Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

jedzenie i opał dla starszej pani

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Del_Rey » czwartek, 14 lut 2013, 17:42

Piotrek napisał(a):Posiadam numer konta i dane starszej Pani. Jeśli ktoś z Was mógłby wpłacić czasami kilka złotych byłaby bardzo wdzięczna. Proszę albo w tym wątku albo na pw do mnie wyrazić chęć to prześlę dane.
Dziękuję i pozdrawiam.

nie wiem czemu, ale wiadomości wiszą mi w "do wysłania", jak próbuje wysłać maila na PW
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Piotrek » czwartek, 14 lut 2013, 19:59

Po kolei. Del_Rey obie wiadomości dostałem, taka uroda tego Forum, to, że po wysłaniu wiadomość pojawia się drugi raz to jest możliwość wysłania jej do następnego użytkownika, a ten do którego wysłałeś jest odhaczony w okienku,
Teraz, co do Waszych wątpliwości, rozmawiałem kilkakrotnie z Panią, wydaje mi się wiarygodna, nie byłem u niej ale nasze dziewczyny były może też coś od siebie powiedzą. Jutro będę rozmawiał z panią z mopsu, której podlega ten rejon, pewnie nie udzieli mi wszystkich informacji ale coś się dowiem i napiszę tutaj. Przy czym każdy z Was ma możliwość porozmawiania/ jest numer telefonu/, każdy z Was ma możliwość odwiedzenia Pani i weryfikacji. Bakteriooon co o tym sądzisz? A dane podam po jutrzejszej rozmowie.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez bakteriooon » czwartek, 14 lut 2013, 20:05

Osobiście wychodzę z założenia że wpłaty na konto to średnio dobry pomysł, ale oczywiście jeśli ktoś uzna to za stosowne to ok. Jakoś życie mnie nauczyło że najlepsza jest pomoc materialna, tzn daję konkretną rzecz/ leki/ zakupy, i wiem jak to będzie wykorzystane natomiast z pieniędzmi nigdy tej pewności nie ma. Czasem sie zdarza że rodzina ma realnie dostęp do takiego konta i zabiera forsę a starsza osoba nigdy tych pieniędzy może nie zobaczyć.
bakteriooon
użytkownik
 
Posty: 148
Na forum od: 2 kwi 2009, 17:57
Lokalizacja: os. Słoneczne

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Del_Rey » czwartek, 14 lut 2013, 23:48

W sumie trzeźwe spojrzenie na sprawę.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Piotrek » piątek, 15 lut 2013, 14:48

Kontynuacja. Pani napewno potrzebuje pomocy. Jednak najlepszym sposobem będzie pomoc materialna a nie pieniężna. Dzięki za dobre chęci.
pozdrawiam Piotrek
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 15 lut 2013, 15:39

kochani ? ostroznie z podawaniem konta i prośbaą o wpłaty. Ja już miałem nieprzyjemne przejścia od tytułem "nielegalne zbiórki publiczne" (znalazł sie taki, co to uprzejmie donosi). Najbezpieczniej jest przekazywać pomoc "w naturze".
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez agniecha » niedziela, 17 lut 2013, 11:44

Przepraszam za dziwny pomysł. Wiem, że są tu osoby, które pomogły lub pomagają tej pani. Myślałam nad czymś w rodzaju "stałych deklaracji" , chodzi mi o to, że ja np mogę zrobić zakupy w pierwszym tyg marca i mogę zawieść, może ktoś inny by się zdeklarował na kolejny tydz itd. Też zawsze mam opory przed zostawianiem pieniędzy ale w ubiegły weekend zostawiłam jej na niewykupione leki. Wydaje mi się, że jeśli jakoś się umówimy to może będzie łatwiej zapewnić jej jedzenie na cały miesiąc niż jak będziemy się dublować a jakiś weekend a potem będzie cisza przez kolejne dwa. Sama nie wiem jak to zrobić aby było najlepiej.
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Zuzanna3 » poniedziałek, 18 lut 2013, 09:00

Fajny pomysł :) Wcześniej można zadzwonić, co aktualnie potrzebuje. Jeśli chodzi o leki, to lepiej zabrać receptę i wykupić samemu. Pieniędzy lepiej nie dawać,chociaż ja sama też zostawiłam trochę pieniędzy :? .
Zuzanna3
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 23 paź 2008, 09:35

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez agniecha » piątek, 22 lut 2013, 11:09

Czy ktoś może wybiera się w ten weekend do pani Ireny? Pisze, że nie ma opału i w domu zimno. Mnie na 99% do poniedziałku nie będzie a mróz ma trzymać :(
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez zuzet » piątek, 22 lut 2013, 11:40

Pani Irena powinna zwrócic się do MOPS-u po pomoc w uzyskaniu opału i środków na przeżycie.MOPS jest jak d..a od wiadomo czego by udzielić starszej osobie pomocy.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Zuzanna3 » piątek, 22 lut 2013, 12:08

Dzwoniła do mnie, że ma bardzo zimno.
Ja nie jestem z Bielska i w ten weekend nie mam możliwości do niej jechać :(.
MOPS dał 400 kg węgla we wrześniu i podobno więcej już się nie należy.
Zuzanna3
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 23 paź 2008, 09:35

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Pyramide » piątek, 22 lut 2013, 13:02

Coś mi się to nie podoba.
MOPS ma służyć ciągłą pomocą /co miesięczną/ Może ktoś kto ma bliższy kontakt i zaufanie tej Pani z jej upoważnienia uda się do MOPS u i zorientuje się o pomocy,jej dochodach,rodzinie mającej obowiązki wobec niej.
Nie chce mi się wierzyć że MOPS dał 400 kg węgla i na tym pomoc zakończył.
Chyba to forum czytają pracownicy UM,MOPS,Policja-dzielnicowy,SM,Caritas.Jakiś odzew musi być.Abo wszystkie wpisy w tym temacie wysłać do wymienionych instytucji.
Jeżeli ktoś załatwi upoważnienie do występowania w jej imieniu w tym konkretnym temacie pomogę.
Admin forum również może powiadomić np.UM o temacie za naszą zgodą i w naszym imieniu.Ja sie zgadzam.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Zuzanna3 » piątek, 22 lut 2013, 14:19

Opieka z MOPSU byłaby najbardziej optymalna.
Tej Pani brakuje na wszystko leki, opał, jedzenie.
Ile z nas będzie jej pomagało do końca życia? Pomoc z naszej strony jest dobra na chwile, ale nie na stałe.
Zuzanna3
użytkownik
 
Posty: 23
Na forum od: 23 paź 2008, 09:35

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez zuzet » piątek, 22 lut 2013, 15:32

Starsza pani skoro płaciła składki ZUS to nalezy się jej pomoc z MOPSU i tyle.Już widzę jak opiekujecie się nią np kilka czy kilkanaście lat.Chociaż było by to wspaniale.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: jedzenie i opał dla starszej pani

Postprzez Pyramide » sobota, 23 lut 2013, 07:45

Pani ma rentę /emeryturę na poziomie wypracowanej - minimalną. MOPS zna Panią i co miesiąc zasila ja dodatkiem stałym.
Co się dzieje z wpłatami Waszymi na konto i po ilu dniach są "wykorzystane" podobnie jak doładowania telefonu i czy faktycznie jest głodna powinny nam przybliżyć osoby mocno zaangażowane od początku.Pewnie osoby zaangażowane maja swoje przemyślenia wynikające z obserwacji czy telefonów do nich od tej Pani.Sami powinni stwierdzić i powiedzieć nam czy czasem nie ma wokół nas osób bardziej potrzebujących zwł. z małymi dziećmi.
Nic kpl. nie sugeruję,kto ma ochotę dalej powinien pomagać.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości