Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

[Kupię] Nawigacja samochodowa

Nietypowe zapytania, ogłoszenia. Poszukiwanie informacji związanych z Bielskiem.

[Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez Prima50 » wtorek, 26 sie 2014, 21:34

Witam,

kupię nawigację samochodową, może być używana, w rozsądnej cenie. Ważne, żeby miała wszystkie podstawowe funkcje (oprócz tego mile widziany asystent pasa ruchu) wgraną jakąś sprawdzoną, aktualną mapę.

Chętnie przyjmę też rady, gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniach nowej.
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez staszeks » środa, 27 sie 2014, 19:13

Mam jakiegoś TOM TOM-a (nie do sprzedania).
Już wymieniony na gwarancji.
Jak przypuszczam ma słaby odbiornik i dlatego często widuję komunikat:
"oczekiwanie na prawidłowy sygnał GPS"
A podobnego powodu wymieniłam poprzedni.
Po wyjeździe z Karpackiego potrafił załapać sygnał dopiero na granicy Czechowic
i to tylko po to by go znowu zgubić na wiadukcie w Czechowicacach i odzyskać
na początku Pszczyny.
Nowy zdecydowanie lepszy ale tez miewa zahamowania jak pisałem na początku.
Czy ja mam pecha, czy to przypadłość TOM TOM-a może wypowiedzą się inni.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez Sigmund » środa, 27 sie 2014, 20:39

Ja posiadam MIO spirit 460 łapie sygnał bez problemu od razu.Fajna ale szkoda ze tylko na PL.
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez sweeper » środa, 27 sie 2014, 20:51

a nie lepiej używać do tego smartfona + wykupiony pakiet danych u operatora?
masz wtedy za darmo nawigację na mapach Google (lepszej nie znajdziesz) oraz aplikację Yanosik która oszczędzi Ci nerwów w czasie podróży i ostrzeże przed ewentualną kontrolą drogową, zdarzeniem drogowym itp.

staszeks napisał(a):Czy ja mam pecha, czy to przypadłość TOM TOM-a może wypowiedzą się inni.

albo szyby czołowej która może jest ogrzewana lub atermiczna lub jedno i drugie
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez souther » środa, 27 sie 2014, 21:29

http://www.komputronik.pl/product/23674 ... uropy.html
Tu masz bardzo fajna navi z mapami Europy.Mozna tez bez problemu wrzucic jakas inna.Cena tez bardzo fajna,no i gwarancja.Z poprzednim modelem (mapy Igo Primo)zjezdzilem cala Europe.
souther
użytkownik
 
Posty: 111
Na forum od: 9 lis 2010, 12:24

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez Del_Rey » środa, 27 sie 2014, 23:52

Sigmund napisał(a):Ja posiadam MIO spirit 460 łapie sygnał bez problemu od razu.Fajna ale szkoda ze tylko na PL.

dokup karte, to i zmien sobie miomape na jakąś inną z chocby całą Europa ;)
albo mozesz mieć to i to do wyboru
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez GP » poniedziałek, 1 wrz 2014, 19:04

sweeper napisał(a):a nie lepiej używać do tego smartfona + wykupiony pakiet danych u operatora?

Albo Nokię Lumię lub dowolny inny smartfon z Windows Phone 8.1, gdzie mamy darmową nawigację na cały świat, działającą offline. Dodam, że navi bardzo dobra, mimo drobnych braków (jak np. wyznaczanie punktów pośrednich na trasie).
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez davnbb » poniedziałek, 1 wrz 2014, 19:18

sweeper napisał(a):a nie lepiej używać do tego smartfona + wykupiony pakiet danych u operatora?
masz wtedy za darmo nawigację na mapach Google (lepszej nie znajdziesz) oraz aplikację Yanosik która oszczędzi Ci nerwów w czasie podróży i ostrzeże przed ewentualną kontrolą drogową, zdarzeniem drogowym itp.

W Google nie można ustawiać np. punktów pośrednich no za granicą jest problem z transferem. Na smartfonie można zainstalować Automapę (wersja na Androida). Można wykupywać licencję na parę dni (http://www.automapa.pl/?PEI=249964&) - na tą chwilę to chyba najlepsza opcja.
Na jesień w smartfonach Samsunga będzie można instalować nawigację Nokii, o której wspominał GP(kiedyś Ovi teraz Here) - tam są dostępne mapy offline całego świata - to będzie lepsze niż Google maps.

sweeper napisał(a):albo szyby czołowej która może jest ogrzewana lub atermiczna lub jedno i drugie

Właśnie miałem spytać czy Fordem z ogrzewaną przednią szybą nie jeździsz. Te małe druciki mogą działać jak klatka Faradaya.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez staszeks » poniedziałek, 1 wrz 2014, 21:51

davnbb napisał(a):
sweeper napisał(a):.............................

sweeper napisał(a):albo szyby czołowej która może jest ogrzewana lub atermiczna lub jedno i drugie

Właśnie miałem spytać czy Fordem z ogrzewaną przednią szybą nie jeździsz. Te małe druciki mogą działać jak klatka Faradaya.

Pytanie raczej do mnie.
Nie, nie mam ogrzewanej szyby przedniej.
Aby było ciekawiej potrafi działać dobrze (sadząc po podpowiedziach) podłączony i nie przyklejony do szyby a umieszczony
na półeczce pod deska rozdzielczą, czyli w warunkach na pewno gorszych niż pod szybą, (robiłem taka próbę)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez Prima50 » wtorek, 2 wrz 2014, 22:19

Zdecydowałem się na nawigację z niższej półki, zapłaciłem 240 zł za sam sprzęt. http://www.pcworld.pl/testy/opis/PG397374-BLOW_50C.html

Do tego AutoMapa i cały zestaw sprawuje się jak na razie bez zarzutu. Jak na tą cenę procesor w porządku i fajna rozdzielczość jak na nawigację. Jedyne co jest bardzo kiepskiej jakości, to transmiter fm. Raczej nie do użytku w normnalnych warunkach.
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez sweeper » sobota, 20 wrz 2014, 07:08

GP napisał(a):Albo Nokię Lumię lub dowolny inny smartfon z Windows Phone 8.1, gdzie mamy darmową nawigację na cały świat, działającą offline.

albo dowolny smartfon z Android i bezpłatnymi mapami Sygic również działającymi offline?
przetestowałem ostatnio - działa bez zarzutu, wbudowany asystent pasa ruchu, mapa radarów, ostrzeżenie o przekraczaniu prędkości
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez Swiatogor » sobota, 4 paź 2014, 07:12

sweeper napisał(a):albo szyby czołowej która może jest ogrzewana lub atermiczna lub jedno i drugie


U mnie przy ogrzewanej navi śmiga bez problemu. Zarówno MIO jak i ta w Nokii, więc to raczej nie to.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez staszeks » niedziela, 5 paź 2014, 21:19

przypuszczam czułość odbiornika za słaba.
w zasadzie kłopoty bywają przy zwiększonym zachmurzeniu
(takie subiektywne odczucie) cho nie jest to 100% reguła.
Być może czasami warstwa chmur jest cieńsza a mimo to robi wrażenie solidnej i wtedy
wszystko jest O.K. a czasami mimo, że wydaje się, że niebo jest jasne to jednak coś wisi
w powietrzu co przeszkadza.
Ogólnie rzecz biorą nie jest źle.
Stosunkowo często bywam w Krakowie i lubię odjechać kawałek od Krakowa i wtedy ustawiać
"najkrótszą drogą do domu". Jadąc bez nawigacji nigdy bym takich dziur nie pozwiedzał, jakie pozwiedzałem.
A że zdarzyło mi się podjechać w lesie do szlabanu, ale od strony lasu?
Cóż tez przygoda.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez staszeks » środa, 22 paź 2014, 19:34

wybaczcie, ze wrócę do mojego GPS
Wczoraj i dziś GPS odmawia współpracy - oczekiwanie na prawidłowy sygnał GPS.
(n.p. próba podczas przejazdu z Karpackiego do Hałcnowa i z powrotem - nawet na chwilę nie złapał sygnału)
Tak więc TOMTOM-a nie polecam.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: [Kupię] Nawigacja samochodowa

Postprzez GP » niedziela, 26 paź 2014, 12:17

To ja też wrócę z kolei do mojej propozycji :)
Okazuje się, że już nie trzeba kupować Lumii, by mieć darmową nawigację offline Here Maps (domyślnie instalowana w smartfonach z Windows Phone 8.1).
Od niedawna można bezproblemowo zainstalować tę nawigację również na pozostałych smartfonach z systemem Android w wersji bodajże min. 4.1. Póki co, nawigacja jest w fazie beta, ale sprawuje się bardzo dobrze :)

Polecam tym, którzy nie mają dużych pakietów danych, albo podróżują zagranicą i nie chcą się narażać na koszty połączenia pakietowej transmisji danych korzystając choćby z Map Google :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości