Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

rolka z filmem z aparatu fotograficznego na CD

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez alf » niedziela, 30 wrz 2007, 10:44

Witam serdecznie!

Właśnie jestem w trakcie sprzatania pokaźnego archwium domowego ze zdjeciami i mam w dyspozycji około 50 rolek różnych filmów które zgromadziło się w domu przez ostatnie 30 lat. Nie wszystkie są wywolane (częśc zdjęć zostało rozdane innym, część zagineła), chciałem teraz zrobić zbiór zdjęć w swoim komputerze. Moje pytanie brzmi gdzie moge najtaniej w punkcie foto w Bielsku zeskanować 1 rolkę filmu na CD?. Wiem, że ceny są różne. Choć mam skaner w domu to nie wyobrażam sobie ręcznie skanować każdego zdjęcia z osobna bo bym to robił tygodniami..... Dziękuje i pozdrawiam wszystkich!
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez MarcoMar » niedziela, 30 wrz 2007, 12:37

Hmmm... Nigdy nie skanowałem kliszy, ale cena zależy od tego w jakiej rozdzielczości chcesz miec skan. Jeżeli dasz im dużo rolek to na pewno sporo zejdą z ceny. Pozdrawiam.
MarcoMar
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 31 mar 2007, 11:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez alf » niedziela, 30 wrz 2007, 16:17

Tak myśle że przy wiekszej ilości dałoby się obniżyć cenę, sęk w tym, że rozpiętość cenowa wacha się w naszym mieście od ? do chyba najwięcej w sferze około 20 zł za 1 rolkę wz filmem, no chyba ze dajesz wywołać w tym punkcie cały film, to wtedy cena wynosi 5 zł. ja mam skaner i przystawke do slajdów ale jest z tym kupe roboty bo musisz kazde zdjęcie po kolei naświetlać, poprawiac i cudowac i kosztuje to strasznie dużo czasu. Fotolaby robią to najprawdopodobniej automatycznie jakimis skanerami - kombajnami. Więc ja bym wolal powiedzmy dać 3-4 zł za zeskanowany jeden film na płytce niż ślęczeć nad jedną rolką filmową całą niedziele.

Dlatego jesli ktoś z was wie, w którym foto labie robią skany za przystepna cenę to proszę o info. Dzikuje i pozdrawiam!
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez che givera » niedziela, 30 wrz 2007, 17:51

W punkcie Fotoartur, ul. 1 Maja 7. Wstąp i zapytaj, przy większej ilości napewno dadzą rabat. Mogą od razu zrobić cyfrowy retusz, co jest ważne w przypadku starych materiałów. Jeżeli filmy nie były wywołane i "leżą" kilka lat, mogą być zadymione i nie będzie z nich pożytku.
Cennik masz tutaj:

http://www.fotoartur.pl/?go=cennik
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez alf » poniedziałek, 1 paź 2007, 13:39

dziekuje serdecznie, 8 zł od rolki to cena do przełknięcia a faktycznie jak przyniose worek filmów to na pewno uda się jeszcze coś wytargować. Swoją drogą to dobrze że się w końcu za to biore, bo zapewne jest tak jak mowisz - po czasie filmy ulegają pewnemu zniszczeniu a zdjecia są przecież bezcenne bo stanowia obraz naszej historii!
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości