Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

PŁYTA DVD - R JAK NAGRAĆ?

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez alf » środa, 17 paź 2007, 22:11

Witam serdecznie.
Po raz kolejny zgłaszam sie z zapytaniem. Mam film na płycie DVD który chce przegrać na inny nośnik DVD. W tym celu zakupiłem płyte DVD - R i oczywiście bez żadnego problemu udało mi się przegrać tą płytę a później odtworzyć na komputerze. Problem polega na tym, że stacjonarny odtwarzacz DVD nie potrafi odtworzyć tej płyty na telewizorze. Problem mam poważny, albowiem potrzebuje zrobić kilkanaście kopii imprezy rodzinnej i wysłać płytki ludziom i chciałbym, aby były one do odtworzenia zarówno na TV jak i na komputerze. Co mam zrobić jak je nagrać?
alf
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 30 cze 2007, 20:15

Postprzez JanWinnicki » środa, 17 paź 2007, 22:17

spróbuj może zripować płytę na dysk np tym:
http://www.mrbass.org/dvdrip/

po czym nagraj obraz iso
lub nagraj zripowane pliki pliki (jako dvd video, wrzuć je do video_ts)


może napisz w jaki sposób ty to robiłeś, że nie działa? (żebyśmy się nie powtarzali)
Ostatnio edytowano środa, 17 paź 2007, 22:19 przez JanWinnicki, łącznie edytowano 1 raz
JanWinnicki
użytkownik
 
Posty: 138
Na forum od: 19 lis 2006, 16:25

Postprzez banan.eu » środa, 17 paź 2007, 23:04

na przednim panelu na pewno nie ma oznaczeń ze odtwarzacz łyka płyty dvd-r
a jeżeli jakimś cudem takie oznaczenie jest to prędkość jest za duża,w zależności od wieku odtwarzacza prędkość z jaka odtwarza płyty jest mniejsza....idąc dalej tym tematem : prędkość optymalna to 4 max 8...ja mam stara nagrywarkę dvd i mam możliwość nagrywania z prędkościom 2,4

ps pierwsza płytę nagrywa się z najmniejsza możliwa prędkościom...potem już można z większa(ale nie większa niż 12) ale płyta z której się potem robi kopie musi być ostatnia skopiowana

ps 2 no mam nadzieje ze coś z tego kumasz co napisalem :)
Ostatnio edytowano środa, 17 paź 2007, 23:05 przez banan.eu, łącznie edytowano 1 raz
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez miro » czwartek, 18 paź 2007, 02:19

A jesli chcesz sobie uproscic sprawe, to ten nie skomplikowany programik zalatwi sprawe.
http://www.toggle.com/lv/group/view/kl3 ... Copier.htm

A serial to wiesz gdzie znalezc ;)
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Barth » czwartek, 18 paź 2007, 23:39

Mym skromnym zdaniem jest to problem albo
- jakości (polecam Verbatimy lub TDK - różnica w prędkości odczytu na stacjonarnym odtwarzaczu jest duża względem jakiś Hawków i tym podobnych - można transfer sprawdzać na opcjach informacyjnych odtwarzacza - pokazuje "transfer" podczas odtwarzania filmu)
lub
- typu nośnika (DVD -R lub +R) -R jest starszy i ma więcej kompatybilności ze starszymi napędami - ale jak odtwarzacz jest stosunkowo nowy (+R weszło w 2002) to nie powinno mieć dużego znaczenia
- albo film nie jest w formacie DVD-Video tylko jakimś divxie i trzeba go przekonwertować z niego do formatu DVD
Do nagrywania jest parę darmowych narzędzi na przykład IMGBURN (www.imgburn.com) - jak nie będzie obsługiwać nagrywarki to może inne (np. Cdburnxp, bunatonce, deepburner, infrarecorder...).
Z freeware co może się (komukolwiek) przydać
- DVDShrink, RatDVD lub Nero Recode (często w pakietach oem) - gdy materiał się nie mieści na zwykłym 4,7 Gb
DeVeDe, Free DVD Maker, DVD Flick, VideoDVD Maker, SuperDVD Video Editor - do authoringu i przerabiania z innych formatów na DVD.
...albo po prostu ściągnąć triala Clonedvd z Slysoft lub BlindWrite od VSO i przetestować w ciągu 21 dni. :)
BTW - właśnie jest fajny program oferowany na www.dobreprogramy.pl za darmo (wymaga jedynie rejestracji na stronie www producenta) Ashampoo Burning Studio 6 - trzeba tylko pobrać wersję z strony portalu i po instalacji dokonać wspomnianej rejestracji.

P.S. Oryginał "chodzi" na stacjonarce czy nie?
Ostatnio edytowano niedziela, 21 paź 2007, 12:27 przez Barth, łącznie edytowano 1 raz
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości