, 21:47

Najprostszym programem do korekty zdjęć jest Photoshop firmy ADOBE. Gdy masz tylko zdjęcie wydrukowane, musisz je zeskanować i poddać dalszej obróbce przy użyciu tego programu. Jeśli jeszcze nie zajmowałeś się korektą, lepiej zleć to komuś, kto ma wprawę i doświadczenie. Niektóre punkty usługowe, np. przy ul. 1 Maja 7, wykonują taką usługę. Wstąp i zapytaj.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » czwartek, 27 wrz 2007, 07:52

A jest taki maly programik do usuwania watermarks.
http://www.softpedia.com/get/Multimedia ... tool.shtml
Jesli to nie zadziala to wypada sie tylko pobawic Picture Publisher-ami
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez alf » czwartek, 27 wrz 2007, 08:16

wszystkim serdecznie dziekuje może się uda, jak nie dam to profesjonaliscie!
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez garnoo » czwartek, 27 wrz 2007, 12:03

to zalezy jaki jest obrazek, i jakie ten hologram (rozmiar, widocznosc i tło pod nim), ale jest to do zrobienia, jak ma sie wprawe to nie bedzie sladow :)

ale jako grafik nie za bardzo mi sie podoba sama chec jego usuwania - no bo po cos go ktos uzyl....
garnoo
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 21 mar 2007, 20:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez garnoo » piątek, 28 wrz 2007, 10:08

no wiesz..... ale z tymi serialami publicznie to chyba przesadziles...

a najnowszy photoshop to CS3 a nie cs3...
garnoo
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 21 mar 2007, 20:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Barth » piątek, 28 wrz 2007, 10:56

hmmm... pod GIMP'a jest plug-in Resynthesizer
tyle że się nim nie bawiłem więc nie wiem jaki efekt byłby.
Z opisu wynikałoby że by się nadał.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez JanWinnicki » piątek, 28 wrz 2007, 20:02

żenada
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez miro » sobota, 29 wrz 2007, 04:47

Kontemplujac dzis na ten temat, zastanawialem sie nad dziwna postawa co poniektorych forumowiczow, ostatnio tez zauwazalna w innych postach tego forum.
Na prosta prosbe alfa o uproszczenie mu zycia, az troje nic nie pomagajac martwi sie o legalnosc tego czynu ”na zlodzieju czapka gore”.
Nawet jesliby owe zdjecie nie bylo alfa, to ma on prawo usunac taki watermark. Nielegalna jest tylko dystrybucja i to zarobkowa.
Zenada jest stosownym okresleniem

A jesli alf lub ktos z forumowiczow jest nadal zainteresowany poznaniem Photoshopa, to prosze dac znac. Podam gdzie go sciagnac, serial # i link do strony jak sprawnie i szybko usunac watermark (jez. ang.). Naprawde znajomosc tego bardzo sie przyda w przyszlosci, w naprawie starych lub zniszczonych zdjec. Naprawde, czynnosc usuwania przedmiotow i naprawa zdjec jest prosta. A dla twierdzacy inaczej z pewnoscia kazdy inny program jest skomplikowany.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez cindy328 » poniedziałek, 1 paź 2007, 15:25

Alf jeżeli jeszcze sobie nie poradziłeś, to poślij mi mailem fotkę, spróbuję to usunąć, zazwyczaj jest to bułka z masłem :)
cindy328
użytkownik
 
Posty: 223
Na forum od: 27 lip 2007, 17:28
Lokalizacja: B-B Błonie

Postprzez garnoo » wtorek, 2 paź 2007, 23:16

czlowiek sie nie martwi o legalnosc i 'kradziez' pracy dopoku go samego to nie dotyczy... wiem jakie mialem podejscie np rak temu i teraz - a kilka osob sobie przypisalo moje fotografie itp...
nie nie ma sie co dziwic...
co do seriala wypisanego na forum to dziwie sie za moderacja nie zareagowala - nie robmy sobie jaj...
garnoo
użytkownik
 
Posty: 83
Na forum od: 21 mar 2007, 20:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości