Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ostrzę noże, nożyczki

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Postprzez Jovanka » czwartek, 11 paź 2012, 11:55

Poszukuję speca z BB lub okolic , który zajmie się moimi nożami (z dobrej stali, użytkowane parę miesięcy).
są chwile...
Jovanka
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 17 maja 2011, 14:03

Postprzez Sigmund » czwartek, 11 paź 2012, 12:35

Kup sobie osełkę w Auchanie za 1,8zł i sama sobie naostrzysz bez problemu.Nieważne jakie noże i z jakiej stali ,każde osełką naostrzysz.
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Postprzez Jovanka » czwartek, 11 paź 2012, 12:54

Sigmund napisał(a):Kup sobie osełkę w Auchanie za 1,8zł i sama sobie naostrzysz bez problemu.Nieważne jakie noże i z jakiej stali ,każde osełką naostrzysz.

Nieumiejętne ostrzenie przynosi więcej szkód niż korzyści.Noże wtedy szybko się tępią i krótko służą.
są chwile...
Jovanka
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 17 maja 2011, 14:03

Postprzez Piotrek » czwartek, 11 paź 2012, 13:33

Jovanka napisał(a):
Sigmund napisał(a):Kup sobie osełkę w Auchanie za 1,8zł i sama sobie naostrzysz bez problemu.Nieważne jakie noże i z jakiej stali ,każde osełką naostrzysz.

Nieumiejętne ostrzenie przynosi więcej szkód niż korzyści.Noże wtedy szybko się tępią i krótko służą.

Jeśli masz dobre noże to na osełce za 1,80 napewno je zniszczysz. W sieci jest wiele poradników jak ostrzyć noże, poczytaj, delikatnie popróbuj. A ostrzyć należy dokładnie co kilka tygodni, a delikatnie nawet przed każdym użyciem, i co za każdym razem będziesz szukać speca i mu płacić? Ja mam dwie osełki: jedna bardziej ostra a druga gładka. Jeśli mam duże gotowanie to zawsze na tej gładkiej podostrzę.
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 11 paź 2012, 13:33

niestety większość ludzi którzy zajmują się takim ostrzeniem noży i nożyczek (pomijając oczywiście tych co chodzą po domach bo oni z samego założenia nie ostrzą profesjonalnie) w takich miejscach jak dorabianie kluczy nie naostrzy i tych noży tak jak powinny być naostrzone. Będą one ostre jakiś czas ale efekt nie będzie się różnił od tego jakbyś naostrzyła sobie sama dobrą osełką pod kątem 20 stopni. A o innych miejscach gdzie można to zrobić nie wiem.
Toć to takie drogie noże się nie tępią :) one są tak zaprojektowane że same się ostrzą w trakcie używania hehe przynajmniej tak to opisywali ostatnio w MANGO.tv :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez Piotrek » czwartek, 11 paź 2012, 13:36

SAMAEL66 napisał(a):niestety większość ludzi którzy zajmują się takim ostrzeniem noży i nożyczek (pomijając oczywiście tych co chodzą po domach bo oni z samego założenia nie ostrzą profesjonalnie) w takich miejscach jak dorabianie kluczy nie naostrzy i tych noży tak jak powinny być naostrzone. Będą one ostre jakiś czas ale efekt nie będzie się różnił od tego jakbyś naostrzyła sobie sama dobrą osełką pod kątem 20 stopni. A o innych miejscach gdzie można to zrobić nie wiem.
Toć to takie drogie noże się nie tępią :) one są tak zaprojektowane że same się ostrzą w trakcie używania hehe przynajmniej tak to opisywali ostatnio w MANGO.tv :)

Japońskie kute noże to same się nie naostrzą a do tego nawet rdzewieją, ale nie spotkałem lepszych.
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Jovanka » czwartek, 11 paź 2012, 13:44

to prawda,dobre noże należy ciągle ostrzyć-> nie chcę spartolić sprawy więc pytam o fachowca(niegdyś tacy bywali). Ostrzałkę mam ale o przekroju koła i z tego co powiedział pan "od noży" ostrzenie na niej nie jest prostą sprawą.
są chwile...
Jovanka
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 17 maja 2011, 14:03

Postprzez Piotrek » czwartek, 11 paź 2012, 13:59

Jovanka napisał(a):to prawda,dobre noże należy ciągle ostrzyć-> nie chcę spartolić sprawy więc pytam o fachowca(niegdyś tacy bywali). Ostrzałkę mam ale o przekroju koła i z tego co powiedział pan "od noży" ostrzenie na niej nie jest prostą sprawą.

Spróbuj najpierw delikatnie, a będziesz wiedziała na ile możesz sobie pozwolić żeby nie zepsuć ostrza.
p.P.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez Damian.Lutowski » czwartek, 11 paź 2012, 16:32

Swoją drogą pary razy w miesiącu po moim osiedlu łazi gość, który dzwoniąc na domofon przedstawia swoją reklamę w stylu: "ostrze noże i nożyczki .... " :)
Hotel Beskid Bielsko-Biała - nocleg w komfortowym miejscu!
Aranżacja wnętrz - Bielsko-Biała - Project by MA.PA
Damian.Lutowski
użytkownik
 
Posty: 208
Na forum od: 13 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 12 paź 2012, 11:02

Ba, ja mam podobny temat. Potrzebuję naostrzyć brzytwę.. bo przeciąganie już nic nie daje. Ostrze brzytwy jest specyficzne i musi je ostrzyć ktoś, kto wie jak jej nie spier..lić np złym kątem czy za wysoną temperaturą. Panowie uwierzcie, że nie ma nic lepszego niż golenie porządna brzytwą, natomiast tępą można sobie – co najwyżej obciać głowę. Więc jakby ktos znał dobrego starego fachmana - podzielcie się wiedzą.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 12 paź 2012, 11:11

Lapa_Christi napisał(a):. Panowie uwierzcie, że nie ma nic lepszego niż golenie porządna brzytwą, natomiast tępą można sobie – co najwyżej obciać głowę.

Ciesze się że ktoś jeszcze oprócz mnie nie uległ modzie na maszynki z 3,4,5 itd ostrzami a do tego smarowanie żeby czasem buźka nie piekła ;)
A o dobrego fachowca będzie trudno bo to ginące "zawody"
Ostatnio edytowano piątek, 12 paź 2012, 11:11 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 12 paź 2012, 11:22

hahaha.. no może nie tyle nie uległem, bo golę się maszynkami, ale jak tylko moja brzytwa (ponad stuletnia) będzie ostra, wszystkie maszynki wyślę... do recyclingu albo dam żonie do gołocenia odnóży.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Ostrzę noże, nożyczki

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 8 lut 2015, 20:16

by nie zakładać nowego tematu podczepię się pod ten :)
może ktoś polecić w miarę dobry zestaw noży kuchennych w granicach 100-150zł? wiem mało jak za dobre noże ale takich szukam i nie mam jakiś nie wiadomo jak dużych oczekiwań od nich :) wystarczy by dobrze cięły/kroiły i dawały się naostrzyć w domowych warunkach.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Ostrzę noże, nożyczki

Postprzez davnbb » niedziela, 8 lut 2015, 20:33

SAMAEL66 napisał(a):by nie zakładać nowego tematu podczepię się pod ten :)
może ktoś polecić w miarę dobry zestaw noży kuchennych w granicach 100-150zł? wiem mało jak za dobre noże ale takich szukam i nie mam jakiś nie wiadomo jak dużych oczekiwań od nich :) wystarczy by dobrze cięły/kroiły i dawały się naostrzyć w domowych warunkach.

W tej cenie tylko Fiskars.
Polecam taki zestaw:
http://allegro.pl/noze-fiskars-7el-func ... 34343.html
Można go kupić taniej bez bloku (ok 100zł). Polecam załączoną do zestawu ostrzałkę. Noże jak na swoją cenę rewelacja.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Ostrzę noże, nożyczki

Postprzez SAMAEL66 » niedziela, 8 lut 2015, 23:49

chyba się na nie skusze, bo słyszę już opinię trzeciej (ciebie) osoby, która własnie ten zestaw poleca. Jak to czasem jest dobrze zapytać :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron