Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

jedzenie i opał dla starszej pani

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Zuzanna3 » sobota, 23 lut 2013, 09:57

Pyramide czyli , to że od MOPSU nic nie dostaje to kłamstwo?
Zuzanna3
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 23 paź 2008, 09:35

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Pyramide » sobota, 23 lut 2013, 11:27

@Zuz.... tak ustaliłam,z tego co wiem Piotrek ma podobne informacje,zadzwoń do niego.Później podziel się swoimi przemyśleniami.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez bakteriooon » sobota, 23 lut 2013, 14:51

zuzet napisał(a):Starsza pani skoro płaciła składki ZUS to nalezy się jej pomoc z MOPSU i tyle.Już widzę jak opiekujecie się nią np kilka czy kilkanaście lat.Chociaż było by to wspaniale.


Trafna uwaga, raczej nie jest możliwe żebyśmy byli w tę pomoc zaangażowani przez długi czas, choćby dlatego że każdy ma swoje życie, swoje sprawy i problemy, a niestety staje się to bardzo absorbujące, chyba niektórzy z was też mają takie odczucie.
bakteriooon
użytkownik
 
Posty: 148
Na forum od: 2 kwi 2009, 17:57
Lokalizacja: os. Słoneczne

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Zuzanna3 » sobota, 23 lut 2013, 21:29

Zaoferowałam tej Pani, że tak mniej więcej raz w miesiącu mogę dostarczyć trochę jedzenia czy wykupić leki.
Moje zdziwienie było wielkie, jak już następnego dnia po wizycie gdzie, zawiozłam opał i jedzenie ( poprosiła tez o pieniądze- dałam) zadzwoniła i poprosiła o wykupienie leków.
Dzwoni bardzo często. Mąż mi sugeruje, że trochę to podejrzane.
Sama nie wiem co o tym myśleć :? .
Zuzanna3
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 23 paź 2008, 09:35

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Del_Rey » sobota, 23 lut 2013, 21:54

Ja się w temacie tej pani nie wypowiadam bo zaangażowany nie jestem, ale wiem niestety z kilkukrotnego doświadczenia, ze pomoc niesiona po prostu ze szczerego serca, zaczyna być potem odbierana jako reguła i wręcz obowiązek,bo "przecież ty masz, a ja nie". I gdy człowiek potem odmówi, ze akurat nie ma, albo nie da rady, to pojawiają się wręcz pretensje i najeźdżanie na sumienie.Dlatego emocjonalne angażowanie raczej nie jest wskazane. Nie twierdze, ze w tym przypadku tak jest. ale z tego co piszesz Zuzanna, to bym się zastanowił nad tym, co mówi maż.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez zuzet » niedziela, 24 lut 2013, 11:14

bakterion skoro rozpocząłeś temat pomocy tej pani i ją znasz to może odniesiesz się do ostatniego wpisu nt temat???
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez bakteriooon » niedziela, 24 lut 2013, 13:21

Zuzanna3 napisał(a):Zaoferowałam tej Pani, że tak mniej więcej raz w miesiącu mogę dostarczyć trochę jedzenia czy wykupić leki.
Moje zdziwienie było wielkie, jak już następnego dnia po wizycie gdzie, zawiozłam opał i jedzenie ( poprosiła tez o pieniądze- dałam) zadzwoniła i poprosiła o wykupienie leków.
Dzwoni bardzo często. Mąż mi sugeruje, że trochę to podejrzane.
Sama nie wiem co o tym myśleć :? .


Do mnie pani też zaczęła dużo wydzwaniać, staje się to trochę obciążające emocjonalnie więc sądzę że Twój mąż Zuzanno oraz Del_Rey mają racje, trzeba się trochę zdystansować bo sytuacja zaczyna się robić troszkę niezdrowa. Pani otrzymała od nas naprawdę sporą pomoc, naliczyłam około 6 osób które zawoziły opał i zakupy, kilka osób wsparło panią pieniężnie, ja kupowałam trochę leków i jedzenia, ostatnio nawet jakiś pan z Kredytów pisał maila że zawieźli zakupy, tak więc nie sądzę żeby na tą chwilę była jakaś ogromna pilna potrzeba.

Powiem tak: pani z pewnością potrzebuje pomocy, ale należy zachować zdrowy rozsądek i nie dać się zwariować i nie ulegać każdej prośbie. Sytuacja nie jest już tak dramatyczna.
bakteriooon
użytkownik
 
Posty: 148
Na forum od: 2 kwi 2009, 17:57
Lokalizacja: os. Słoneczne

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Lelulila » poniedziałek, 25 lut 2013, 14:47

możecie mi napisać w skrócie, co to za kobieta, w jakim wieku, czy ma jakąś rodzinę?

Pozdro
Lelulila
użytkownik
 
Posty: 693
Na forum od: 5 lut 2009, 09:58

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez agniecha » piątek, 29 mar 2013, 19:10

Byłam dziś zawiozłam trochę jedzenia na Święta. Dobrze trafiłam bo akurat miała tylko jakieś zamrożone kiełbasy i marchewkę. Przywiozłam babkę więc się ucieszyła, że będzie jakieś ciasto na Święta. Mam prośbę gdyby ktoś cię wybierał to proszę niech weźmie mleko bo zapomniałam a ona na mleko liczyła. Smutne ma kobieta Święta...
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Zuzanna3 » środa, 3 kwi 2013, 19:26

Przed świętami wpłaciłam jej na konto 40 zł.
Zuzanna3
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 23 paź 2008, 09:35

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez agniecha » poniedziałek, 13 lip 2015, 17:04

Pamiętacie panią Irenę? Jest w naprawdę kiepskiej sytuacji. Stan jest ciężki, wróciła ze szpitala. Nie wstaje z łóżka, załatwia się w pampersy. Chcieli ją zabrać do hospicjum ale ona chce zostać u siebie. Gdyby ktoś chciał ją wspomóc np podkładami lub wykupem leków na pewno będzie wdzięczna za pomoc.
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez bakteriooon » środa, 19 sie 2015, 08:34

Pewnie że pamiętamy. Szkoda że pani Irena jest uparta i nie chce pójść do hospicjum, tam miałaby zapewnioną opiekę przez całą dobę. Zastanawia mnie tylko, w jaki sposób ona będzie żyła "u siebie" kiedy nastanie zima. Kto jej napali w piecu?
bakteriooon
użytkownik
 
Posty: 148
Na forum od: 2 kwi 2009, 17:57
Lokalizacja: os. Słoneczne

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez agniecha » środa, 2 gru 2015, 23:01

Czy wie ktoś może co z panią Irena? Nie odzywa się od jakiegoś czasu
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Poprzednia strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości