Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

malowanie klatki schodowej

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez turysta » piątek, 7 gru 2007, 10:06

mieszkam w starej kamienicy, w której klatka schodowa...stawia wiele do życzenia. Kiedy ostatnio na zebraniu zaproponowalam malowanie, pan powiedzial, ze to koszt okolo 50 tysięcy złotych - więc wszystkie starsze osoby się wycofały. Czy to na prawdę taka duża inwestycja? blok ma 5 pięter, na każdym piętrze są 4 mieszkania. Czy ktoś może mi pomóc: zna cenę? firmę? wie coś na ten temat?
Bo wstyd kogoś zaprosić - tak brudno!
Ostatnio edytowano piątek, 7 gru 2007, 10:06 przez turysta, łącznie edytowano 1 raz
turysta
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez che givera » piątek, 7 gru 2007, 18:41

Nikt nie poda ceny "na odległość". Wszystko zależy od zakresu robót, stopnia zniszczenia czy ewentualnych zawilgoceń tynku. Domyślam się, że jako wspólnota musicie partycypować w kosztach remontu. W tym celu możecie rządać wstępnego kosztorysu, w którym będzie opis zakresu robót i wycena. Nie bazować na tym, co ktoś powiedział.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez _ZwS_ » sobota, 8 gru 2007, 01:03

Najpierw zastanów się, czy rzeczywiście warto malować.. Przytocze Ci moją sytuację w IVp. bloku na beskidzkim: Klatka malowana była jescze zanim przyszedłem na świat, czyli ok. 23 lata temu! sic! :) Jakieś 2 lata temu w końcu doczekaliśmy się nowego malowania.. i wiesz co? Po pól roku ta klatka wygladała gorzej niż poprzednio!!! Wiadomo, że wszystko było odświerzone i tak dalej.. Ale w ciągu tych 6 miesięcy została tak zniszczona, że ręce opadają.. widać ślady po rękach, piłkach.. wcześniej jak było brudno to, aż tak to nie raziło.. :) Na każdym piętrze odrapana farba, popisane ściany.. etc.. Jednym słowem jak coś nie jest Twoje to tego nie uszanujesz.. Zrób sobie rozeznanie ile dzieciaków mieszka u Ciebie w kamienicy i jeśli będzie ich więcej niż troje to duże prawdopodobieństwo, że zaraz będzie zniszczona.. :) Ale jeśli już chcesz malować to weźcie kogoś porządnego, kto przed malowaniem poodkręca np. skrzynki na listy.. bo u mnie tego nie zrobili, a że w zeszłym tygodniu wymienili nam skrzynki pocztowe na nowe"europejskie", które są trochę większe niż poprzednie to powiesili je na innej ścianie.. Tak więc mamy obskurną 2 letnią klatkę.. nowe skrzynki i ładny prostakąt ze starą farbą /prawie 25 letnią/ w miejscu dawnych skrzynek.. :D
_ZwS_
użytkownik
 
Posty: 106
Na forum od: 8 lis 2006, 11:12

Postprzez turysta » niedziela, 9 gru 2007, 19:58

ZwS - może to nie na miejscu, ale rozbawił mnie Twoj post. Taka ironia, ale trzeba by siąść i płakać. U nas obiecali wymienić skrzynki do końca roku - nasz ma 50 lat, więc jest troszkę starsza niż moja mama :) i jak na razie nic. Ostatnio wymienili okna, że niby nie będzie ciepło uciekało i że trzeba - jakoś nie zauważyłam. Na szczęście u nas w kamienicy nie ma małych dzieci, a wierzę w to, że starsze pnaie nie będą niszczyć ścian - odmalowanych przecież z ich składek na fundusz remontowy. I tak sobie myślę, patrząc na ich złośliwość i chęć wtrącania się do wszystkiego - że nie chciałabym być w skórze tych, którzy odważyliby się odmalowaną klatkę zdewastować. Pozdrawiam
turysta
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez _ZwS_ » poniedziałek, 10 gru 2007, 09:58

Hehe.. co racja to racja.. Nie kwestionuje tego, ze trzeba brac sie za remonty, bo inaczej bielsko zmieni sie w ruine.. Ale szlag mnie trafia gdy niszczeje cos co dopiero bylo odnowione/odrestaurowane..
_ZwS_
użytkownik
 
Posty: 106
Na forum od: 8 lis 2006, 11:12

Postprzez Jolanta80 » wtorek, 11 gru 2007, 10:46

_ZwS_ napisał(a):Hehe.. co racja to racja.. Nie kwestionuje tego, ze trzeba brac sie za remonty, bo inaczej bielsko zmieni sie w ruine.. Ale szlag mnie trafia gdy niszczeje cos co dopiero bylo odnowione/odrestaurowane..

Dokładnie, ja również jestem wściekła na wandali niszczących dopiero co odnowione, odmalowane obiekty.
Jolanta80
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 11 gru 2007, 10:35


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości